vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Ponorková nemoc ve vztahu: Jak na ni vyzrát?

12. března 2014

Ponorková nemoc ve vztahu: Jak na ni vyzrát?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: Ponorková nemoc hádky vztah sex partner

preventan-mimiforum-banner

Ponorkovou nemocí si projde většina vztahů. Ve větší či menší míře. Některé ji překonají, a dokonce je povzbudí, ale u jiných může vést i k rozchodu. 

4kombinace

4kombinace, doplněk stravy,  je zdrojem čtyř aktivních látek – kolagenu, glukosamin a chondroitin sulfátu a MSM (methylsulfonylmethan).

4kombinace_small

Více ZDE

 

Jen málokterý vztah se ponorkové nemoci zcela vyhne. Jste-li spolu příliš často, začne po nějaké době vyplouvat na povrch. Někdy dříve, jindy později. Objevit se může i v době, kdy ji nečekáte a chcete mít klid – během svátků, kdy je víc volných dnů, anebo třeba na dovolené. Nejen, že vztah dokáže znepříjemnit, ale může vést i k jeho konci!

 

Místo lásky ponorka

Každý vztah prochází postupem času proměnou. Jakmile nám spadnou růžové brýle, opadne zamilovanost a objeví se stereotyp, začne nám na druhém vadit to, co jsme dříve neviděli. Jak hlasitě mlaská při jídle, způsob, jakým se směje, jaký v bytě dělá nepořádek. Místo zamilovanosti na něj začínáte být alergická a chvílemi mu nemůžete přijít na jméno. Zatímco vy doma pracujete, on leží u televize. Vše vám vadí a začínáte se hádat. Ponorka je na světě.

 

Byli jsme si vzácní – to zabralo!

„Náš vztah začal velkou láskou. Chtěli jsme být pořád spolu a všechno dělat dohromady. Nehli jsme se od sebe ani na krok. Pak jsme spolu začali žít a pomalu se vše měnilo. Oba jsme tak trochu vystřízlivěli, a najednou nám neustále společně trávený čas začal lézt na nervy. Začalo mi na něm vadit vše, co jsem do té doby neviděla. Netěšila se domů, protože jsem si představila, že tam bude on. Byla to těžká ponorka a vypadalo to, že půjdem od sebe. Zachránilo nás, že jsme oba změnili práci, neměli na sebe tolik času a navíc jsme se každý začali věnovat jinému sportu. Jak jsme si byli vzácní, začali jsme se na sebe najednou těšit,“ popisuje Jana (30), jak si ve vztahu poradili s ponorkovou nemocí.

 

sex-a-vztahy-ponorkova-nemoc-ii-sh-nahled Tipy MIMIFORA:

Jak vyzrát na ponorkovou nemoc

-          Promluvte si. Otevřeně partnerovi řekněte, co vám na něm vadí a co byste ráda, aby se změnilo. Možná se tak podaří odstranit věci, které vás nejvíce rozčilují. Například to, jak rozhazuje špinavé ponožky po bytě či po sobě neuklidí talíř.

 

-          Udělejte si čas pro sebe. Když se objeví ponorka, je na čase udělat si čas jen pro sebe. Začít chodit pravidelně cvičit s kamarádkou, vyrážet ven s přáteli. Zkrátka si udělat pravidelné chvíle, kdy si od sebe odpočinete.

 

-          Chraňte si soukromí. To, že žijete s partnerem, neznamená, že musí vědět úplně vše. Číst vaši poštu, chodit vám do mailu. Chraňte si své soukromí, vyhraďte si doma alespoň koutek, který bude jen váš. Domluvte se, že když si do něj vlezete, nebude vás nikdo rušit.

 

-          Najděte si koníčka. Pokud jste neustále spolu doma a nudíte se, zkuste to vyřešit tím, že si najdete koníčka. Něco, co vás bude bavit, díky čemu budete víc mimo domov, a tím pádem nebudete mít čas přemýšlet nad hloupostmi – a nad ponorkou.

 

-          Jeďte na dovolenou. Ale každý zvlášť. Pomoct může i prodloužený víkend, na který vyrazíte sama či s kamarádkou. Abyste nad ponorkovou nemocí vyzrála, je potřeba, abyste si byli vzácnější.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse