banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Přejídání a alkohol na all-inclusive. Co vám může způsobit?

20. července 2015

Přejídání a alkohol na all-inclusive. Co vám může způsobit?

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: all inclusive přejídání jidlo alkohol

preventan-mimiforum-banner

Přejídat se a neúměrně pít na dovolené může způsobit víc škody, než užitku. Víte, k čemu všemu to může vést, když budete jíst a pít víc, než je zdrávo?

Ostropestřec Farmax Plus

Ostropestřec Plus Farmax® je přírodní přípravek z rostlinných výtažků. Obsahuje standardizovaný extrakt z plodů ostropestřce mariánského a klanoprašky čínské.

ostropestrec-plus-nahled

Doplněk stravy

 

Více ZDE

Neomezené jídlo a pití, kdo by po takové dovolené netoužil! Jenže pokud jedete na dovolenou all inclusive a začnete se přejídat a neúměrně pít, hrozí vám nemalé problémy. Myslete na to a dodržujte jistou střídmost. Vyplatí se vám to. A navíc tolik nepřiberete!

 

Pálení žáhy

Nejde sice o vážný problém, ale příjemné pálení žáhy není. Objevuje se na dovolených velmi často a poznáte jej podle nepříjemného pocitu až bolesti za hrudní kostí, která se šíří až do krku. Je provázené kyselostí v ústech. Za vše mohou žaludeční kyseliny, které se vracejí zpět do jícnu. Provázet ji může říhání.

Co dělat: Užít lék na pálení žáhy. Pokud nemáte, můžete vypít sklenici mléka, anebo zkusit s jedlou sodou. Hned si nelehejte, spěte s výše podloženou hlavou.

Průjem

Velký problém na dovolených, který pobyt dokáže pořádně znepříjemnit. Může se objevit z různých důvodů, třeba i jako důsledek nevhodného stravovacího režimu, složení jídla, přejídání. Jeho příčinou mohou být i bakterie, například z vody či neumytého ovoce. V Egyptě je znám jako Faraonova pomsta a kdo jej zažil, ví své. O průjmu mluvíme už v případě tří vodnatých stolic denně.

Co dělat: Držet dietu, nepít alkohol, ale dodržovat pitný režim, protože díky průjmu dochází k dehydrataci. Můžete užít lék proti průjmu. V případě delších a vážných potíží vyhledat lékaře.

 

Žlučníkový záchvat

Často za něj může právě náhlé přejídání a nevhodné složení potravin. Nejčastěji jej rozdráždí tučné a mastné jídlo, ale i čokoláda. Když na dovolené all inclusive smícháte vše dohromady a ještě to zapijete několika druhy alkoholu, může být na problém zaděláno. Typická je pro něj tupá bolest v pravém podžebří, která vystřeluje zprava pod lopatku. Má kolísavou intenzitu – stupňuje se a klesá. Může jej provázet pocit na zvracení, či přímo zvracení a teplota. Může také žloutnout oční bělmo. K tomu se přidává pocit plnosti a nafouknutého tvrdého břicha.

Co dělat: Na bolestivé místo v pravém podžebří přiložit studený obklad. Ležet v klidu na lůžku, nic nejíst. Doporučuje se návštěva lékaře.


tema-tydne-prejidani-na-all-inclusive-ii-sh-nahled MIMIFORUM zjistilo:
Pozor na alkohol

-          Obsahuje spoustu prázdných kalorií, vaší štíhlé linii rozhodně neprospěje. Navíc alkohol podporuje přejídání – vyvolává pocit hladu, a tak sníme více, než kdybychom ho nepili.

-          Alkohol a slunce nejdou dohromady. Hrozí ve zvýšené míře úpal a úžeh, a také těžká dehydratace. Pozor, pokud pijete alkohol, vždy si k němu dopřejte dostatečné množství nealkoholického nápoje, nejlépe vody. Nechoďte plavat pod vlivem alkoholu. Ten totiž způsobuje, že přeceňujeme své síly, a tak může dojít k utonutí.

-          Pozor i  na to, že alkohol odbourává zábrany. Pokud to s ním na dovolené přeženete, může se stát, že se pak probudíte vedle někoho, jehož si z večera ani nebudete pamatovat. Hrozí pak i rizika nechráněného sexu, včetně závažných pohlavních nemocí. V opilosti totiž těžko budete řešit ochranu…

 

Text: lju

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa