darkove-baleni

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
 • 10. ledna 2018

  Partner chce dítě. Ale svatbu ne!

  Většina mužů se do manželství příliš nehrne. Když ale mají přijít děti, vnímá to mnoho žen jako pro

 • 5. ledna 2018

  Je líbání nevěra?

  Na otázku, zda je líbání nevěra či nikoli, se názory různí. Jak se na to dívají naše čtenářky? Co p

Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Potratila jsem. Jak se s tím vyrovnat?

30. srpna 2016

Potratila jsem. Jak se s tím vyrovnat?

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: potrat deprese těhotenství porod miminko

preventan-mimiforum-banner

Potrat patří v životě ženy k těm nejbolestivějším věcem. Zvlášť, pokud silně toužila po miminku. I když velmi bolí, nejde o nic neobvyklého. Potratem totiž končí každé 4. těhotenství. 

FolGravid

Přípravek Folgravid® (doplněk stravy) je určen dospělým ženám už od samého začátku plánování těhotenství, průběhu těhotenství až po ukončení kojení. Hlavní obsahovou složkou je kombinace kyseliny listové a kyseliny dokosahexaenové (DHA), která přispívá k udržení normální činnosti mozku a normálního stavu zraku Vašeho miminka. Příznivého účinku je dosaženo při přijetí 250 mg DHA denně. Jednotlivá denní dávka nadstandardně pokryje tento příjem. DHA ve Folgravidu® je vyrobena z kvalitního rybího oleje pomocí speciální čistící metody. Kyselina listová obsažená v přípravku přispívá k normálnímu růstu zárodečných tkání během těhotenství. Komfort v užívání pouze 1 tobolky denně.

folgravit-70-tabl-3d-nahled

Diskutujte: Jaký je váš tip jak se vyrovnat s potratem?


„S partnerem jsme strašně toužili po miminku a dlouho se nám nedařilo. Když jsem pak jednou na testu uviděla dvě čárky, byla jsem v sedmém nebi. Konečně jsem těhotná! Vše probíhalo dobře a já byla neskutečně šťastná. Bříško se mi zvětšovalo a já pomalu nakupovala výbavičku. Jenže pak přišel osmnáctý týden a já najednou začala hrozně krvácet. Jeli jsme do porodnice. Moje nejhorší obavy se naplnily. Potratila jsem. Moje miminko nežilo. Bylo to to nejhorší, co jsem kdy zažila. Rozjely se kontrakce a já porodila mrtvé dítě. Dodnes nikdo neví, proč se to stalo, protože ani pitva žádnou poruchu nenašla. Zhroutil se mi svět. Je to už skoro rok a já pořád nemyslím na nic jiného, než na svého malinkého chlapečka, kterého jsem zahlédla jen na malou chvíli, ale milovat ho budu celý život. Vůbec nevím, jak se z toho dostat,“ vypráví svůj smutná příběh Tereza (29).

Každé 4. těhotenství končí potratem! deti-a-rodina-potratila-jsem-i-sh

Podle statistik u nás potratem skončí každé čtvrté těhotenství, třetina z nich je pak samovolných. Ročně tak u nás dojde k více než 41 000 potratů. Nejvíce se objevují ve věkové skupině 30 až 34 let. K většině potratů dojde v prvních týdnech těhotenství a o některých ani ženy samy neví – projeví se třeba jen jako silnější opožděná menstruace. Bohužel však dochází i k nemalému množství potratů ve vyšším stádiu těhotenství.

MIMIFORUM zjistilo:

O potratu se u nás mluví, pokud dojde k přerušení těhotenství, do 24. týdne. Poté se mluví o porodu, a pokud se dítě narodí mrtvé, vystavuje se úmrtní list.

Tipy MIMIFORA:

Jak se vyrovnat s potratem

 • Vybrečte se. Nestyďte se dát najevo své emoce. Právě naopak. Odborníci jsou přesvědčeni, že pomáhá pořádně se vybrečet. Zjistili totiž, že slzy, které pramení z emocí, obsahují toxické látky. Z toho podle nich vyplývá, že právě pláčem se tělo zbavuje špatných látek z organismu a uvolňuje emocionální stres a napětí.

 • Mluvte o tom. Stejně tak, jako jste mluvila o svém těhotenství, zkuste otevřeně mluvit i o tom, že jste o miminko přišla. Uleví se vám a vyhnete se tomu, že si o tom budou šeptat lidé za vašimi zády.

 • Zkuste se rozptýlit. Je to velmi těžké, ale funguje to. Neseďte po večerech doma, ale jděte se odreagovat. S kamarádkami, anebo ve dvou s partnerem. Zajděte na diskotéku, do kina na komedii, kamkoli, kde vám bude dobře.

 • Najděte si bezdětnou kamarádku. Pokud jste přišla o miminko, neudělá vám dvakrát dobře stýkat se hned s kamarádkou, která má malé dítě, nebo je těhotná. Než se dostanete z nejhoršího, najděte si bezdětnou vrstevnici, která nebude mluvit o těhotenství a podobných věcech, ale pomůže vám znovu se vrátit do života.

 • Život jde dál. Lehce se to říká, ale hůř dělá. Jisté ale je, že život jde dál, a i když vás to teď velmi bolí, čas všechny rány zacelí. Jakmile to půjde, začněte s partnerem pracovat na dalším miminku a věřte tomu, že se vám to podaří. Brzy se pak zařadíte do řad spokojených maminek.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Antonín
mamybaby14.12.2016
Jaroslav
Izabela
italka29.09.2016
Nikola
Pavla03.10.2015
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa