vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Příznaky stárnutí: Jak se s nimi vyrovnat

12. října 2018

Příznaky stárnutí: Jak se s nimi vyrovnat

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: tělo vzhled stárnutí

preventan-mimiforum-banner

Pro ženy je těžké vyrovnat se s příznaky stárnutí. Některé se ve středním věku cítí dobře, jiné by se nejradši neviděly. Připadají si staré a zbytečné.

Je mi čtyřicet a pomalu se mi hroutí svět. V práci jsem nejstarší, připadám si, jako bych patřila do starého železa. Pro manžela také už nejsem žádoucí, děti mám velké, cítím se sama. Nemůžu se vyrovnat s tím, že stárnu,“ napsala nám čtyřicetiletá Ilona. Podobné trápení má spousta žen od čtyřiceti let výše. Jenže stárnutí je přirozená věc, které se nevyhnete.

 

Tipy MIMIFORA

Jak se vyrovnat se stárnutím

1.Pečujte o své tělo

Dříve jste možná na kosmetiku a masáže nechodila, teď je ale na čase si je dopřát. Pleť to ocení, nebude tak náchylná k vysoušení a ke vzniku vrásek. Nechejte si také zjistit typ vaší pleti. S věkem se totiž může měnit. Pokud jste měla ve dvaceti pleť mastnou, neznamená to, že to tak bude napořád. Tento fakt je dobré znát, abyste mohla zvolit správnou kosmetiku. Nezapomínejte na masáže. Po správně zvolené péči se totiž budete cítit jako znovuzrozená.

2.Dbejte o svůj vzhled

S přibývajícím věkem se objevují nejen vrásky, ale i pigmentové skvrny a další nedokonalosti pleti. Základem by měl být správně zvolený make-up. Navštivte také kadeřnictví a nechejte si udělat střih, který vám bude sedět a snadno se bude upravovat. Dobře může vypadat třeba melír. S léty (a se změnou hormonů v období kolem menopauzy) se většinou také mění postava. Tuk se usazuje na místech, kde jste byla štíhlá, metabolismus se zpomaluje, hůř se hubne. Proto je důležité zvolit správné oblečení, které střihem, barvou i materiálem bude lichotit vaší postavě a zakryje případné nedostatky.

3.Zkuste anti-aging medicínu

Zkuste se poradit s lékaři, kteří se věnují anti-aging medicíně – ta bojuje proti stárnutí. Jde o nově vzniklý směr 21. století a na specializovaných klinikách vám jsou odborníci nejen schopni provést nejrůznější speciální testy, změřit váš biologický věk, ale také vás »omladit«, například pomocí laseru. Vše je na individuální domluvě s odborníky.

4.Relaxujte a věnujte se sama sobě

Čím jste starší, tím více potřebujete odpočívat. Tělo si říká o dostatek spánku, touží po relaxaci. Nechtějte věk překonat tím, že pojedete v práci naplno, poletíte na hodinu aerobiku a jakmile přiběhnete domů, uvaříte, uklidíte a postaráte se o domácnost. Odpočívejte, jak jen to jde, jeďte do lázní na wellness pobyt, nepřepínejte se, ale sbírejte síly. Máte-li chvíli volna, jděte na procházku nebo do bazénu. A zkuste maximálně odbourat stres.

 

Text: lju

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse