vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Poprvé letadlem: Co na palubu a nač si dát pozor?

25. června 2013

Poprvé letadlem: Co na palubu a nač si dát pozor?

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: letiště zavazadlo paluba letadlo dovolená

preventan-mimiforum-banner

Pokud se chystáte na svou první leteckou dovolenou, dobře si nastudujte, co vše si můžete vzít s sebou na palubu. Mohlo by se totiž stát, že vám obsah kabelky zabaví už na letišti. 

Ascorborutinum FORTE

Ascorborutinum FORTE, doplněk stravy, má v každé tabletě vyvážený obsah dvou látek – vitamin C a rutin. Vitamin C přispívá k tvorbě kolagenu pro správnou funkci krevních cév, k normální funkci imunitního systému, a ke snížení míry únavy a vyčerpání.

ascorborutinu

Doplněk stravy

Více ZDE

Na dovolenou se nesmírně těšíte, ale na druhé straně máte i obavy. Ještě nikdy jste neletěla, a tak nevíte, jak to zvládnete. Nikdy jste se o cesty příliš nezajímala, a tak netušíte, co si zabalit. A tak dáte do kabelky deodorant, laky na nehty a na vlasy, sprchový gel a manikúru, přidáte půllitrové pití a vyrazíte na letiště. U kontroly vás však čeká nepříjemné překvapení – téměř celý obsah kabelky vám zabavili. Měla jste v ní totiž věci, které nesmějí na palubu. Abyste se nedostala do podobné situace, raději si předem zjistěte, co smíte v příručním zavazadle vézt, jak by mělo vypadat a kolik vážit.


Kufr a příruční zavazadlo deti-a-rodina-poprve-letadlem-ii-sh-nahled

Kufr (či cestovní taška) a příruční zavazadlo. To jsou dvě věci, které smíte mít s sebou do letadla. Zatímco kufr odevzdáte při odbavení, s příručním, či také kabinovým, zavazadlem jdete až na palubu. Řádně si ohlídejte váhu kufru. Většinou nesmí přesáhnout váhu 15 kg a nadváha se doplácí. Částky jsou nemalé, a tak je dobré hmotnost kufru hlídat. Kabinové zavazadlo pak nesmí přesáhnout 5 kg a překročit stanovené rozměry: 56×45×25 cm. U některých společností může být váhový limit větší, a proto je důležité se předem informovat.


MIMIFORUM zjistilo:
Co nesmíte převážet v příručním zavazadle

·    Zbraně.
·    Střelivo.
·    Nože a všechny další předměty bodné a sečné povahy.
·    Nůžky a manikúru.
·    Hračky odpovídající skutečným útočným zbraním (např. pistole, granáty).
·    Veškeré tekutiny. Výjimkou je možnost vézt tekutiny o objemu 100 ml uzavřené v plastovém sáčku, to vše o maximálním objemu 1 litr. Pozor na to, že mezi tekutiny patří i parfémy, zubní pasty, spreje, deodoranty, krémy apod. Výjimku pak tvoří tekutiny nutné pro léčebné účely nebo z důvodů zvláštního požadavku na stravování, včetně kojenecké výživy. U léků je většinou vyžadováno potvrzení lékaře, proto se předem informujte u letecké společnosti.
·    Chemické a toxické látky.


MIMIFORUM doporučuje:
Co si vzít do příručního zavazadla

-    Cestovní doklady (pas, či občanský průkaz), doklad o pojištění.
-    Peníze a veškeré karty.
-    Cennosti, šperky.
-    Mobilní telefon.
-    Fotoaparát, případně kameru, tablet, notebook.
-    Léky, které musíte během cesty užít.
-    Náhradní oblečení. Není nutné, ale doporučuje se pro případ, že by došlo ke ztrátě kufru.

Text: ino
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse