vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Pomlouvá mě kamarádka. Jak se s tím vyrovnat?

11. července 2016

Pomlouvá mě kamarádka. Jak se s tím vyrovnat?

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: klepy závist Pomluva kamarádka děti

preventan-mimiforum-banner

Když zjistíte, že vás pomlouvá kamarádka, neoplácejte jí to stejnou mincí. Buďte nad věcí, nevšímejte si jí a raději se zdánlivým přátelstvím skoncujte. 

Charakteristika: DermaX® (doplněk stravy) je přípravek obsahující směs látek – aminokyselin (L-methionin, cystein), rostlinných výtažků (extrakt z natě přesličky rolní), vitaminů a stopových prvků.

  • obsahuje biotin,zinek-přispívají k udržení normálního stavu vlasů
  • obsahuje niacin, biotin, riboflavin-přispívají k udržení normálního stavu pokožky
  • obsahuje zinek-přispívá k normálnímu stavu nehtů
  • obsahuje thiamin, riboflavin, pyridoxin-přispívají k normálnímu energetickému metabolismu

dermax-90-cz-nahled

Diskutujte: Jak byste reagovala, kdybyste zjistila, že vás pomlouvá kamarádka?


Lidé dávají přednost pomluvám! A to i tehdy, pokud mají k dispozici důkazy, že dotyčné klepy vůbec nejsou pravda. Tvrdí to alespoň němečtí vědci, kteří jsou přesvědčeni, že lidé pomluvám přikládají neúměrně velkou váhu. Dokonce i v tom případě, když se přesvědčili, že to není pravda. Klepy jsou zkrátka na prvním místě.

Kamarádka mi záviděla. A pomlouvala!

„Už delší dobu jsem věděla, že mě někdo pomlouvá, ale nebyla jsem si jistá kdo. Když jsem pak zjistila, že to dělá kamarádka, které jsem maximálně věřila, byla jsem v šoku. Tohle by mi přece nikdy neudělala! Pak jsem přišla na to, že mi závidí. Já měla dítě, dobrou práci a bezvadného manžela. Ona byla svobodná, bezdětná a na svého zaměstnavatele v jednom kuse nadávala. Měla jsem všechno, ona nic. A tak mě pomlouvala,“ mluví o své zkušenosti Zuzana (35).

Boj s pomluvami je těžký

Pomlouvání je sice lidské, ale ne zrovna příjemné. A pokud vítr vane od kamarádky, je na čase dát od ní ruce pryč. Jakékoli klepy se totiž jen velmi těžko vyvrací – a stavět se proti nim může připomínat boj s větrnými mlýny. A proto je mnohem lepší, si jich nevšímat. Za pomluvami totiž většinou stojí závist a ten, kdo je má na svědomí, zjevně neví, co s časem a nemá co dělat. Sám není v životě šťastný, a tak se snaží alespoň ublížit druhým.

MIMIFORUM zjistilo:

Jak se vyrovnat s pomluvami?

1. Nevšímat si jich tema-tydne-pomlouva-me-kamaradka-ii-sh

Je to těžké, ale pokud pomluvy nejsou tak zásadní, že by vám kazily život, nevšímejte si jich. Jednoduše je ignorujte a dělejte, jako by byly vzduch. Ten, kdo pomlouvá, potřebuje publikum a líbí se mu, když vás potrápí. Když ale uvidí, že jsou vám klepy úplně jedno, většinou ho to přestane bavit.

2. Obrátit je ve vtip

Pokud se pomluv nevšímat nedá a sama budete některé z nich svědkem, neurážejte se a nerozčilujte. Naopak je zkuste obrátit ve vtip. Dejte najevo, že se umíte zasmát sama sobě a jste nad věcí. Pokud budete naopak reagovat útokem či obranou, bude ten, kdo vás pomlouvá, na koni. Dáte tak totiž najevo, že na »každém šprochu je pravdy trochu«.

3. Vyhýbat se těm, co je šíří

Zjistila jste, že vás pomlouvá vaše nejlepší kamarádka? Pak s ní utněte veškeré kontakty. Takto se přátelství rozhodně neprojevuje, a tak je jedinou možnou variantou se zdánlivým kamarádstvím skoncovat. Neoplácejte pomluvu pomluvou. Člověk, který vás pomlouvá, by pro vás měl být prostě vzduch – a hotovo.


Text: lju

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse