vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Předčasný přechod. Co mám dělat?

3. června 2015

Předčasný přechod. Co mám dělat?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: Pocení menstruace přechod menopauza rakovina hormony

preventan-mimiforum-banner

Předčasná menopauza je dnes stále častějším problémem. Podle statistik hrozí až každé dvacáté ženě, které začnou mít přechodové příznaky mnohem dříve, než by se čekalo. 

Kolagen Farmax 60+40 tob. ZDARMA

  • Kolagen Farmax – Doplněk stravy
  • obsahuje v 1 tobolce 85 mg kolagenu původem z ryb
  • Kolagen je základní stavební hmotou pojivových tkání pohybového aparátu
  • dále je obohacen o vitamin C, který přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci chrupavek a kostí

kolagen-100-cz-3d-nahled

51 let. Takový je u nás průměrný věk, kdy u žen přichází menopauza. Vše ale záleží na mnoha faktorech. Na tom, kdy do menopauzy vstoupila vaše matka, jestli kouříte či zda netrpíte podvýživou. Může se ale stát, že i tak se příznaky přechodu objeví mnohem dřív, než byste čekala. Máte třicet pryč a najednou zjistíte, že trpíte potížemi jako padesátnice. Co s tím?

 

MIMIFORUM zjistilo:

Hlavní příznaky nastupující menopauzy

– Návaly horka (75 % žen).

– Noční pocení a bušení srdce (40 % žen).

– Únava (40 % žen).

– Nespavost (40 % žen).

– Podrážděnost, náladovost, deprese (30 % žen).

– Poruchy menstruačního cyklus, konec krvácení.

– Suchost pochvy, menší citlivost poštěváčku nebo naopak jeho přecitlivělost. S tím mohou souviset problémy v milostném životě.

– Bolesti hlavy a migrény.

 

Co za vším stojí

Co za předčasným nástupem menopauzy stojí, není vždy jasné. Někdy jsou na vinně různé nemoci, případně může jít o následky radioterapie či chemoterapie. Častý bývá také v případě, že žena trpí některou z poruch příjmu potravy. V každém případě tělo reaguje snížením tvorby ženských pohlavních hormonů, estrogenu a progesteronu a problém je na světě. Objeví se poruchy cyklu i návaly horka a další potíže. Jenže co s tím?

 

Pomoct může lékař

Základem je v tomto případě neexperimentovat a nezkoušet si pomoct sama. Pokud se přechodové příznaky objeví mnohem dřív, než byste čekala, neváhejte s návštěvou svého gynekologa a s ním proberte další postup. Je-li vám méně než 40 let, lékaři hovoří právě o předčasné menopauze. Problém postihuje jedno procento žen, ale poslední dobou počet případů stoupá.

 

Hormony a fytoestrogeny sex-a-vztahy-predcasny-prechod-ii-sh-nahled

Pokud lékař skutečně diagnostikuje předčasný přechod, navrhne vám i řešení. Ve většině případů jím bude hormonální substituční terapie, případně rostlinné hormony, fytoestrogeny, které bývají šetrnější, ale nástup účinku je pomalejší a nemusejí pomoct vůbec. Mezi tři nejznámější patří ploštičník, izoflavony získávané ze sóji či z červeného jetele a najdete je ve volně prodejných doplňcích stravy. Než je však začnete brát, je vhodné se poradit s gynekologem. Některé příznaky, které můžete mylně spojovat s předčasným přechodem, mohou ukazovat na jiné nemoci, například i na zákeřnou rakovinu vaječníků. Proto je vždy nezbytné důkladné vyšetření.

 

Text: mob
Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse