banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Předvánoční úklid: Tipy, jak na to

20. prosince 2016

Předvánoční úklid: Tipy, jak na to

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: úklid Cukroví Vánoce děti partner

preventan-mimiforum-banner

Předvánoční období je plné nejen pečení cukroví a nákupu dárků, ale i velkých úklidů. Zjistili jsme, jak se při něm co nejméně zapotit a nezkazit si Vánoce.

Vánoce se blíží neuvěřitelnou rychlostí. A místo toho, abych se na ně ženy těšily, v klidu balily dárky a užívaly si adventní pohody, nastává pro ně nepříjemný shon. Napéct několik druhů cukroví, připravit dobroty na sváteční tabuli a hlavně – udělat velký úklid. V řadě domácností je totiž právě předvánoční období časem, kdy se chystají na jeden z největších generálních úklidů v roce.

MIMIFORUM doporučuje:

Ušetřete si práci a nemyjte okna. Tedy pokud uhodí mrazy. Odborníci to nedoporučují nejen proto, že můžete nastydnout, a Vánoce proležet. Ale i proto, že voda namrzá a chemické prostředky nemají takový účinek, jaký bychom potřebovali. Ideální teplota na mytí oken je pět a více stupňů nad nulou. Pokud klesne pod bod mrazu, je lepší se do práce vůbec nepouštět.

Tipy MIMIFORA:

Jak zvládnout vánoční úklid a nezbláznit se

1. Práci si rozdělte do etap

Zvládnout velký úklid celého bytu o posledním předvánočním víkendu není nejlepší nápad. Jen se tak dostanete do stresu a nepohody. Začněte s předstihem a práci si rozdělte na etapy. Jeden den můžete uklidit koupelnu, druhý kuchyň, třetí ložnici. Výsledky budou vidět, a přitom vás to nezničí.

2. Zapojte celou rodinu

Nikde není psáno, že by měl předvánoční úklid ležet jen na vás. Právě naopak – nedejte se a zapojte do něj celou rodinu. Partner i děti vám mohou se spoustou věcí pomoct. Pro ně připravte úklid formou hry a motivujte je drobnou odměnou. Zabaví se a ještě vám půjde práce mnohem rychleji od ruky.

3. Nepřehánějte to

Vánoce jsou svátky klidu. Pamatujte na to a předem promyslete, co je opravdu nutné uklidit, a co naopak počká. Není přece nutné vyklízet a čistit všechny skříně a poličky. Ukliďte to, co je vidět a přebírání obsahu uzavřených prostor si klidně nechejte na jaro. Celá rodina se bude cítit lépe, když budete v pohodě, a ne ve stresu z množství úklidu, který nestíháte.

4. Najměte si firmu

Rychlé řešení, při kterém se nenadřete. Najmete si úklidovou firmu a máte po starostech. Velký úklid bytu vás nezruinuje, a velmi rychle budete mít doma čisto. Mezitím můžete vzít děti na vánoční trhy a budete spokojení všichni.

5. Využijte pomocníky deti-a-rodina-predvanocni-uklid-ii-sh-nahled

Robotický vysavač je skvělou pomůckou, která udrží vaše podlahy čisté, a tak budete mít mnohem méně práce. Parní čistič vám zase pomůže i se zašlými nečistotami, které byste jinak musela drhnout. Zapojte do práce všechny pomocníky, co máte po ruce, anebo si můžete půjčit. Úklid vám půjde od ruky mnohem rychleji.

Tip MIMIFORA:

3 vědecká zjištění o úklidu

-          Zhubnete. Úklidem se dá spálit dost kalorií, ale musíte vzít do ruky rejžák, hadr, mýdlo a kyblík s vodou, zakleknout a zem pořádně vyleštit. Spálíte kalorie, a navíc si vytvarujete postavu. Například drhnutí země procvičí břišní a prsní svaly. Několikahodinovým úklidem se pak dá spálit i tisíc kalorií.

-          Budete šťastnější. Vědci totiž tvrdí, že lidé, kteří mají doma čisto a uklizeno, jsou mnohem šťastnější, a tedy i zdravější. 90 % lidí prý potvrdilo, že pocit štěstí a pohody je ovlivněný čistotou domova. Dobrou zprávou je, že po úklidu budete šťastnější.

-          Minou vás deprese. Stačí dvacet minut klidu denně a budete bez depresí. Britští vědci totiž zjistili, že lidé, kteří doma pravidelně uklízejí, mají o 20 % nižší riziko, že je potkají deprese, stres a úzkosti.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
17:49 27.10.2017 - Leninka -

ocet a pomeranče

Já o tom měla super rozhovor, když jsem řešila ve studiu interiery4u novou kuchyňku, ukazáli mi pak na svém webu super návod na pomerančový prostředek. Uklízím s ním hodně často a opravdu voní.
16:22 26.10.2017 - alliska -

homemade?

Nebo, což je za mne mnohem přijatelnější a levnější možnost, si najdi návody a zkus si udělat vlastní čistící prostředky :D
22:43 23.10.2017 - Barborka -

Bez nadpisu

Co nějaká eko drogerie?
22:15 17.10.2017 - SandraSandra -

Bez nadpisu

čím uklízíte, hpdně prostředků mi zrovna nevoní a v nové bych chtěla konečně používat něco voňavého

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa