vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Popraskané ruce a rty: Tohle zabírá!

16. února 2016

Popraskané ruce a rty: Tohle zabírá!

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: suchá pleť med citron olivový olej Popraskané ruce rty

preventan-mimiforum-banner

Popraskané ruce a rty v zimě trápí většinu žen. Co na ně ale opravdu zabírá a nevyjde vás draho? Přinášíme osvědčené tipy našich čtenářek!

 


Diskutujte: Co vám zabírá na popraskané ruce a rty?


Zima, vítr, mráz, to vše naší pleti na kráse nepřidá. Ruce a rty patří k nejrizikovějším místům, které jsou nejvíce poškozené, vysušené, praskají, bolí a jen málokterý přípravek jim uleví. I když utratíte nemalé sumy za nejrůznější balzámy na rty a zázračné krémy, nemusíte mít vy-hráno. Proto jsme se zeptali našich čtenářek, co jim opravdu pomáhá. A zde jsou jejich cenné rady!

Popraskané rty

Med

Alžběta (22): „V zimě mi neustále praskají rty a žádné balzámy mi nepomáhají. Proto jsem dala na radu babičky a třikrát denně si je potírám medem. Problémy zmizely a co jsou to po-praskané rty od té doby nevím.“
Proč to funguje: Med je přírodní antiseptikum, pomáhá ničit bakterie, hojit rány a rty hydrato-vat.
Tip MIMIFORA: Z medu a kávy, anebo z medu a hnědého cukru, si můžete vytvořit domácí peeling na rty. Stačí jím rty chvíli masírovat.

MIMIFORUM zjistilo:

Pokud vám kromě rtů praskají i koutky, chybí vám v těle vitamin B, a pravděpodobně také zinek, nebo železo. Zařaďte do jídelníčku potraviny s jeho obsahem, anebo jej tělu dodejte v doplňcích stravy.

Olivový olej zdravi-a-krasa-popraskane-ruce-a-rty-2-ing

Michaela (25): „Na popraskané rty používám zásadně kvalitní olivový olej. Stačí jej trochu vmasírovat a účinek se dostaví okamžitě. Rty jsou jemné a nebolí.“
Proč to funguje: Olivový olej je známý svými hydratačními a zvláčňujícími účinky. Obsahuje vitaminy A, D, K a E a kyselinu linolovou, která kůži posiluje.
Tip MIMIFORA: Pokud chcete více investovat, můžete vyzkoušet ozonizovaný olivový olej. Kromě všech vitaminů a důležitých látek, které olivový olej obsahuje, v něm najdete i ozon. Jde o přírodní produkt, který je vynikající k ošetření podrážděné kůže, urychluje hojení a po-máhá i proti bolesti, například při namožených svalech.

Popraskané ruce

Bramborová kaše

Marie (27): „Když mi v zimě popraskají ruce, vždycky mi pomůže nesolená bramborová kaše, do které přidávám pšeničnou mouku. Ještě teplou ji nanesu na ruce a nechám asi deset minut působit. Poté ruce umyju vodou a promažu vazelínou. Kaše ruce příjemně zvláční.“
Proč to funguje: Brambory obsahují alatoin, dusíkatou látku, známou svými hojivými účinky. Urychluje regeneraci kůži, a proto se s úspěchem používá na popraskané ruce.

Tip MIMIFORA:

Za vyzkoušení stojí i lázeň rukou v bramborové vodě. Stačí, když vodu po uvařených bramborách slijete a ruce do ní na pět minut namočíte. Obsahuje velké množství škrobu, ruce vyživuje a vyhlazuje. Nakonec je umyjte a nakrémujte.

Citron

Klára (31): „Na popraskané ruce mi pomáhá citron. Umyju si je v teplé vodě, potřu citronem, vezmu si rukavice a jdu spát. Ráno mám ruce krásné jako miminko.“
Proč to funguje: Citron obsahuje vitaminy B a C, a také organické kyseliny. Je účinný i na lámavé nehty.
Tip MIMIFORA: Dobře funguje také směs vazelíny a citronové šťávy, která ruce ošetří, hyd-ratuje a urychlí hojení.

Text: asm
Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse