vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Praktické tipy, co si sbalit na výlet

9. července 2018

Praktické tipy, co si sbalit na výlet

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: navigace jidlo zdraví lékárnička výlet

preventan-mimiforum-banner

Chystáte se na prázdninový výlet? Přinášíme praktické tipy, co si s sebou do lékárničky rozhodně nezapomenout přibalit!

Během prázdnin většinou máme více volna a ještě k tomu potřebujeme zabavit děti. A tak pokud neodjíždíme rovnou na dovolenou, alespoň plánujeme výlety. Stává se vám, že vám na nich vždy něco důležitého chybí? Přinášíme pět praktických tipů, co si zabalit s sebou!


1. Svačina

Záleží samozřejmě na tom, kam na výlet jdete. Pokud se vydáváte někam, kde je jeden stánek občerstvením za druhým, můžete si zabalit jen müsli tyčinku či oplatek a pití. Když ale jdete do přírody a najíst se kde nemáte, myslete na to předem. Obložené bagety, tousty, nakrájené ovoce a zelenina, buchty, řízky. To vše patří mezi oblíbené pokrmy výletníků. Chcete něco netradičního? Upečte si s sebou Chia kuličky! Chia semínka totiž na sebe vážou vodu, objem zvětší až 12×, tělo hydratují, a to pak zvládnou i větší fyzickou zátěž. Navíc obsahují proteiny, kvalitní sacharidy a také tuky, což na túrách oceníte.


Tip MIMIFORA:

Jak na Chia kuličky

Co je potřeba: 1 banán, 1 lžíce arašídového másla (nejlépe 100%), 1 lžíce chia semen Menu Gold, 1 lžíce kakaových bobů, 3–6 lžic ovesných vloček, strouhaný kokos.

Jak na to: Banán rozmělníme vidličkou na kaši, přidáme arašídové máslo, chiu, kakaové boby a ovesné vločky. Z připraveného těsta vytvoříme kuličky a obalíme je v kokosu. Necháme na 20–30 min uloženo v lednici a je hotovo. Kuličky jsou vhodná svačinka na cesty.

 

2. Lékárnička


Nezapomínejte přibalit alespoň malou lékárničku, zvlášť pokud vyrážíte do přírody s dětmi. Může se vám hodit dezinfekce a obvaz na odřené koleno, černé uhlí a další přípravky na střevní potíže, prášek proti bolesti a další rychlí pomocníci na aktuální problémy na cestách. Nezapomeňte též na přípravek po bodnutí hmyzem, a samozřejmě na repelent.

 

3. Opalovací krém


Při letních výletech dejte pozor na sluníčko. Před tím, než vyjdete ven, se nezapomeňte vždy namazat krémem s UV faktorem proti slunci. I když se vám zdá, že slunce tolik nesvítí, nepodceňujte to a v našich podmínkách volte krém s min. OF 30. Nezapomeňte přibalit i přípravky po opalování a na lehké spálení, pokud se večer nevracíte domů, ale zůstáváte v přírodě.

4. Vhodné (náhradní) oblečení/ obuv deti-a-rodina-tipy-co-si-sbalit-na-vylet-ii-archiv-nahled

Nikdy nevíte, co vám počasí připraví za překvapení, proto nezapomeňte do batohu přibalit na pláštěnky, deštníky, plavky a náhradní oblečení. Záleží kam a na jak dlouho cestujete. Na výlety s dětmi, i ty jednodenní, přibalte alespoň náhradní triko, je velmi pravděpodobné, že ho využijete. Vždy volte též vhodnou obuv. Vyrazit v žabkách do hor není rozhodně dobrý nápad a můžete na to šeredně doplatit.

5. Mapa, GPS navigace

 

Mapa nebo navigace se na výletě hodí vždy. A někdy je dokonce naprostou nezbytností. Pro jistotu mějte sebou více zdrojů, protože ne každý umí bezpochyby používat mapu a navigace nemusí mít všude signál. Pojistěte se více pomocníky, ať se neztratíte. Nezapomeňte si s sebou vzít nabitý mobil, ať v případě, že zabloudíte, nebo se zraníte, můžete zavolat pomoc.

Text: mob
Foto: Shutterstock.com, archiv Menu Gold

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse