vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Pohlavní nemoci prozradí vagina!

11. srpna 2016

Pohlavní nemoci prozradí vagina!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: bradavice vagina pohlavní nemoc výtok sex

preventan-mimiforum-banner

Spolehlivým ukazatelem, že trpíte nějakou pohlavní chorobou, je vaše vagina. Jakmile se na ní objeví vřídky, bradavičky, anebo se ukáže výtok, je na čase zajít k lékaři.

Diskutujte: Setkala jste se s vřídky či bradavicemi na genitáliích?


 Pohlavní nemoci mají různé projevy. A někdy mohou být první příznaky tak nenápadné, že je ani nepoznáte. Třeba takový syfilis. Vřídek, který se objeví v místě nákazy (což mohou být i ústa), záhy zmizí a nemoc v těle bují dál. Anebo počáteční projevy AIDS jsou velmi podobné chřipce. Existuje však jedno místo na těle, které spoustu pohlavních nemocí odhalí včas. Vaše vagina.

Výtok

Žádná žena jej nepřehlédne. Ono to ani nejde, protože jednak vás donutí používat intimky, a často jej také provází velmi nepříjemný zápach. Není radno jej podceňovat a přecházet, protože může být příznakem řady chorob. Asi nejčastější je mykóza, kdy mívá většinou podobu hrudkovitou, připomínající kousky tvarohu. Hnisavý a zapáchající výtok může být zase příznakem kapavky.

Vřídky sex-a-vztahy-pohlavni-nemoci-prozradi-vagina-ii-sh

Nezáleží na tom, že je jen jeden. I ten totiž může ukazovat, že jeho majitelka trpí některou pohlavní chorobou. Nejrůznějších útvarů, které se na genitáliích objevují, je celá řada a velmi často bývají nakažlivé. Například takový měkký vřed je bolestivý, ostře ohraničený a mívá nepravidelný tvar. Není problém si jej přivézt ze zahraniční dovolené, a pokud se neléčí včas, vřídky se množí a spojují a příznaky přecházejí i do mízních uzlin. Anebo takové Lymfogranuloma venereum, infekční pohlavní choroba, začíná nebolestivým vřídkem, který se objevuje na genitáliích. Zánět v těle pokračuje do mízních uzlin v okolí, které začnou hnisat. Vřídky se množí, a mohou zaplavit i celé genitálie. Vřídek, který zmizí, bývá také prvním příznakem již zmíněné syfilis.

Bradavice

Genitální bradavice, které má na svědomí lidský papilomavirus HPV (a ten stojí i za rakovinou děložního čípku), jsou velmi častou pohlavně přenosnou chorobou. A právě vagina prozradí, že jste se jimi nakazila. Většinou se objevují kolem poševního vchodu, ale mohou být i v pochvě či na děložním hrdle. Nelze je přehlédnout, protože se často kupí do nevzhledných útvarů, které mohou svým tvarem a vzhledem připomínat květák. Inkubační doba je navíc hodně dlouhá, a tak jako následek nechráněného sexu mohou vyrašit i za několik měsíců. Právě stykem se totiž téměř výhradně přenášejí a problém je, že jsou nejen nepříjemné a nevzhledné, ale také velmi vytrvalé. Často se musí dokonce přistoupit k jejich chirurgickému odstranění.

Zajímavost MIMIFORA:

Červeně zbarvená vagina, která byla ukazatelem prokrvení genitálií, se podle vědců mužům nelíbí a není pro ně atraktivní. Naopak nejpřitažlivější jsou pro ně takové, které mají lehce růžovou barvu.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse