vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Přestal mě přitahovat. Co teď?

4. dubna 2014

Přestal mě přitahovat. Co teď?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: přitažlivost milování vzrušení sex partner

preventan-mimiforum-banner

S partnerem žijete řadu let a váš vztah se radikálně změnil. Ovládla jej nuda a stereotyp, navíc vás partner zcela přestal přitahovat. Co s tím? 

„S partnerem jsme spolu sedm let. Zatímco ze začátku jsme si užívali vášnivý sex téměř denně, teď je všechno pryč. Změnil se, přibral, přestal se o mě zajímat a mě přestal i přitahovat. Mám ho ráda, ale nechci, aby se mě dotýkal. Je mi to až nepříjemné. Máme spolu dítě, kvůli tomu nechci ničit rodinu. Ale nevím, co dělat. Dá se přitažlivost do vztahu zase nějak vrátit?,“ ptá se Milena (37).

 

Přitažlivost časem zmizí sex-a-vztahy-prestal-me-pritahovat-ii-sh-nahled

Fyzická přitažlivost k jednomu člověku ale málokdy vydrží roky či celý život. Může to být i tím, že ji často doprovází pocit zamilovanosti. A když ten vyprchá, jde ruku v ruce s ní pryč vzájemná přitažlivost. A odborníci upozorňují ještě na jednu věc – podle nich jsme nastaveni na to, abychom se zamilovali a vzplanuli touhou k jednomu člověku a rychle založili rodinu. Nikoli na to, abychom s dotyčným dlouhodobě žili a sexuálně nás přitahoval. To, že přitažlivost časem zmizí, je prý normální.

 

Řešte to zavčas

Vytratí-li se přitažlivost ze vztahu zcela, není lehké v něm setrvat. Pokud nehodláte rezignovat a zvyknout si, začněte to řešit, a to čím dříve, tím lépe. Jen tak k partnerovi budete moct opět najít cestu, anebo vztah ukončit a jít dál.

 

Tipy MIMIFORA:

Co dělat, když vás partner přestal přitahovat

 

-          Najít příčinu. Přestal-li vás partner přitahovat, zamyslete se nad tím proč. Změnilo se jeho chování k vám, anebo jeho vzhled? Přibral, vypadaly mu vlasy, anebo dělá něco, co vás odpuzuje? Najdete-li příčinu, je možnost ji řešit. Promluvte si s partnerem o tom, co vám vadí a co by měl změnit.

 

-          Oživit sexuální život. Důvodem, proč se přitažlivost vytratila, může být i nuda a stereotyp v milostném životě. Zatímco dřív vás sex s ním bavil a líbil se vám, během let jste přišla na to, že je to nuda se stále stejným scénářem. Zkuste sex nějak oživit. Vymyslete něco, co ho nenechá v klidu. Za ty roky ho znáte a možná tušíte, co by to mohlo být. Možná potřebujete jen oba nový impulz.

 

-          Obrátit se na odborníka. Chcete-li vztah zachránit, nebojte se a obraťte se na odborníka. V poradně nebo u sexuologa vám poradí, jak se zachovat a co by pro vás mohlo být v dané situaci nejlepší. Pamatujte na to, že vyhledat pomoc není ostuda, ba právě naopak.

 

-          Poohlédnout se jinde. Pokud s partnerem není řeč a přitažlivost je definitivně pryč, pak máte dvě možnosti. Smířit se s tím a rezignovat, anebo se porozhlédnout jinde. Nikde není psáno, že musíte trpět po zbytek života po boku někoho, ke komu už nic necítíte. Řešení může být snadné – jít dál po bohku někoho jiného. Život je příliš krátký na to, abychom se trápily a už si nic neužily.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse