vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Předvánoční úklid: Tipy, jak na to

20. prosince 2016

Předvánoční úklid: Tipy, jak na to

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: úklid Cukroví Vánoce děti partner

preventan-mimiforum-banner

Předvánoční období je plné nejen pečení cukroví a nákupu dárků, ale i velkých úklidů. Zjistili jsme, jak se při něm co nejméně zapotit a nezkazit si Vánoce.

Vánoce se blíží neuvěřitelnou rychlostí. A místo toho, abych se na ně ženy těšily, v klidu balily dárky a užívaly si adventní pohody, nastává pro ně nepříjemný shon. Napéct několik druhů cukroví, připravit dobroty na sváteční tabuli a hlavně – udělat velký úklid. V řadě domácností je totiž právě předvánoční období časem, kdy se chystají na jeden z největších generálních úklidů v roce.

MIMIFORUM doporučuje:

Ušetřete si práci a nemyjte okna. Tedy pokud uhodí mrazy. Odborníci to nedoporučují nejen proto, že můžete nastydnout, a Vánoce proležet. Ale i proto, že voda namrzá a chemické prostředky nemají takový účinek, jaký bychom potřebovali. Ideální teplota na mytí oken je pět a více stupňů nad nulou. Pokud klesne pod bod mrazu, je lepší se do práce vůbec nepouštět.

Tipy MIMIFORA:

Jak zvládnout vánoční úklid a nezbláznit se

1. Práci si rozdělte do etap

Zvládnout velký úklid celého bytu o posledním předvánočním víkendu není nejlepší nápad. Jen se tak dostanete do stresu a nepohody. Začněte s předstihem a práci si rozdělte na etapy. Jeden den můžete uklidit koupelnu, druhý kuchyň, třetí ložnici. Výsledky budou vidět, a přitom vás to nezničí.

2. Zapojte celou rodinu

Nikde není psáno, že by měl předvánoční úklid ležet jen na vás. Právě naopak – nedejte se a zapojte do něj celou rodinu. Partner i děti vám mohou se spoustou věcí pomoct. Pro ně připravte úklid formou hry a motivujte je drobnou odměnou. Zabaví se a ještě vám půjde práce mnohem rychleji od ruky.

3. Nepřehánějte to

Vánoce jsou svátky klidu. Pamatujte na to a předem promyslete, co je opravdu nutné uklidit, a co naopak počká. Není přece nutné vyklízet a čistit všechny skříně a poličky. Ukliďte to, co je vidět a přebírání obsahu uzavřených prostor si klidně nechejte na jaro. Celá rodina se bude cítit lépe, když budete v pohodě, a ne ve stresu z množství úklidu, který nestíháte.

4. Najměte si firmu

Rychlé řešení, při kterém se nenadřete. Najmete si úklidovou firmu a máte po starostech. Velký úklid bytu vás nezruinuje, a velmi rychle budete mít doma čisto. Mezitím můžete vzít děti na vánoční trhy a budete spokojení všichni.

5. Využijte pomocníky deti-a-rodina-predvanocni-uklid-ii-sh-nahled

Robotický vysavač je skvělou pomůckou, která udrží vaše podlahy čisté, a tak budete mít mnohem méně práce. Parní čistič vám zase pomůže i se zašlými nečistotami, které byste jinak musela drhnout. Zapojte do práce všechny pomocníky, co máte po ruce, anebo si můžete půjčit. Úklid vám půjde od ruky mnohem rychleji.

Tip MIMIFORA:

3 vědecká zjištění o úklidu

-          Zhubnete. Úklidem se dá spálit dost kalorií, ale musíte vzít do ruky rejžák, hadr, mýdlo a kyblík s vodou, zakleknout a zem pořádně vyleštit. Spálíte kalorie, a navíc si vytvarujete postavu. Například drhnutí země procvičí břišní a prsní svaly. Několikahodinovým úklidem se pak dá spálit i tisíc kalorií.

-          Budete šťastnější. Vědci totiž tvrdí, že lidé, kteří mají doma čisto a uklizeno, jsou mnohem šťastnější, a tedy i zdravější. 90 % lidí prý potvrdilo, že pocit štěstí a pohody je ovlivněný čistotou domova. Dobrou zprávou je, že po úklidu budete šťastnější.

-          Minou vás deprese. Stačí dvacet minut klidu denně a budete bez depresí. Britští vědci totiž zjistili, že lidé, kteří doma pravidelně uklízejí, mají o 20 % nižší riziko, že je potkají deprese, stres a úzkosti.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
17:49 27.10.2017 - Leninka -

ocet a pomeranče

Já o tom měla super rozhovor, když jsem řešila ve studiu interiery4u novou kuchyňku, ukazáli mi pak na svém webu super návod na pomerančový prostředek. Uklízím s ním hodně často a opravdu voní.
16:22 26.10.2017 - alliska -

homemade?

Nebo, což je za mne mnohem přijatelnější a levnější možnost, si najdi návody a zkus si udělat vlastní čistící prostředky :D
22:43 23.10.2017 - Barborka -

Bez nadpisu

Co nějaká eko drogerie?
22:15 17.10.2017 - SandraSandra -

Bez nadpisu

čím uklízíte, hpdně prostředků mi zrovna nevoní a v nové bych chtěla konečně používat něco voňavého

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse