vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Pololetní vysvědčení: Jak je přežít bez úhony?

28. ledna 2013

Pololetní vysvědčení: Jak je přežít bez úhony?

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: pololetí Vysvědčení známky děti škola

preventan-mimiforum-banner

Polovina školního roku je za námi a s ní přichází i pololetní vysvědčení. Ne vždy ale bude podle představ rodičů, a tak může doma nastat dusná atmosféra.

MaxiCor

  • Doplněk stravy.
  • MaxiCor® obsahuje v tobolce min. 90% omega – 3 nenasycené mastné kyseliny
  • Obsahuje omega-3 nenasycené mastné kyseliny (ve formě etylesterů) vyrobených čištěním oleje získaných z vybraných druhů mořských ryb.
  • Nejdůležitější zástupci:kyselina eikosapentaenová (EPA) 225mg, kyselina dokosahexaenová (DHA) 170 mg. EPA + DHA přispívají k normální činnosti srdce. Příznivého účinku se dosáhne při přijetí 250 mg EPA a DHA denně. 
maxicor-90-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

Pololetní vysvědčení sice není tím nejdůležitějším, avšak je jasnou známkou toho, jak se vašemu potomkovi ve škole daří. Ukazuje, kde má rezervy a co je třeba do konce roku – a pro konečné známky – zlepšit. Jenže ne každý rodič reaguje na vysvědčení svého dítěte tak, jak by měl. Jsou tací, co se o něj celý rok nezajímají, a v den vysvědčení vyhrožují, zakazují a trestají.

Reakce na vysvědčení může vést k sebevraždě!

„Jestli budeš mít špatné známky, tak to ode mě schytáš,“ uslyší v den vysvědčení nejedno dítě. Většinou od rodičů, kteří dosud vůbec neměli přehled o tom, jak se jejich potomkovi ve školní lavici vede. To je také důvod, proč pak děti může ovládnout strach. Bojí se jít domů a volají na linky důvěry. Odborníci varují – děti jsou citlivé a nevhodná reakce rodičů je může dohnat až k sebevraždě!

Nekřičte, jednejte v klidu

Nekřičet, nenadávat, nebít. To jsou hlavní věci, které mějte na paměti v případě, že dítě nepřinese zrovna ideální vysvědčení. Uvědomte si, že to není vina pouze vašeho potomka. Pokud byste se totiž zajímala o prospěch během celého roku, nemohlo by vás nedobré vysvědčení překvapit. Zůstaňte v klidu a nejednejte unáhleně. Mohla byste později litovat.

MIMIFORUM doporučuje: tema-tydne-pololetni-vysvedceni-ii-sh-nahled

Jak reagovat, když dítě donese špatné vysvědčení

-          Zachovat klid. Ovládnout se, nekřičet. Raději mlčte a počítejte do deseti, než abyste řekla něco, čeho byste později litovala.

-          Vyhnout se fyzickým trestům. Nejhorší chybou, jakou rodiče dělají, že sáhnou k fyzickým trestům. Jenže výprask není řešení. Dítěti tak školu a učení ještě více zprotivíte.

-          Nekritizujte, podporujte. Snad každé vysvědčení si zaslouží nějakou pochvalu. Zkuste na něm najít to dobré a úspěchy vyzdvihnout. Pozitivní motivace je nejlepší cestou, jak dítě přimět k lepším známkám.

-          Odměňujte. Za takové vysvědčení si nic nezaslouží! Opravdu? Odborníci jsou toho názoru, že za každé vysvědčení by měla následovat odměna, byť přiměřená výsledku. Třeba návštěva cukrárny.

-          Popřemýšlejte o svých nárocích. Než začnete lamentovat nad vysvědčením svého dítěte, je dobré si uvědomit, zda na něj nemáte přehnané nároky. Opravdu je jedna dvojka pro vás katastrofální? Co by za ni jiní rodiče dali! Vzpomeňte si na své vysvědčení a školní léta a zkuste být méně kritická a náročná.

-          Nabídněte pomoc. Opět v klidu a bez emocí. Pokud dítěti nějaký předmět nejde, zajistěte mu doučování, anebo se zkuste učit s ním. Pro každou situaci existuje řešení.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse