vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Při sexu jsem suchá: Co dělat, když to drhne

8. září 2014

Při sexu jsem suchá: Co dělat, když to drhne

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: lubrikační gel suchost pochva milování sex

preventan-mimiforum-banner

Trápí vás problém se suchostí při sexu? Pak zkuste lubrikační gel a poraďte se s lékařem. Za vším mohou stát hormony – a problém může mít své snadné řešení.

Stačí se podívat na jakýkoli erotický film a rázem zjistíte, že se je nejen skvělá zábava, ale navíc funguje zcela bez problémů. Žena při pouhém dotyku rázem zvlhne, a tak není důvod si milování neužít plnými doušky.

 

Příčin je více

Důvodů, proč to při milování najednou »drhne« může být víc. Jednou z nejčastějších příčin bývají hormonální změny (např. těhotenství, období po porodu, perimenopauza, menopauza, hormonální nerovnováha apod.). Proto je nejlepší v případě, že problém přetrvává poradit se s gynekologem, který poradí další postup a pokusí se zjistit příčinu.

 

První pomoc: Lubrikační gel

Nejsnadnějšími a nejrychlejšími pomocníky bývají lubrikační gely, které jsou snadno dostupné a účinné, takže vás suchost pochvy nemusí od milostných radovánek odrazovat. Na trhu je několik druhů, z nichž si vyberete ten, který vám bude vyhovovat. Nejběžnější jsou vodní lubrikační gely, chcete-li ale, aby vydržely déle, anebo jste je mohla použít i ve vodě, pak volte silikonové. Oblíbené jsou i gely na olejové bázi, které také zachychají pomaleji a vydrží déle než vodní.

 

Tip MIMIFORA:

Pokud při milování používáte kondom, pak si pořiďte extra vlhlčený silikonovým olejem. Možná váš problém se suchou sliznicí vyřeší snadněji, než čekáte. Alespoň dočasně.

 

Drhne to i ve vodě sex-a-vztahy-pri-sexu-jsem-sucha-i-sh-nahled

Chcete vyzkoušet milování ve vodě a při sexu nemáte žádné problémy? Pak počítejte s tím, že ve vodě to není tak ideální, jak to vypadá v amerických filmech. Voda totiž odplavuje poševní sekret, a tak to může pořádně drhnout. Proto i pod hladinou se vyplatí používat lubrikační gel, pokud si chcete užít. Ale pozor. Podmínkou ale je, že musí být na silikonové bázi. Ten je ve vodě nerozpustný a nevymývá se. Naopak dokáže příjemně zvlhčit ty partie, které potřebujete. Pokud to neuděláte, můžete se dočkat odřených sliznic, a tím pádem i vyššího rizika infekce.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Suchost v menopauze? Běžná věc!

Za suchostí pochvy při sexu může stát nedostatek ženského hormonu estrogenu. To bývá obvyklé u žen v přechodu, ale i u těch mladších, například při problémech s hormonální nerovnováhou. Pro ženy v menopauze jde ale o věc zcela běžnou. Není třeba se trápit, ani se sexu vzdávat. Stačí používat lubrikační gel, anebo se ve spolupráci s gynekologem pokusit najít vhodné řešení.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
22:55 16.09.2014 - Natálka Kresbová -

Lubrikační gely

Ahoj, já mám obdobný problém se svým současným partnere, jsem zkrátka suchá. Nevím zda mě nedokáže vzrušit ale vím, že mě má moc rád a tak jsme vyzkoušeli dle rad lubrikační gel jak na bázi vody tak i na bázi silikonu a mohu je vřele doporučit. Už se nám nestalo, že bychom měli problém s drhnutím, takže holky za sebe doporučuji tenhle gel ze sexshopu http://www.sexy-sexshop.cz/Lu­brikacni-gely/Lubrikacni-gel-Lona-natural.html vydrží dlouhou a nelepí.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse