vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Přerušovaný styk: »Zaručená« metoda, jak neotěhotnět?

14. října 2013

Přerušovaný styk: »Zaručená« metoda, jak neotěhotnět?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: přerušovaný styk ejakulace Antikoncepce těhotenství sex

preventan-mimiforum-banner

Je levný a vždy po ruce. Ušetříte za drahou antikoncepci. Jenomže jde také o nejméně spolehlivou metodu, při které můžete otěhotnět dřív, než se nadějete. I přesto u nás přerušovaný styk občas využívá až čtvrtina párů. 

ProstaX

·    Čistě přírodní produkt.
·    Určen především pro dospělé muže.
ProstaX® je založen na kombinaci vybraných rostlinných standardizovaných extraktů

prostax-nahled

 

 

 

 

 

 

Doplněk stravy

Více ZDE


Je nejstarší, nejlevnější, nejdostupnější. Ale také nejméně spolehlivá. I přesto u nás patří přerušovaná soulož stále mezi velmi oblíbené metody antikoncepce. Mnohé páry jsou totiž přesvědčeny, že když partnerovo vyvrcholení proběhne vně ženina těla, nemůže se vlastně nic stát. To je ale velký omyl.

 

Důvody, proč můžete otěhotnět

I když partner skutečně před vyvrcholením styk přeruší, je tu ještě předejakulační tekutina. A právě ta je základním kamenem úrazu. Obsahuje totiž menší množství dobře pohyblivých spermií. Druhým nemalým rizikem je opakovaný styk. Žena totiž může otěhotnět díky spermiím, které zůstaly v močové trubici. Stoprocentně totiž nefunguje ani doporučovaný postup – vymočení se partnera před novým stykem.

 

Můžete se i nakazit

Kromě toho, že je tu vysoká pravděpodobnost otěhotnění, je tu ještě jedno minus – tato metoda nechrání před pohlavními chorobami. I když spolehlivá není, u nás je stále oblíbená a alespoň občas na nic spoléhá až čtvrtina párů, a to i těch, které s milováním teprve začínají. Není se pak čemu divit, že z prvního styku založeného na přerušované soutěži partnerka otěhotní. Jako pravidelný způsob antikoncepce na přerušovaný styk spoléhá až 15 % lidí. Odborníci jej však nedoporučují a doporučují spíše používat osvědčený kondom.


MIMIFORUM zjistilo:

Podobné antikoncepční metody

  • Coitus interruptus – přerušovaný styk, při kterém muž přeruší styk před vyvrcholením a ejakuluje mimo rodidla ženy.

 

  • Coitus reservatus – během styku u muže vůbec nedojde k vyvrcholení.

 

  • Coitus saxonicus – technika, kdy před ejakulací stiskne partnerka mužův penis, a tak zabrání vystříknutí semene. Nastává tzv. zpětná ejakulace do močového měchýře. Metodu je třeba nacvičit předem při onanii, a i tak je ještě nespolehlivější než přerušovaný styk.

 

  • Coitus ante portas – pohlavní styk do poševní předsíně, před panenskou blánu. Metoda nemá prakticky žádný antikoncepční efekt a v žádném případě ji nelze doporučit.

Zdroj: www.antikoncepce.cz

 

Zajímavost MIMIFORA: sex-a-vztahy-prerusovany-styk-ii-sh-nahled

V dřívějších letech se objevily spekulace, že přerušovaný styk škodí zdraví. Údajně pomáhá rozvíjet psychoneurotické poruchy a u mužů se objevují bolesti v pánevní oblasti. Nic z toho se však nepotvrdilo.


Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse