vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Přepracovaný partner: Jak na něj?

10. listopadu 2017

Přepracovaný partner: Jak na něj?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: přepracování práce workoholik partner zdraví

preventan-mimiforum-banner

Zná to mnoho žen. Partner je neustále v práci, na rodinu nemá čas, je unavený a přepracovaný. Pokud nepřestane, může to pořádně odnést. Jak ho donutit, aby odpočíval?

„Partner je v práci od rána do večera, domů chodí úplně vyřízený. Je unavený, nemá o nic zájem a na nic čas. Přijde domů, jde hned spát a ráno zase letí do práce. Je přepracovaný, ale není s ním řeč. Mám strach, že se zhroutí, pokud nepřestane. Ale nevím, jak na něj,“ svěřuje se se svým problémem Alice (39).

 

Závislost na práci

Pokud partner tráví veškerý čas v práci a nic jiného ho nezajímá, je pravděpodobné, že patří mezi workoholiky. Nejde o nic banálního, ale o druh závislosti, které se velmi těžko zbavuje. Doma to začne skřípat, workoholik ztratí přátele, je přepracovaný, a pokud nepřestane, hrozí velké problémy.

 

MIMIFORUM zjistilo:

5 příznaků, že je partner workoholik

 

  • Pracuje dvanáct a víc hodin denně a nic jiného ho nezajímá.
  • Kromě práce nemá jiné zájmy, nemá ani čas na rodinu.
  • Řeší pouze pracovní věci, není schopen se soustředit na ty nepracovní, např. rodinu.
  • Má zcela jiný žebříček hodnot, na prvním místě stojí práce a ostatní věci následují až v dlouhém odstupu za ní.
  • Pokud chvíli z jakéhokoli důvodu pracovat nemůže, projevují se u něj abstinenční příznaky, jako je nervozita, podrážděnost, stres, špatný spánek apod.

 

Únava a nechuť k sexu

Je pořád v práci, neustále unavený, trpí poruchami spánku, pronásleduje ho pocit chladu a problémy s dechem (zkrácený dech a ztížené dýchání). Trpí bolestmi hlavy a zad, nemá chuť na sex a má problémy s erekcí. Je podrážděný, nesoustředěný, mění nálady jak ponožky, je vztahovačný a roztěkaný. Poznáváte v tom svéh sex-a-vztahy-prepracovany-partner-ii-sxc-nahled o partnera? Pak buďte na pozoru. Pokud s tím něco neuděláte, může se to negativně projevit nejen na vztahu, ale i na zdraví. Zkuste ho přimět, aby odpočíval. A když to nepůjde, vyhledejte odbornou pomoc. Podceňovat situaci se nevyplatí.

 

Tipy MIMIFORA:

Jak přimět partnera, aby odpočíval

Mluvte s ním. Jasně a stručně mu řekněte, co vám vadí, že o něj máte strach, aby se nepřepracoval, že vám chybí a také potřebujete jeho zájem. Nejen práce. Tento krok sám o sobě asi nepomůže, další tah však bude opět na vás.

- Přinuťte ho odpočívat. Objednejte víkendový pobyt v lázních pouze pro vás dva. Notebook a mobil nechejte doma. Potřebuje se odreagovat a nabrat nové síly.

– Najděte mu nový zájem. Vymyslete něco, co by ho mohlo bavit, ale bylo vzdálené jeho práci. Zkuste ho na nového koníčka nějak šikovně nalákat. Odreagovat se potřebuje nutně.

Najděte mu články o tom, co všechno hrozí z přepracování a jaké problémy ho mohou potkat. Dejte mu je na stůl u jídla, trvejte na tom, aby si je přečetl.

Zapojte děti. Máte-li starší děti, mohou vám pomoct. Domluvte se s nimi, že tatínka zapojí do hry, nebo ho vytáhnou ven na pouštění draka či lyžování.

Sportujte spolu. Sportování je důležité pro zdraví, pohyb na čerstvém vzduchu navíc skvěle okysličí mozek. Vytáhněte ho ven, třeba o víkendu, aby si provětral hlavu. Jděte sportovat spolu. Vy jste ta, kdo ho bude táhnout.

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse