vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Příroda volá! Kam vyrazit v krásném počasí?

15. května 2015

Příroda volá! Kam vyrazit v krásném počasí?

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: stezka vyhlídka příroda děti rodina výlet

preventan-mimiforum-banner

Když je venku pěkně a vy chcete vyrazit s rodinou do přírody, může se stát, že náhle nevíte kam. Přinášíme několik tipů na výlety, které vás nezklamou.

Preventan® Junior obsahuje originální aktivní látku ProteQuine® (aminokyseliny, oligopeptidy, nukleotidy) a inulin. Navíc je obohacen o vitamin C, který přispívá k normální funkci imunitního systému a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Inulin je rozpustná vláknina původem z čekanky, která doplňuje tento přípravek o další aktivní složku. Se sladidlem přírodního původu z rostliny stévie sladké. Určeno k dlouhodobému užívání.

preventan-junior-90-tabl-3d-nahled

Kam na výlet do přírody v pěkném počasí? Do údolí, na vyhlídku, nebo do obory! Anebo se projít po stezce!

 

Mariina vyhlídka, Českosaské Švýcarsko

Říká se jí Mariina vyhlídka či skála a najdete ji severně nad obcí Jetřichovice, 428 m nad mořem. Jde o pískovcový skalnatý kopec, který nabízí nádherný výhled do okolí. Stačí, když se vydáte z Jetřichovic po červené turistické značce. Původní dřevěný altánek na vrcholu v roce 2005 sice vyhořel, ale dnes už je nahrazen novým objektem. Každopádně jde o místo, které stojí za výlet pro celou rodinu.

 

Opárenské údolí

Severně od Lovosic, v krásné krajině Českého středohoří, najdete Opárenské údolí, které nabízí příjemnou, přes 5 km dlouhou procházku kolem Milešovského potoka. V horní části je lučinaté, ve střední a dolní převážně lesnaté, místy i skalnaté. Na zalesněném vršku stojí krásná zřícenina hradu Opárno, která rozhodně stojí za pozornost. Pochází ze 14. století a mimo jiné nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Údolím vede také naučná stezka Lovoš, která začíná v Malých Žernosekách. Za zhlédnutí stojí i unikátní most Oparno, který je dlouhý 275 m a je součástí dálnice D8, která překlenuje údolí.

 

Gabrielina stezka, Českosaské Švýcarsko

Tradiční stezka, která vede nejkrásnějšími místy Českého Švýcarska po úpatí Křídelních stěn. Spojuje Pravčickou bránu s Mezní Loukou. Mluví se o ní jako o nejoblíbenější trase Českosaského Švýcarska a nabídne nádherné výhledy i procházku impozantními skalními útvary. Je dlouhá 8 km a za návštěvu po cestě stojí i Jeskyně Českých bratří s kamenným oltářem, který byl údajně vytvořený Kelty.

 

Skalní vyhlídka Hvíždinec

Třicet kilometrů od Prahy, uprostřed brdských lesů, najdete řadu míst, kde se budete cítit jako v jiném světě. Jedním z míst uprostřed nádherné pohádkové krajiny je Skalní vyhlídka Hvíždinec, ke které se vyplatí udělat výlet. Je obklopena lesem plným starých stromů a pod ní se nachází suťové moře. Naskýtá se z ní krásný pohled na údolí řeky Berounky a zahlédnout můžete i střechu Karlštejna. Nejlepší možností, jak se na vyhlídku dostat, je procházka po modré turistické stezce z Dobřichovic, anebo z Řitky. Z obou směrů počítejte s trasou zhruba 3 km se stoupáním. Výhled i procházka panenskou přírodou rozhodně stojí za to.

 

Obora Žleby tip-na-vylet-priroda-vola-ii-cz-nahled

Jižně od obce Žleby, v lesním komplexu navazujícím na zámecký park, leží krásná obora Žleby. Nachází se jen pět minut chůze od zámku a je jedinečná tím, že se v ní chová vzácná bílá jelení zvěř. Nechybí výběhy s muflony, daňky, siky, srnčí zvěří a divočáky, stejně jako sokolnické ukázky dravců. V areálu najdete dřevěný srub s mysliveckou expozicí a malým občerstvením, stejně jako dětské hřiště.

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse