vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Posilujeme oční svaly. Jak na to?

7. listopadu 2013

Posilujeme oční svaly. Jak na to?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: palming svaly Jóga posilování zrak oči

preventan-mimiforum-banner

Pokud jsou oční svaly ochablé, může se to projevit řadou zrakových problémů. Vždy ale nemusí být nutné hned sahat k brýlím. Oční svaly může posílit i vhodné cvičení. 

OcuMax Lutein 4 Farmax

·    Obsahuje přírodní karotenoidy (lutein, zeaxanti) a bylinné extrakty (borůvka, světlík).
·    Vysoký obsah luteinu – 15mg, tj. čistého 12 mg.
·    Vhodný k dlouhodobému užívání.

ocumax-lutein-4-farmax-nahled

Doplněk stravy

 

Více ZDE

Posilujte oči, budete lépe vidět. Zní to možná zvláštně, ale je to pravda. Oči je totiž možné posilovat stejně jaké jiné svaly těla. Ochabnuté oční svalstvo může způsobit problémy s viděním, například s ostrostí. Pokud se tedy jejich posilování budete věnovat pravidelně, přinese to své ovoce.


Posilování očí chce trpělivost

Většina lidí ve chvíli, kdy se jim zhorší zrak, sáhne po brýlích. Přitom už na začátku 20. století dokázal jeden americký lékař, že zrak jde zlepšit a obnovit, a to pomocí cvičení. Mezi ty nejúčinnější patří oční jóga, Schneiderova nebo Koplakovova metoda. Problém je ale v tom, že ke zlepšení nedojde hned. Chce to čas a trpělivost. A protože ta dnes spoustě lidí chybí, cvičení se vyhýbají.

 

Zlepšete zrak palmingem

Velmi účinnou technikou, jak posílit oči, je tzv. palming. Pomáhá zlepšit zrak, je ideální pro unavené a suché oči, zabraňuje dalšímu zhoršení zraku. Aby byl účinný, je třeba jej praktikovat pravidelně, alespoň šest minut denně a nejlépe za doprovodu příjemné hudby.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Jak na palming?

-          Nejprve si zahřejte ruce. Třete je chvíli o sebe, anebo je dejte pod teplou vodu.

-          Skrčte prsty pravé ruky, přes ně položte levou dlaň. Pravý malíček by měl ležet na levém. Ruce budou složené připomínat písmeno V.

-          Pomalu položte dlaně přes oči, a to tak, aby se prsty křížily na čele. Pravá ruka jde nad levou. Dlaně procházejí kolem nosu. Ujistěte se, že můžete dobře dýchat. Pokud ne, upravte ruce tak, aby vám to nečinilo problém.

-          Lokty opřete o stůl, hlavu položte do dlaní. Důležité je, aby přes dlaně k očím nepronikalo světlo. To nejlépe poznáte tak, že se s rukama přes oči natočíte ke zdroji světla (lampa, slunce apod.). Vidíte-li otevřenýma očima světlo, spravte prsty tak, aby oči byly ve tmě.

-          Nyní se soustřeďte jen na dýchání, to by mělo být hluboké. Zaměřte se jen na nádech a výdech, na nic jiného nemyslete. To pomáhá oči uvolnit.

-          Zavřete oči, dlaně pomalu oddělejte od obličeje. Soustřeďte se na teplo, které z nich vychází. Otevřete oči.

 

Další možnost – oční jóga zdravi-a-krasa-posilujeme-ocni-svaly-ii-sh-nahled

Další možností, jak oči posilovat, je tzv. oční jóga. Také díky ní oči výborně relaxují, a tak je velmi vhodná pro ty, kdo oči nadměrně zatěžují, například při neustálé práci s počítačem.

 

MIMIFORUM doporučuje:  

Oční jóga v kostce

-          Sundejte brýle. Uvolněte se a zavřete oči.

-          Uvolněte ztuhlou krční páteř. Kývejte hlavou ze strany na stranu, zepředu dozadu, a také v obou směrech kolem dokola. Oči mějte zavřené.

-          Otevřete oči. Pomalu jimi pohybujte nahoru a dolů. Nehýbejte hlavou, pouze očima – do stropu a na zem. Desetkrát opakujte.

-          Pokračujte v pohybech očí, tentokrát z jedné strany na druhou. Opakujte desetkrát.

-          Změňte směr pohybu očí a opět desetkrát opakujte. Tentokrát šikmo, do úlhlopříčky. Vlevo dolů, vpravo nahoru atd.

-          Následuje kroužení očima. Pětkrát na jednu stranu a pětkrát na druhou.

-          Poslední cvik spočívá v zaostření na předmět. Do ruky vezměte tužku, ruku natáhněte před sebe. Očima zaostřete na konec tužky, ruku přibližujte, poté opět oddalujte. Proveďte desetkrát.

-          Opět zavřete oči a na chvíli je překryjte dlaněmi. Zhluboka dýchejte a uvolněte se.


Text: ino

Foto: Shuttestock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse