vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Povislá prsa po dětech. Je nějaké řešení?

15. března 2016

Povislá prsa po dětech. Je nějaké řešení?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: modelace povislá velká Prsa operace botox plastika kojení

preventan-mimiforum-banner

Povislá prsa po dětech a kojení trápí nejednu ženu. Mnohé mají díky tomu snížení sebevědomí a problémy v partnerském životě. V těchto případech je dobré zvážit, zda se nevyplatí plastika. Na povadlá prsa totiž moc jiných řešení není. 

Diskutujte:  Trápí vás po dětech povislá prsa a podařilo se vám s tím něco udělat?


„Mám tři děti, každé jsem kojila skoro dva roky. Bohužel to na mě zanechalo následky, a tak bych svá prsa nepřála vidět ani nejhoršímu nepříteli. Ony už se snad prsy ani nedají nazývat. Po třech těhotenstvích, kojení a kilech navíc mi zůstaly jakési povislé neforemné psí uši, které končí až někde u pasu. Jsem z toho nešťastná a vůbec nevím, co s tím. Nejhorší je, že tím trpí můj milostný život. Před manželem se stydím a nechci se před ním svléknout. Když se milujeme, nechávám si podprsenku. A na plovárnu radši ani nechodím,“ líčí svou situaci Alena (37).

Nejhůře jsou na tom velká ňadra

Přibývají roky, zemská gravitace, těhotenství a kojení prsou zkrátka na kráse nepřidají. Je jasné, že žádná žena je ve čtyřiceti nebude mít stejná, jako ve dvaceti, ale na druhou stranu to neznamená, že žena musí mít po dětech nutně nepěkně tvarovaná ňadra. Svou roli hraje totiž i velikost prsou. U malých se známky věku a kojení tolik neprojeví.

Tablety nepomohou, problém řeší plastika

Mnohé ženy, které trápí povislá prsa, mají díky tomu psychické problémy. Jsou nespokojené, snižuje se jim sebevědomí, trápí je potíže v partnerském životě, mají blok v sexu. Za svá prsa se stydí, a to poznamená celý jejich život. Pokud situace dojde do tohoto extrému, je na čase zvážit některou z možností, jak na povadlá prsa vyzrát. Některé ženy utratí pod vlivem reklam velké částky za krémy, tablety a masti, které mají prsa zpevnit. Je to ale zbytečné, protože v případě povislých prsou toto pomoct nemůže – je totiž pokleslá prsní žláza a s tím prášky nepomohou. Stejně tak k velkým efektům nepovede ani posilování prsních svalů. Nejúčinnějším řešením je proto plastika – modelace prsou.

Tipy MIMIFORA: zdravi-a-krasa-prsa-povisla-po-detech-ii-sh-nahled

Vhodně zvolené prádlo

Základem pro povislá prsa by měla být správně zvolená podprsenka, která ňadra vytvaruje a poskytne jim dostatečnou oporu, aby zemská přitažlivost nemohla dále působit. Nechejte si poradit v obchodě se specializovaným spodním prádlem. V tomto případě se do podprsenky vyplatí investovat. Problém vyřeší alespoň vizuálně – ovšem nesmíte ji sundat.

Mammaplastika

Protože prsní žláza je u povislých prsou příliš pokleslá, neprovádí se v tomto případě zmenšení prsou, ale jejich modelace – mammaplastika. Prsní žlázu je totiž třeba znovu vymodelovat a upravit se musí i výška bradavky. Chirurg prsa pozvedne, zpevní a vylepší jejich tvar.  Někdy je třeba zmenšit i velikost prsního dvorce. Operace dokáže ženám s tímto problémem výrazně zvednou sebevědomí a vrátit je zpět do plnohodnotného života. Problémem ale může být cena, která se pohybuje od 35 000 Kč výše.

Botox do prsou

Botulotoxin, alias klobásový jed, je u nás dobře známý jako výplň při redukci vrásek. Vstřikuje se pod kůži, umrtví mimické svaly a vrásky dobře vyhladí. Jenomže v zahraničí už se botox používá i na povislá prsa. Tato metoda přišla z Thajska a do Evropy se začala šířit v roce 2009, kdy byla představena na konferenci v Monaku. V tomto případě se tedy botox vstřikuje do oblasti kolem prsou, kde vyhladí a zpevní kůži. Kromě toho také prsa tvaruje a dodává jim na objemu. Výhodou je rychlý efekt, minimální komplikace, neoperační zásah i cena, která je mnohem nižší než u plastiky. Avšak nevýhoda je, že efekt není trvalý a metoda není účinná pro příliš povislá ňadra. U nás se tento zákrok zatím běžně neprovádí.

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse