vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Potvora celulitida: Jak na pomerančovou kůži

7. března 2016

Potvora celulitida: Jak na pomerančovou kůži

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: gely krémy boj hýždě stehna celulitida ženy kůže tip tipy

preventan-mimiforum-banner

Stehna, hýždě, paže – to jsou nejčastější místa, která dokáže ošklivě poznamenat pomerančová kůže. A ve větší či menší míře trápí až 90 procent žen! Jak s ní bojovat, co na ni platí?

Celulitida! Říká se jí pomerančová kůže, protože důlky na pokožce na pohled připomínají nerovnosti jako na kůře tohoto ovoce. Dříve panoval názor, že jde ruku v ruce s nadváhou, ale to je omyl. Nevyhýbá se ani štíhlým ženám. Příčin vzniku je hodně, mezi hlavní ale patří dědičnost. Pokud vaše maminka celulitidu má, je pravděpodobné, že se nevyhne ani vám.

Mezi další faktory pak patří hormonální změny, kouření, pití alkoholu, špatné trávení a zácpa, ale i sedavé zaměstnání nebo dlouhé stání. A nepříznivý vliv má také nošení těsného spodního prádla.

Celulitida přináší i deprese

Jednoduše řečeno: Celulitida je porucha ukládání tuku. Tukové buňky se prodírají na povrch a začnou tvořit to, podle čeho ji poznáme – hrbolky a důlky. Je projevem nedostatečné funkce lymfatického systému, proto se řada způsobů léčby zaměřuje na aktivaci lymfy, která odvádí škodlivé látky z těla. Celulitida není nic příjemného, hlavně z estetického hlediska. Ženy, které trápí její vyšší stupeň, mívají deprese, připadají si ošklivé a méněcenné. Proti pomerančové kůži lze bojovat a snažit se jí předejít. Poradíme vám, jak na to.

Základní tipy, jak předcházet celulitidě

● Dodržujte pitný režim – pijte především neperlivou vodu a neslazené čaje v množství až tři litry denně.

● Pokud máte sedavé zaměstnání, nezapomínejte na pohyb. V práci se pravidelně protahujte, najděte si cvičení, které vás bude bavit.

● Máte-li nadváhu, je vhodné zhubnout, nikoliv však drastickými dietami.

● Dodržujte správnou životosprávu. Jezte pětkrát denně menší porce, nezapomínejte na stravu bohatou na vlákninu, dopřejte si dostatek ovoce a zeleniny.

● Sprchujte se střídavě proudem teplé a studené vody, což prospěje k lepšímu prokrvení pokožky.

● Pravidelně cvičte lýtkové svaly, protože ty napomáhají aktivovat lymfatický systém a odvádět škodliviny z organismu.

Co dělat, pokud se celulitida objeví?

1.Krémy a gely

Asi nejjednodušším způsobem, který můžete provádět v klidu domova, je používání nejrůznějších krémů a gelů proti celulitidě. Stačí zajít do drogerie a můžete vybírat z nepřeberného množství přípravků. Ale pozor – abyste předešla zklamání, nečekejte zázraky. Stav pokožky se může zlepšit, pokud budete krémy nanášet alespoň dvakrát denně a prokládat je masáží a peelingy. S tím, že by vám celulitida zmizela jako mávnutím kouzelného proutku, přesto nepočítejte. Kůže však může být hladší a dostatečně hydratovaná.

2.Doplňky stravy

Proti celulitidě můžete bojovat i vnitřně, a to pomocí nejrůznějších doplňků stravy, které koupíte v lékárnách. Díky nim se může výrazně zlepšit stav vaší pokožky. Ani tady však nečekejte, že si vezmete pár tablet a pomerančová kůže zmizí.

3.Lymfodrenáž

Zkusila jste již lymfodrenáž? Pokud ne, je na čase! Pomáhá totiž k pročištění organismu, odvodu odpadních látek z těla, je skvělá na uvolnění, relaxaci a hlavně – skvěle působí právě proti celulitidě! Rozvolňuje totiž tuková ložiska. Provádí se ve specializovaných kosmetických a masážních salonech.

4.Kavitace

Říká se jí také bezbolestná liposukce nebo liposukce třetí generace. Nejsou k ní potřeba žádné jehly ani invazivní zásahy, přitom odbourává tuk – výsledky jsou prý viditelné již při prvním ošetření. Co si pod pojmem kavitace představit? Nic drastického, jen příjemně hřejivou masáž, která využívá ultrazvuku a vakua. Aby však výsledky byly vidět dlouhodobě a celulitida se redukovala, je potřeba procedury opakovat.

5.Laser

Stejně jako kavitace je i laserová liposukce bezbolestná a neinvazivní. Pracuje se slabým laserovým zářením, které zkapalňuje obsah tukové buňky. Obvod rizikových partií a s ním i celulitida se tak úspěšně snižuje. Nevýhodou tohoto zákroku je ale cena i fakt, že je třeba absolvovat více sezení a časem zákrok opakovat – efekt bohužel není trvalý.

Zajímavost MIMIFORA

Babská rada proti celulitidě

Na pomerančovou kůži prý pomáhá obyčejná káva. Ovšem nikoliv její pití, ale masáže inkriminovaných partií. Stačí smíchat trochu mleté kávy s obyčejným krémem či tělovým mlékem a dvakrát denně dvě minuty masírovat. Poté opláchnout. První příznivé výsledky se prý dostaví již po několika dnech!

Text: ino

Foto: Ingimage.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse