vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Přípravy na školní rok: Jak vybrat vhodný kroužek

18. srpna 2014

Přípravy na školní rok: Jak vybrat vhodný kroužek

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: zájmy školák Kroužek školní rok dítě

preventan-mimiforum-banner

S přicházejícím začátkem školního roku nastává i otázka – jak pro dítě vybrat vhodný kroužek? Na co si dát pozor a podle čeho volit? Mimoškolní aktivity jsou totiž pro dítě víc než důležité.

MaxIQ

Pro všechny, kdo nemají rádi ryby, je tu MaxIQ. Obsahuje garantované množství min. 85% omega-3 nenasycených mastných kyselin získaných z rybího oleje vybraných druhů mořských ryb. Hlavní složkou přípravku je min. 60 % kyseliny dokosahexaenové (DHA). Omega-3 nenasycené mastné kyseliny si tělo neumí vytvořit samo, proto je musí získávat z vhodné stravy (hlavně tučné mořské ryby), nebo ve formě potravinových doplňků. Omega-3 mastné kyseliny napomáhají v celé řadě životních procesů probíhajících v organismu. Jsou důležité pro mozek, srdce, cévy, oči a imunitní systém. Jsou vhodné k užívání pro své možné prospěšné účinky na výkonnost mozku a psychickou koncentraci (zapamatování, pozornost, schopnost učení aj.). Navíc jsou vhodné i pro děti.

maxiq-30tbl-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

Prázdniny pomalu končí a školní rok tu bude co nevidět. A s ním přichází i otázka – jaké dětem vybrat kroužky? Jakou jim najít zábavu na odpoledne, navíc je třeba něčemu novému naučit? Správně zvolit kroužek může být pořádná věda.

 

Když dítě do kroužku nechce

Nutit, anebo nenutit? Tak zní častá otázka rodičů, pokud jejich dítě chodit do jakéhokoli kroužku odmítá. Podle odborníků záleží na tom, jak dítě tráví svůj volný čas. Pokud má hodně aktivit, zabaví se samo (kreslení, modelování, vaření apod.), chodí ven s kamarády, není nutné jej nutit. Když ale po návratu ze školy sedne k počítači a nevstane od něj až do večera, je to špatně a je třeba hledat rozumný kompromis. Třeba v podobě kroužku.

 

Poraďte se s dítětem

Abyste kroužek vybrali co nejlépe a dítě bavil, vždy se s ním snažte domluvit. Nenuťte jej hrát na trumpetu jen proto, že se vám to líbí, když je založené sportovně a chce dělat atletiku. Je-li to ve vašich možnostech a dítě opravdu touží něco zkusit, podpořte ho. Není nic horšího, než jej zapsat do kroužku, který nechtělo. Trápit se budete všichni, navíc často jde i o finančně náročnou záležitost. Pokud dítě nebude bavit, budou to vyhozené peníze. Pamatujte, že kroužek je pro něj, nikoli pro vás.

 

Vybírejte dle zájmů a věku tema-tydne-pripravy-na-skolni-rok-ii-sxc-nahled

Kroužek by měl dítě bavit, proto vybírejte podle zájmů dítěte. Zajímat by vás ale mělo nejen to. Důležitý je i věk dítěte a doporučený věk pro danou aktivitu. Je-li něco určeno pro děti od osmi let, není dobré sem hlásit šestileté dítě, i kdyby jej vzali – nebude totiž se svými vrstevníky. To samé platí i obráceně. Hlásit dvanáctileté dítě do kroužku pro 6–9 let není dobrý nápad. Nebude se v kolektivu mladších cítit dobře. Vždy se proto zajímejte, pro jakou věkovou kategorii je kroužek určen a jaká jej skutečně bude navštěvovat.

 

Méně je někdy více

Někteří rodiče mají tendence to s kroužky přehánět. Dítě podle nich musí mít každý den alespoň jeden, aby se nenudilo. Jenže je třeba si uvědomit, že méně je někdy více. Pokud to přeženete, dítě můžete zbytečně přetížit a odradit. Je třeba počítat s tím, že školák potřebuje mít volný čas i pro sebe, na přípravu do školy i na kamarády. Proto zde platí přísloví: „Méně je někdy více.“

 

Cena není všechno

Vybírat kroužky jen podle ceny se nevyplatí. Nikde totiž nemáte zaručeno, že levnější bude horší než druhý, za který zaplatíte výrazně více. Proto se předtím, než dítě přihlásíte, zajímejte o reference. Ptejte se známých, projděte internet. Zjistěte si, kdo kroužek povede a jakou má zkušenost a kvalifikaci. Na osobě lektora/ učitele totiž velmi záleží. On je tím, kdo pro věc může dítě nadchnout, ale také ho může zcela odradit. Neřiďte se proto cenou, ne vždy je kvalita dražší.

 

Text: lju

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse