vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Potničky trápí i dospělé. Jak s nimi bojovat?

4. srpna 2014

Potničky trápí i dospělé. Jak s nimi bojovat?

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: horko ňadra potničky léto kůže

preventan-mimiforum-banner

Potničky trápí nejen děti, ale i dospělé. V horkých letních dnech mohou velmi znepříjemnit život, a tak je dobré vědět, jak se jich zbavit. 

Drobné červené pupínky na kůži, anebo svědivé puchýřky, zkrátka potničky, trápí nejen děti, ale v horkých dnech i dospělé. Stačí vyšší teploty, přehřátí, zvýšené pocení, špatně zvolené oblečení a problémy jsou tu dřív, než se nadějete. I když nejde o nic nebezpečného, dokážou pěkně potrápit. Zvlášť ženy – objevují se totiž na intimních místech – třeba pod ňadry.

 

Svědivé pupínky na kůži tema-tydne-potnicky-ii-sxc-nahled

Nejčastěji se objevují tam, kde je teplo a vlhko – na krku, trupu, obličeji a vlasové části hlavy, v tříslech či na hýždích. Právě na těchto místech může být kůže zapařená, zpocená a nevětraná. Nejčastěji připomínají drobné červené pupínky, nebo drobné puchýřky naplněné průhlednou tekutinou. Ty později praskají, kůže se vysušuje a olupuje. Nejen, že nevypadají příliš esteticky, ale navíc nepříjemně svědí a v případě rozškrábnutí hrozí i zavlečení infekce.

 

Tipy MIMIFORA:

Jak vyzrát na potničky

 

-          Odvar z heřmánku. Jednou z nejčastějších rad je potírat postižená místa odvarem z heřmánku, který je prý krásně zahojí. Pozor ale na to, že heřmánek může být silným alergenem, a tak je třeba na malé ploše vyzkoušet, jak na něj reagujete.

 

-          Černý čaj. Jako levný a účinný prostředek funguje i proti potničkám. Vysušuje je a urychluje hojení. Stačí jím postižená místa pravidelně potírat.

 

-          Krémy na opruzeniny. Nejsou zdaleka jen pro děti! Pokud vás potničky trápí na skrytějších míszech, můžete je vyzkoušet i vy.

 

-          Zinková mast. Na noc se doporučuje namazat postižená místa zinkovou mastí, která je zklidní. Spěte na boku, kůži větrejte. Máte-li potničky na hrudníku, nespěte na břiše.

 

-          Jarishův roztok. Snadno jej koupíte v lékárně a na potničky funguje. Na postižená místa přikládejte obklady, nechejte volně zaschnout, ničím již nenatírejte.

 

-          Odvar z dubové kúry. Další z osvědčených rad, jak bojovat s potničkami. Postižená místa omyjte odvarem z dubové kúry, vysušte, a pokud chcete, můžete je ještě zaprášit lehkým pudrem.

 

-          Domácí aroma sprej. Snadno jej vyrobíte, krásně voní, navíc chladí a desinfikuje. Do ¼ litru převařené vody nalijte lžičku lihu (např. slivovici) a ve směsi rozpustěte 6 kapek eukalyptové, 6 kapek levandulové a 6 kapek heřmánkové silice. Vše nalijte do rozstřikovače a dejte do lednice. Šplíchejte pravidelně na postižená místa.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse