vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Přejídání a alkohol na all-inclusive. Co vám může způsobit?

20. července 2015

Přejídání a alkohol na all-inclusive. Co vám může způsobit?

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: all inclusive přejídání jidlo alkohol

preventan-mimiforum-banner

Přejídat se a neúměrně pít na dovolené může způsobit víc škody, než užitku. Víte, k čemu všemu to může vést, když budete jíst a pít víc, než je zdrávo?

Ostropestřec Farmax Plus

Ostropestřec Plus Farmax® je přírodní přípravek z rostlinných výtažků. Obsahuje standardizovaný extrakt z plodů ostropestřce mariánského a klanoprašky čínské.

ostropestrec-plus-nahled

Doplněk stravy

 

Více ZDE

Neomezené jídlo a pití, kdo by po takové dovolené netoužil! Jenže pokud jedete na dovolenou all inclusive a začnete se přejídat a neúměrně pít, hrozí vám nemalé problémy. Myslete na to a dodržujte jistou střídmost. Vyplatí se vám to. A navíc tolik nepřiberete!

 

Pálení žáhy

Nejde sice o vážný problém, ale příjemné pálení žáhy není. Objevuje se na dovolených velmi často a poznáte jej podle nepříjemného pocitu až bolesti za hrudní kostí, která se šíří až do krku. Je provázené kyselostí v ústech. Za vše mohou žaludeční kyseliny, které se vracejí zpět do jícnu. Provázet ji může říhání.

Co dělat: Užít lék na pálení žáhy. Pokud nemáte, můžete vypít sklenici mléka, anebo zkusit s jedlou sodou. Hned si nelehejte, spěte s výše podloženou hlavou.

Průjem

Velký problém na dovolených, který pobyt dokáže pořádně znepříjemnit. Může se objevit z různých důvodů, třeba i jako důsledek nevhodného stravovacího režimu, složení jídla, přejídání. Jeho příčinou mohou být i bakterie, například z vody či neumytého ovoce. V Egyptě je znám jako Faraonova pomsta a kdo jej zažil, ví své. O průjmu mluvíme už v případě tří vodnatých stolic denně.

Co dělat: Držet dietu, nepít alkohol, ale dodržovat pitný režim, protože díky průjmu dochází k dehydrataci. Můžete užít lék proti průjmu. V případě delších a vážných potíží vyhledat lékaře.

 

Žlučníkový záchvat

Často za něj může právě náhlé přejídání a nevhodné složení potravin. Nejčastěji jej rozdráždí tučné a mastné jídlo, ale i čokoláda. Když na dovolené all inclusive smícháte vše dohromady a ještě to zapijete několika druhy alkoholu, může být na problém zaděláno. Typická je pro něj tupá bolest v pravém podžebří, která vystřeluje zprava pod lopatku. Má kolísavou intenzitu – stupňuje se a klesá. Může jej provázet pocit na zvracení, či přímo zvracení a teplota. Může také žloutnout oční bělmo. K tomu se přidává pocit plnosti a nafouknutého tvrdého břicha.

Co dělat: Na bolestivé místo v pravém podžebří přiložit studený obklad. Ležet v klidu na lůžku, nic nejíst. Doporučuje se návštěva lékaře.


tema-tydne-prejidani-na-all-inclusive-ii-sh-nahled MIMIFORUM zjistilo:
Pozor na alkohol

-          Obsahuje spoustu prázdných kalorií, vaší štíhlé linii rozhodně neprospěje. Navíc alkohol podporuje přejídání – vyvolává pocit hladu, a tak sníme více, než kdybychom ho nepili.

-          Alkohol a slunce nejdou dohromady. Hrozí ve zvýšené míře úpal a úžeh, a také těžká dehydratace. Pozor, pokud pijete alkohol, vždy si k němu dopřejte dostatečné množství nealkoholického nápoje, nejlépe vody. Nechoďte plavat pod vlivem alkoholu. Ten totiž způsobuje, že přeceňujeme své síly, a tak může dojít k utonutí.

-          Pozor i  na to, že alkohol odbourává zábrany. Pokud to s ním na dovolené přeženete, může se stát, že se pak probudíte vedle někoho, jehož si z večera ani nebudete pamatovat. Hrozí pak i rizika nechráněného sexu, včetně závažných pohlavních nemocí. V opilosti totiž těžko budete řešit ochranu…

 

Text: lju

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse