banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Popraskané ruce a rty: Tohle zabírá!

16. února 2016

Popraskané ruce a rty: Tohle zabírá!

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: suchá pleť med citron olivový olej Popraskané ruce rty

preventan-mimiforum-banner

Popraskané ruce a rty v zimě trápí většinu žen. Co na ně ale opravdu zabírá a nevyjde vás draho? Přinášíme osvědčené tipy našich čtenářek!

 


Diskutujte: Co vám zabírá na popraskané ruce a rty?


Zima, vítr, mráz, to vše naší pleti na kráse nepřidá. Ruce a rty patří k nejrizikovějším místům, které jsou nejvíce poškozené, vysušené, praskají, bolí a jen málokterý přípravek jim uleví. I když utratíte nemalé sumy za nejrůznější balzámy na rty a zázračné krémy, nemusíte mít vy-hráno. Proto jsme se zeptali našich čtenářek, co jim opravdu pomáhá. A zde jsou jejich cenné rady!

Popraskané rty

Med

Alžběta (22): „V zimě mi neustále praskají rty a žádné balzámy mi nepomáhají. Proto jsem dala na radu babičky a třikrát denně si je potírám medem. Problémy zmizely a co jsou to po-praskané rty od té doby nevím.“
Proč to funguje: Med je přírodní antiseptikum, pomáhá ničit bakterie, hojit rány a rty hydrato-vat.
Tip MIMIFORA: Z medu a kávy, anebo z medu a hnědého cukru, si můžete vytvořit domácí peeling na rty. Stačí jím rty chvíli masírovat.

MIMIFORUM zjistilo:

Pokud vám kromě rtů praskají i koutky, chybí vám v těle vitamin B, a pravděpodobně také zinek, nebo železo. Zařaďte do jídelníčku potraviny s jeho obsahem, anebo jej tělu dodejte v doplňcích stravy.

Olivový olej zdravi-a-krasa-popraskane-ruce-a-rty-2-ing

Michaela (25): „Na popraskané rty používám zásadně kvalitní olivový olej. Stačí jej trochu vmasírovat a účinek se dostaví okamžitě. Rty jsou jemné a nebolí.“
Proč to funguje: Olivový olej je známý svými hydratačními a zvláčňujícími účinky. Obsahuje vitaminy A, D, K a E a kyselinu linolovou, která kůži posiluje.
Tip MIMIFORA: Pokud chcete více investovat, můžete vyzkoušet ozonizovaný olivový olej. Kromě všech vitaminů a důležitých látek, které olivový olej obsahuje, v něm najdete i ozon. Jde o přírodní produkt, který je vynikající k ošetření podrážděné kůže, urychluje hojení a po-máhá i proti bolesti, například při namožených svalech.

Popraskané ruce

Bramborová kaše

Marie (27): „Když mi v zimě popraskají ruce, vždycky mi pomůže nesolená bramborová kaše, do které přidávám pšeničnou mouku. Ještě teplou ji nanesu na ruce a nechám asi deset minut působit. Poté ruce umyju vodou a promažu vazelínou. Kaše ruce příjemně zvláční.“
Proč to funguje: Brambory obsahují alatoin, dusíkatou látku, známou svými hojivými účinky. Urychluje regeneraci kůži, a proto se s úspěchem používá na popraskané ruce.

Tip MIMIFORA:

Za vyzkoušení stojí i lázeň rukou v bramborové vodě. Stačí, když vodu po uvařených bramborách slijete a ruce do ní na pět minut namočíte. Obsahuje velké množství škrobu, ruce vyživuje a vyhlazuje. Nakonec je umyjte a nakrémujte.

Citron

Klára (31): „Na popraskané ruce mi pomáhá citron. Umyju si je v teplé vodě, potřu citronem, vezmu si rukavice a jdu spát. Ráno mám ruce krásné jako miminko.“
Proč to funguje: Citron obsahuje vitaminy B a C, a také organické kyseliny. Je účinný i na lámavé nehty.
Tip MIMIFORA: Dobře funguje také směs vazelíny a citronové šťávy, která ruce ošetří, hyd-ratuje a urychlí hojení.

Text: asm
Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa