vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Prázdniny: Jak zabavit děti v dešti

11. srpna 2014

Prázdniny: Jak zabavit děti v dešti

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: závod soutěž prázdniny hra děti

preventan-mimiforum-banner

Počasí o prázdninách je nestálé, a tak není vždy možné trávit celé dny venku. Jenže děti zavřené doma se nudí. Jak je zabavit, přitom se vyhnout sezení u počítače?

MaxIQ

• Omega-3 vhodné i pro děti.
• Min. 85% omega-3 nenasycených mastných kyselin.
• Malé tobolky pro snadné polykání.
• Příjemné užívání – bez rybí chuti.
• Bez barviv, sladidel, konzervačních látek.

maxiq-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE!

1. Společenské hry

Nejjednodušší varianta, jak zabavit děti, zahrát si spolu s nimi, a přitom se vyhnout obloukem počítači. Pokud nemáte doma žádné společenské hry, postačí kostky, nebo karty. I u nich si užijete spoustu zábavy. Máte-li doma hry na výběr, není v dešti nic jednoduššího, než si udělat čas a společně s dětmi strávit příjemné rodinné odpoledne.

 

Tip MIMIFORA:

Lentilkový závod

Nemáte-li žádnou hru po ruce, můžete si zkusit vyrobit vlastní. Třeba s pomocí lentilek. Postačí vám k tomu krabička lentilek, obyčejná brčka a talířky či tácky (není nutné). Hráči hrají buď sami za sebe, anebo se rozdělí do týmů – dle počtu. Každý dostane brčko a začne jím sát lentilky. Jeho úkolem je s pomocí brčka lentilky přemístit z jedné hromádky (talířku) na druhou. Tým či hráč s největším počtem přemístěných lentilek, vyhrává.

 

2. Výtvarné aktivity

Pokud rádi tvoříte či malujete, pak je vyžití při špatném počasí víc než dost. Můžete malovat různými technikami, vyrábět z plastelíny, navlékat korálky, batikovat trika. Aktivit je zkrátka nepřeberně. Vyhlásit můžete i rodinnou soutěž. Každý vyrobí či namaluje věc na určité téma a hlasováním se pak určí, který se nejvíc líbí, a ten získá předem danou cenu.

 

Tip MIMIFORA:

Domácí prstové barvy

Prstové barvy, s kterými se skvěle zabavíte, si můžete vyrobit i sami doma! Potřebovat budete jen půl hrnku kukuřičného škrobu, čtvrt hrnku cukru krupice a 2 hrnky studené vody, potravinářskou barvu či tempery. Škrob promícháte s cukrem a za stálého míchání zalijete studenou vodou. Vaříte na mírném ohni a stále mícháte, dokud se nevytvoří průsvitný gel. Pak nalijete do skleniček a obarvíte potravinářskou barvou nebo přidáte trochu tempery. Zamícháte, necháte vychladnout a můžete použít.

 

3. Sportovní hry tema-tydne-prazdniny-ii-sxc-nahled

Sportovat doma? To přece nejde, říkáte si. Ale jde, pokud nejste zrovna v malé garsonce. Máte-li trochu prostoru, můžete si zasportovat a zasoutěžit i v místnosti. Třeba takový domácí skákací panák přinese spoustu zábavy. Postačí k tomu jen izolepa (nejlépe bílá či barevná) a nůžky. Panáka nemalujete, ale na koberec nalepíte.

 

Tip MIMIFORA:

Soutěž s míčkem

Hráči se střídají a plní jednotlivé body. Jakmile jeden nedokončí (míč spadne), střídá hod další hráč. Až opět přijde na řadu, pokračuje tam, kde skončil. Kdo nejdříve splní všech deset bodů, vyhrál.

 

1. Hodit míček na zeď a po odrazu ho chytit oběma rukama – 10×
2. Hodit míček na zeď, tlesknout a míček chytit – 9×
3. Hodit míček na zeď, dvakrát tlesknout a míček chytit – 8×
4. Hodit míček na zeď, zamotat rukama (mlýn) a chytit – 7×
5. Hodit míček na zeď a chytit ho jen pravou rukou – 6×
6. Hodit míček na zeď a chytit ho jen len levou rukou – 5×
7. Hodit míček na zeď pod pravou nohou a chytit – 4×
8. Hodit míček na zeď pod levou nohou a chytit – 3×
9. Hodit míček na zeď po odrazu ho odbít zpátky na zeď a chytit – 2×
10. Hodit míček na zeď, otočit se okolo své osy a chytit – 1×

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse