vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Předvánoční úklid: Rady, jak jej urychlit

11. prosince 2014

Předvánoční úklid: Rady, jak jej urychlit

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: okna Pára špína úklid Vánoce

preventan-mimiforum-banner

Jak vyzrát na předvánoční úklid, když zrovna nepatříte mezi uklízecí maniaky? Přinášíme pár chytrých tipů, jak si s ním hravě poradit. 

Q Max Active

Doplněk stravy.
Koenzym Q10 v přípravku:
·    Je aktivní forma koenzymu Q10 s 8× vyšší dostupností.
·    Je redukovaná forma koenzymu Q10.
·    Je okamžitě využitelný pro organismus.
·    Bez nežádoucích příměsí a balastních látek.
·    Redukovaný koenzym Q10 by se mohl doporučit k užívání společně se statiny ke snížení výskytu jejich možných nežádoucích účinků.

qmax-active

Doplněk stravy

Více ZDE!

K adventnímu období úklid patří, a řada hospodyněk, aby se nenechala zahanbit, smýčí a gruntuje celý byt o sto šest. Jak si úklid urychlit a ulehčit? Zde je pár dobrých tipů.

 

Jak mít okna bez šmouh

Chcete-li zkusit dát na rady našich babiček, pak přilijte do vody dvě deci octa a okenní tabuli leštěte novinami. Anebo můžete zkusit v 5 litrech vody rozpustit puding, který okna opravdu vyleští. Pokud se ale chcete pracnému leštění vyhnout úplně, můžete zkusit bateriové stěrky. Ty kvalitní nedělají šmouhy a zbytkovou špinavou vodu rovnou odsají, takže nebudete mít na podlaze nakapáno. Skvělé bateriové stěrka nabízí např. Kärcher.

 

Párou nejen na špínu

Trápí-li vás zašedlé spáry mezi dlaždičkami, zkuste parní čištění. Navíc teploty nad 80° C zahubí všechny bakterie, které v domácnosti můžete najít. Dezinfekce stostupňovou párou je dokonce i rychlá. Pára je připravena za pár minut od zapnutí parního čističe. Páru ale v domácnosti využijete mnohem více. Odstraní starou špínu, vodní kámen, mastnotu i skvrny od jídla.

 

Tip MIMIFORA:

Parní čistič je skvělým pomocníkem nejen v koupelně, ale i v kuchyni. Vyčistíte jím dřez, lednici, mrazák, gril, ale i sportovní potřeby a nářadí, vydesinfikujete hračky. Poradí si se špínou na většině povrchů, včetně teflonu. Čistí podlahy, okna i rámy, vanu i umyvadlo. Zkrátka jej doma využijete maximálně.

 

Jak mít čistou toaletu

Čištění záchodové mísy má v oblibě jen málokdo. Hrubému čištění se v tomto případě zřejmě nevyhnete, ale bakterií se můžete opět zbavit parním čištěním. Díky moderním technologiím pak pravidelnou údržbu můžete provádět bezkontaktně. Například díky WC bloku v podobě gelové kytičky Dr. Devil, který bezdotykově aplikujete přímo do mísy.

 

Čistá trouba bez zbytků jídla deti-a-rodina-predvanocni-uklid-ii-archiv-nahled

Jak vyzrát na troubu a mikrovlnku s přischlými zbytky jídla? Zkuste ve vodě rozpustit prací prášek a omýt stěny trouby tímto roztokem. Dejte si ale pozor, aby byl prášek úplně rozpuštěný. Zrnka by vám mohla stěny poškodit. Pokud do trouby nechcete používat prací prášek, vypomoci vám může i stará dobrá směs sody a octa. Dalším alternativním pomocníkem může být kuchyňská sůl, kterou necháte žárem zhnědnout. Zahřátá sůl na sebe mastnotu naváže. Pak jen stačí sůl vysát nebo vymést a vlhkým hadrem troubu vytřít.

 

Text: mob

Foto: archiv Kärcher

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse