vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Předvánoční shon začíná: Jak se z něj nezbláznit?

2. prosince 2013

Předvánoční shon začíná: Jak se z něj nezbláznit?

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: shon dárky Advent Vánoce stres

preventan-mimiforum-banner

S adventním obdobím nastává nejen čas čekání na Štědrý večer a Ježíška, ale také stres, shon a hektická doba úklidu, pečení a shánění dárků. Jak se z toho nezbláznit a užít si advent plný pohody? 

Q Max Active

Doplněk stravy.
Koenzym Q10 v přípravku:
·    Je aktivní forma koenzymu Q10 s 8× vyšší dostupností.
·    Je redukovaná forma koenzymu Q10.
·    Je okamžitě využitelný pro organismus.
·    Bez nežádoucích příměsí a balastních látek.
·    Redukovaný koenzym Q10 by se mohl doporučit k užívání společně se statiny ke snížení výskytu jejich možných nežádoucích účinků.

qmax-active

Doplněk stravy

Více ZDE!

Adventní období právě začalo a čas, který zbývá do Vánoc, se počítá už jen na dny. Jak se z předvánočního shonu nezbláznit a prožít skutečně klidné období čekání na Ježíška? Zde je pět tipů, jak na to.

 

1. Nenechávat vše na poslední chvíli

Kupovat dárky 23. či dokonce 24. prosince není nejlepší nápad. Hrozí, že neseženete, co potřebujete a budete muset koupit cokoli – a za jakoukoli cenu. Budete z toho ve stresu, a to se na adventní pohodě řádně podepíše. Sepište si seznam, co je do Vánoc třeba udělat a rozdělte si vše do jednotlivých dnů. Nezapomeňte, že adventní čas by měl být plný pohody a nikoli stresu z toho, že nic nestíháte.

 

2. Dělat jen to nutné

Jste si opravdu tak jistá, že musíte mít hotový generální úklid, umytá všechna okna, přebrané skříně a napečeno třicet druhů cukroví? O tom advent a sváteční čas rozhodně není. Dobře si promyslete, co je nutné udělat a na co si vyhradíte čas, a naopak co je navíc. Druhou skupinu klidně škrtněte a všechny zbytečné práce hoďte za hlavu. Užívejte si klid a pohodu, vaše zdraví to ocení.

 

3. Nakupovat on-line

Shánění dárků v přeplněných obchodech a nákupních centrech, která praskají ve švech, mnoho lidí stresuje a dohání k šílenství. Přitom řešení je snadné. Sedněte k internetu a vše objednejte v e-shopech. Zkuste si porovnat jednotlivé ceny, vybrat nejvýhodnější nabídku a nechejte si dárky poslat domů. Budete mít vše pod střechou a bez stresu a lítání po obchodech.

 

4. Zapomenout na diety

Držet přísnou dietu v předvánočním období jen proto, abyste trochu zhubla, není nejlepší řešení.  Pokud drasticky snížíte přísun kalorií, může se to negativně projevit nejen na vašem zdraví, ale i na náladě a celkové pohodě. A být během adventu podrážděná a nevrlá jen proto, že se nemůžete najíst, není nejlepší. Navíc pokud si následně o Vánocích něco dobrého dopřejete, může se dostavit jo-jo efekt. Proto si raději diety nechejte na leden a dopřejte si dobroty, které si jindy odpíráte.

 

5. Vyhněte se stresu tema-tydne-predvanocni-shon-zacina-ii-sh-nahled

Dobře se to říká, ale hůř dělá. Adventní období by mělo být časem klidu a pohody. Jenže v řadě rodin to vypadá jinak. Pečení, úklid, vaření, shánění dárků a jejich balení, do toho shon a uzávěrky v práci, zkrátka blázinec. Vyhnout se stresu? Nemožné, říkáte si. Nic ale není nereálné. Stanovte si priority a to, co není důležité a podstatné a jde odložit, dejte stranou. Nedělejte zbytečně věci navíc, snažte se stresové situace redukovat na maximum. Vaše rodina – i vaše tělo – to

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse