vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Při menstruaci neotěhotním a další mýty o těhotenství

27. listopadu 2013

Při menstruaci neotěhotním a další mýty o těhotenství

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: tampony menstruace těhotenství orgasmus sex

preventan-mimiforum-banner

Kolem menstruace panuje stále řada mýtů a pověr. Jedním z nejrozšířenějších je, že při ní nelze otěhotnět. To je ale velký omyl! Stejně jako fakt, že při menstruaci nelze plavat či cvičit.

DermaX

·    Obsahuje biotin, zinek – přispívají k udržení normálního stavu vlasů.
·    Obsahuje niacin, biotin, riboflavin – přispívají k udržení normálního stavu pokožky.
·    Obsahuje zinek – přispívá k normálnímu stavu nehtů
·    Obsahuje thiamin, riboflavin, pyridoxin – přispívají k normálnímu energetickému metabolismu.

dermax-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

 

 

O menstruaci dodnes existuje řada mýtů. Spousta žen je například přesvědčena, že během ní nemůže otěhotnět. Jiné tvrdí, že nemohou sportovat či plavat. A další zase, že se musejí vzdát sexu. Jenže to všechno je omyl. Zde jsou nejčastější mýty o menstruaci.

 

Při menstruaci neotěhotním

Omyl! Jde o velmi rozšířený mýtus, kterému stále věří řada žen. Pak se však velmi diví, když záhy na to zjistí, že je těhotná. Je to sice málo pravděpodobné, ale ne nemožné. Vše závisí na mnoha okolnostech – délce cyklu, době ovulace apod. Pamatujte, že partnerovy spermie mohou v těle ženy přežít i pět dní, a tak je těhotenství možné dříve, než si myslíte.

 

Sex při menstruaci je nebezpečný

Není. Ale je třeba, abyste byli oba zdraví a dodržovali hygienu. Během menstruace je totiž žena mnohem více náchylná k infekci. Na druhé straně řada žen přiznává, že pro ně sex při menstruaci znamenal zcela nový zážitek. Rodidla jsou totiž prokrvenější, a tak i citlivější na dotek. Není výjimkou, že orgasmus zažije i žena, která má s jeho dosažením normálně problém.

 

Při menstruaci nemůžu plavat

Ne. Ale vzhledem ke zvýšenému riziku infekce je třeba být opatrnější, a raději se vyhnout plavání v přírodních nádržích. Je třeba dbát na hygienu, používat tampony, které po koupání vždy vyměníte. Doporučuje se také vyměnit plavky za suché. Mokré by totiž mohly vést k rozvoji nežádoucích infekcí.

 

Během menstruace nesmím cvičit

Ale můžete. Odborníci se ale shodují na tom, že žena by měla dělat jen to, co je jí příjemné – a to je velmi individuální. Obecně ale neplatí, že by se během menstruace měly ženy sportovní zátěži vyhýbat. Je dokonce prokázáno, že ženy, které aktivně sportují před menstruací a během ní, mívají menší příznaky, které toto období provázejí. I přesto je dobré některé druhy sportovních aktivit zvážit. Nejsou vhodné například cvičební polohy v obrácených pozicích, protože dochází k překrvení pánve, a tím i k zesílení krvácení. Řadě žen také v tomto období nevyhovují cviky s velkými otřesy, jako je cvičení na trampolínách či aerobik.

 

Jsem-li panna, nesmím používat tampony sex-a-vztahy-pri-menstruaci-neotehotnim-ii-sh-nahled

Není to pravda. Panenská blána je totiž dostatečně pružná, a tak ji tampon neprotrhne. Potvrzují to i odborné výzkumy. Je však vhodné volit tampony menších velikostí a opatrně je zavádět. Jinak by s jejich používání neměl být problém a dívka se nemusí bát, že by takto přišla o panenství.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse