vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Přichází podzim: Jak vyzrát na podzimní neduhy?

21. září 2015

Přichází podzim: Jak vyzrát na podzimní neduhy?

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: Podzim nemoc nachlazení chřipka zánět

preventan-mimiforum-banner

Chřipka či zánět močových cest. To jsou jen dva u podzimních neduhů, které nás dokážou pořádně potrápit. Jak jim předejít a co dělat, když přijdou? 

UroMax Rapid

·    Doplněk stravy.
·    Unikátní trojkombinace přírodních látek (kanadská brusinka, medvědice lékařská, D-manóza).
·    Patentovaný extrakt z kanadských brusinek – PACranTM.

uromax-rapid

Doplněk stravy

Více ZDE!

První hrozba: Chřipka

Kromě absence ve škole může chřipka přinést mnoho vážných komplikací. Proto nepodceňujte prevenci, která je s nástupem dětí do školy velmi důležitá. Začíná už výběrem vhodného oblečení, který je nutné přizpůsobit proměnlivému počasí. Další opatření můžeme dělit do dvou skupin. K těm prvním patří všeobecná pravidla a doporučení, která ovlivňují imunitní systém a jsou tak důležitá pro normální obranyschopnost organismu. Je potřeba denně do dětského jídelníčku zařazovat ovoce, zeleninu, mléčné výrobky, případně celozrnné pečivo (pro děti od 10 let). Díky tomu se do těla dostanou minerální látky zinek, selen a vitaminy A, C, D a B6. V případě nedostatečného příjmu vitaminu C můžeme i dětem podávat jej v doplňcích stravy, do tří let věku však musí o užívání rozhodnout lékař. Dalšími prostředky k posilování imunity jsou osobní hygiena, procházky na čerstvém vzduchu či postupné otužování.

 

Tip MIMIFORA:
Nechejte se očkovat


Účinnou prevenci před chřipkou představuje očkování. Zvlášť důležité je u dětí do 5 let, které jsou ohroženou skupinou, u těhotných žen a seniorů. Stejně tak u nemocných a ohrožených dětí. Informujte se u svého lékaře.

 

Co dělat, když chřipka propukne

Pokud chřipka propukne, je nejdůležitější správná léčba. Nikdo přeci nestojíme o dlouhodobou absenci jak v práci, tak ve škole. Základem léčení horečky je dostatečné množství tekutin, ochlazování těla vlažnou vodou, časté větrání a léky proti horečce. K takovým lékům patří léčivé přípravky obsahující paracetamol (např. Paralen 500). Léčivá látka paracetamol pomáhá snížit horečku při akutních virových a bakteriálních infekcích. Vždy je ale vhodné užití léků konzultovat s lékařem nebo lékárníkem. Pro menší děti je vhodné zvolit variantu suspenze nebo čípků.

 

Další hrozba: Zánět močových cest tema-tydne-zpracovavame-zbytky-letni-urody-i-sh-nahled

Nejen chřipka, ale i zánět močových cest patří k častým podzimním neduhům. I zde hraje velkou roli prevence. Snažte se neprochladnout, ráno se teple oblékejte, protože podzimní rána už bývají chladná. Dodržujte hygienu, nenoste celodenně tanga a upnuté kalhoty. Jezte brusinky, dostatečně pijte, a to hlavně vodu a čaje. Pokud se zánět rozvine, což poznáte podle pálení a řezání při močení, častého nutkání na močení, bolesti v podbřišku, případně zvýšené teploty, vyzkoušejte doplněk stravy jako první pomoc (např. UroMax Rapid), v případě zhoršujícího se či vážnějšího průběhu vyhledejte lékaře.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse