vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Poslední zimní radovánky: 10 tipů na sportovní areály

2. března 2012

Poslední zimní radovánky: 10 tipů na sportovní areály

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: lyžařský areál zima lyžování Sport děti rodina hory

preventan-mimiforum-banner

Zima se pomalu kloní do své závěrečné fáze, a tak pokud jste si ještě dostatečně neužili lyžování, přišla ta správná chvíle. Přinášíme tipy na deset lyžařských areálů u nás, kam stojí za to s rodinou vyrazit.  

ChondroMax Forte

Bolí vás při zimních sportech klouby? ChondroMax Forte je přípravek pro komplexní péči o klouby a kosti. Uleví od bolesti, zlepší pohyblivost kloubů. Účinná látka přípravku, glukosamin sulfát, jako jedna z hlavních stavebních složek kloubní chrupavky, ovlivňuje rovnováhu metabolických dějů probíhajících v chrupavce. Zlepšuje její stav a výživu, propůjčuje jí pružnost a vede k obnově funkce. Přípravek ChondroMax Forte je vhodným doplňkem stravy pro všechny, kteří chtějí účinně pečovat o svoje klouby a kosti a úspěšně čelit obtížím, která kloubní opotřebení provázejí.

chondromax-forte-sportovec-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

Diskutujte: Jaký zimní sportovní areál byste z vlastní zkušenosti doporučila?


Ski areál Lipno

Devět sjezdovek o celkové délce 8,3 km nabízí Skiareál Lipno, který je ideální pro rodiny s dětmi a začínající lyžaře. Jeho součástí jsou totiž dvě výukové plochy pro nejmenší s pojízdnými koberci a kolotočem. A protože areál prošel rozsáhlou modernizací, nabízí služby na vysoké úrovni. Na své si přijdou i milovníci běžek, pro které je tu k dispozici 40 km běžeckých stop, stejně jako všichni, kdo milují skicross. V blízkosti je také Aquaworld a bobová dráha.

Více informací: www.lipnoservis.cz

Ski areál Špičák, Šumava

Ski areál Špičák najdete pouhých 5 km od německých hranic a nabízí nejlepší lyžování na české straně Šumavy. Je výborným místem pro všechny milovníky adrenalinu – nachází se zde totiž nejprudší sjezdovka u nás s převýšením 337 m. Součástí areálu je i Funpark Špičák ideální pro snowboardisty a freeskiery a pro děti dětské lyžařské hřiště s figurkami zvířátek Pohádkové Česko.

Více informací: http://lyzovani.spicak.cz/

Ski areál Horní Domky, Lysá hora

Jedno z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších středisek u nás, Skiareál Horní Domky, najdete v Horní Rokytnici nad Jizerou. Na Lysou horu vede do výšky 1 315 m n.m. čtyřsedačková lanovka, kterou mohou využít i běžkaři – jde totiž o nástupní místo pro běžeckou Krkonošskou magistrálu. Jako jediná v republice vede do I. zóny KRNAP. Lyžařské tratě zde dosahují délky 14,4 km a na své si přijdou i děti, pro které je tu Milka dětský park.

Více informací: www.rokytnice.com

Ski areál Černá Hora, Harrachov

V západní části Krkonoš najdete jedno z nejoblíbenějších krkonošských středisek – Harrachov. Patří k nejnavštěvovanějším lyžařským areálům u nás a jeho dominantou je osm skokanských můstků na Čertově hoře. Právě zdejší černá sjezdovka láká svou obtížností i zkušené lyžaře. Velmi dobré podmínky se nabízejí i běžkařům, které tu čeká 30 km tratí, z nichž některé vedou až na hřebeny Krkonoš.

Více informací: www.skiregion.cz/cs/harrachov/

Ski areál Herlíkovice

tip-na-vylet-posledni-zimni-radovanky-ii-cze

V severních Čechách, 4 km od Vrchlabí, najdete další velmi oblíbený lyžařský areál. Nabízí 12,4 km upravených tratí, dvě lanovky a sedm vleků. Nechybí ani moderně vybavený dětský park včetně pohádkové dráhy s podjezdy a tunely. Pro rodiče pak tři kilometry osvětlených sjezdovek nabízí možnost večerní lyžování.

Více informací: www.snowhill.cz/herlikovice

Lyžařské středisko Praděd-Ovčárna

 

Toto středisko v srdci Jeseníků stojí za návštěvu už jen proto, že jde o nejvýše položené lyžařské centrum u nás. Na vleky nastupujete ve výšce 1 300 m n.m. Díky tomu se zde také dlouho těší výborným sněhovým podmínkám a lyžařská sezóna je tu z Jeseníků nejdelší. Středisko leží v Chráněné krajinné oblasti Jeseníky a najdete zde devět sjezdovek, z toho jednu černou. Na své si přijdou i milovníci běžek a snowboardu a nechybí ani dětské hřiště.

Více informací: www.jeseniky.net/praded-ovcarna

Ramzová, Jeseníky 

Další lyžařské středisko v srdci Jeseníků se může pyšnit jiným prvním místem – nejdelší sjezdovkou v naší republice. Ski areál Ramzová je největším rekreačním střediskem na Moravě a její nejdelší trať měří 3 360 m, s převýšením 550 m. Užít si můžete i večerní lyžování na osvětlených sjezdovkách a k dispozici jsou 2 sedačkové lanovky a tři vleky. Celkem zde najdete přes 8 km sjezdovek různých obtížností.

Více informací: www.bonera.cz

Kouty nad Desnou, Jeseníky

Jistá prvenství drží i další lyžařský areál v Jeseníkách, Kouty nad Desnou. Jde totiž o největší lyžařské středisko na Moravě, kde najdete první šestisedačkovou lanovku v naší republice. Najdete zde celkem čtyři sjezdovky, z nichž dvě jsou přes dva kilometry dlouhé. Nechybí ani dětský park, snowpark a upravené běžecké trasy.

Více informací: http://kouty.cz

Ski areál Řeka, Beskydy

K nejoblíbenějším lyžařským střediskům v Beskydech patří Ski areál Řeka. Nabízí dvě sjezdovky – modrou a červenou, která je s délkou 1 170 m zároveň nejdelší v Beskydech. Navíc zdejší vlek vede z údolí až na hřeben a hodí se i pro běžkaře. Kratší modrá sjezdovka je zase ideální pro rodiny s dětmi, navíc je osvětlená, a tak je skvělá pro večerní lyžování.

Více informací: http://ski-reka.cz/

Tanvaldský špičák, Jizerské hory

Skiareál Tanvaldský špičák patří k nejoblíbenějším místům v Jizerských horách. Najdete zde celkem 6,6 km sjezdovek a čtyři z nich jsou dokonce delší než 1 km. Samozřejmostí je lyžařská školička i možnost večerních jízd na trati. Navíc je středisko propojeno s areálem Severák skibusy, které zájemce odvezou i na bobovou dráhu v Janově.

Více informací: www.skijizerky.cz

 

Text: lju

Foto: Czech Tourism

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse