vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Pohlavní choroby z dovozu. Co si nejvíc vozíme od moře?

8. července 2013

Pohlavní choroby z dovozu. Co si nejvíc vozíme od moře?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: Chlamydie kapavka syfilis pohlavní nemoc neplodnost sex moře

preventan-mimiforum-banner

Letní románek se může doma změnit v hodně nepříjemné potíže. Kromě nezapomenutelných zážitků si totiž také můžete dovézt pohlavní chorobu. 

Ostropestřec Plus Farmax® (doplněk stravy) obsahuje kombinaci dvou bylin, ostropestrce mariánského (Silybum marianum) a klanoprašky čínské (Schizandra chinensis), ve formě standardizovaných bylinných extraktů v želatinových tobolkách s obsahem min. 80% silymarinu. Navíc s obsahem cholinu, který přispívá k normálnímu metabolismu lipidů a k udržení normální činnosti jater.

ostropestrec-60-cz-3d-nahled

Stačí jedna vášnivá noc s cizincem u moře a domů si můžete přivézt nevítaný dárek – třeba některou z těchto pohlavních chorob!


Chlamydie sex-a-vztahy-pohlavni-choroby-z-dovozu-ii-sh-nahled

Nejrozšířenější pohlavní choroba, kterou se ročně nakazí až 90 milionů lidí na světě. Je zákeřná hlavně v tom, že o nákaze nemusíte dlouho nic vědět. Potíže, které se následně objeví, byste totiž pohlavní nemoci nepřičítaly. Infekce močových cest, zánět děložního hrdla či oční záněty patří k těm nejčastějším. Existuje několik různých typů chlamydií. Nejrozšířenější, co se sexuálního přenosu týká, je sérotyp D-K. Pokud se setkáte s nakaženým partnerem, je pravděpodobnost, že se nakazíte velmi vysoká – 75 %. Chlamydie stojí velmi často za problémy s početím. Pokud o nich totiž nevíte a neléčíte je, postupují pohlavním ústrojím a způsobí poškození sliznice a slepení vejcovodů. A následek? Neplodnost.


Zajímavost MIMIFORA:

Chlamydie se často objevují dohromady s kapavkou. Léčí se antibiotiky a ani tehdy, pokud je proděláte, nejste odolná. Nakazit se můžete opakovaně.


Syfilis

Dříve smrtelná nemoc se dnes sice dá léčit – a dokonce i zcela vyléčit, jen je třeba na ni přijít včas. Podle statistik s ní do ordinací lékařů nejčastěji přicházejí mladí lidé mezi 25 a 29 lety. Nemusíte za ní jezdit ani do zahraničí, protože hojně řádí i u nás. Prázdninový sex u vody tak může skončit touto nepříjemnou chorobou. Lékaři upozorňují, že jde stále o velmi nebezpečnou nemoc. Pokud se totiž neléčí v prvních dvou fázích, udeří třetí, a ta už nese vážné následky – poruchy chůze, poškození mozku a míchy apod. Nákaza je obzvlášť nebezpečná v těhotenství, protože se přenáší z matky na plod.


MIMIFORUM zjistilo:

Prvním příznakem syfilis je nebolestivý vřídek, který se objevuje od dvou do čtyř týdnů od nákazy. Buď na genitáliích, anebo v ústech, došlo-li k nákaze při orálním sexu. Časem však zmizí, a tak s ním často k lékaři nepospícháme. Druhé stádium se projevuje únavou, zvýšenou teplotou a vyrážkou. Příznaky se mohou zaměnit s chřipkou. Pokud se to stane, udeří ona nebezpečná třetí fáze. Proto je třeba syfilis léčit včas a v případě podezření vyhledat lékaře.


Lymphogranuloma venerum

Exotická pohlavní nemoc, která do Evropy přišla z Afriky, Ameriky a Asie. Poprvé se na našem kontinentu objevila v Holandsku v roce 2003 a od té doby počet případů stoupá – a to i u nás. Nemoc zkráceně označovaná LGV se přenáší pohlavním stykem a nejrizikovějším je, co se nákazy týká, anální sex. Typickým projevem je pupínek v oblastech genitálu, který se změní na vřed. V dalším stádiu dochází ke zduření tříselných uzlin, které mohou i hnisat. Při neléčení dojde k uzavření mízních uzlin, otoku a znetvoření genitálu. Pokud došlo k nakažení při análním styku, pak se projevuje zánětem konečníku, který provází teploty, třesavka, bolesti kloubů apod. Často se přidává výtok s příměsí krve a vyprazdňování je bolestivé. V tomto případě je výsledkem zúžení střev – a nezbytná je operace.


Kapavka

Další častá pohlavní nemoc, kterou si můžeme dovézt z dovolené. Na rozdíl od syfilis a LGV má ale od začátku typické příznaky, které dovedou nakaženého k lékaři. Provází ji totiž hnisavý zapáchající výtok, který se objevuje za dva až deset dní. Mezi další příznaky patří horečka, zarudnutí a otok zasaženého místa, potíže s klouby, či vyrážka, časté nucení na močení, bolest při močení a při styku, svědění.

Text: lju
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse