vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Podzimní trápení: Jak na bolest v krku!

9. října 2015

Podzimní trápení: Jak na bolest v krku!

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: odkšlávání bolení v krku bakterie chřipka

preventan-mimiforum-banner

Když na vás v chladnějších podzimních dnech zaútočí bolest v krku, není to dvakrát příjemné. Jak na ni vyzrát, když se náhle objeví? Co zabírá? Přinášíme pár rad.

Preventan Quattro

Na bolest v krku můžete zkusit Preventan Quattro. Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek s ověřenou účinností. Ta spočívá v aktivaci imunitního systému, zejména na sliznicích. Navíc obsahuje přírodní látku laktoferin, který zabraňuje množení virů a bakterií a tlumí zánět. Tato jedinečná kombinace přírodních látek činí z Preventanu Quattro mocnou zbraň při bolesti v krku. Doporučujeme ho při bolestech či škrábání v krku, a při prvních projevech příznaků chřipky a nachlazení.

preventan-quattro-12-nahled

Doporučená cena: 92 Kč

Na podzim nám hrozí řada potíží – od zánětu močových cest způsobeného prochladnutím po častou bolest v krku. Ta většinou signalizuje počínající onemocnění – zánět nosohltanu, angínu. V krku vás ale může bolet i z jiných příčin (podráždění kouřem, hlasovou námahou), bolest může také signalizovat vážnější onemocnění – především u kuřáků hrozí riziko vzniku nádoru.

MIMIFORUM zjistilo:

Jak se projevuje bolest v krku?

● Bolestivým a ztíženým polykáním (knedlík v krku).

● Škrábáním v krku.

● Zvětšenými krčními uzlinami.

● Chrapotem.

● Pálením.

● Zarudnutím a bolestí, která může vystřelovat až do uší.

Viry a bakterie v krku

Nejčastěji za bolest v krku mohou bakterie a viry. V případě virové infekce bývá bolest náhlá, objeví se doslova přes noc a může ji provázet i horečka, únava či nechutenství. Bývá méně závažná a rychleji odeznívá. Pokud jde o bakteriální infekci, bývá bolest v krku silná, většinou ji provází vysoká teplota, malátnost, bolest hlavy a celková slabost. V každém případě byste silné bolesti v krku neměla brát na lehkou váhu.

Jak vyzrát na bolest v krku

Pokud vás začne škrábat či bolet v krku, můžete s tím zabojovat sama. Když však bolest do pár dnů neustoupí, nebo se dokonce ještě zhorší, nemůžete polykat či máte vysokou horečku, neváhejte ihned vyhledat lékaře. Přinášíme pár tipů, jak na bolest v krku můžete vyzrát.

1.Hodně pijte a odpočívejte

Dostatečný příjem tekutin se doporučuje u většiny nemocí, obzvlášť pokud je provází zvýšená teplota či horečka. Pitný režim je důležitý i u bolesti v krku – je však třeba se vyvarovat studených nápojů. Vhodné jsou teplé čaje a polévky. Vypít byste měla alespoň osm šálků denně.

2.Zkuste Priessnitzův zábal

Také Priessnitzovy zábaly vám mohou ulevit. Na krk přiložte šátek namočený ve studené vodě a obalte silnou vrstvou suchého textilu. Často se mezi vrstvy doporučuje vložit igelit. Obklad by na krku neměl být dlouho, doporučuje se rozmezí cca 30 až 60 minut.

3.Dejte si česnek

Má výrazné antivirové a antibakteriální účinky a obsahuje řadu vitaminů a minerálů. Působí jako prevence, ale pokud už nemoc propukne, průběh onemocnění zkracuje. Skvělý je i na rýmu a bolest v krku. Pokud vám česnek nevadí, můžete si ho dopřát syrový (třeba ve formě česnekové pomazánky), protože vařením účinky ztrácí. Doporučuje se ale i lihový extrakt či ve formě doplňků stravy.

4.Kloktejte

Pokud vás bolí v krku, neměla byste zapomenout na pravidelné kloktání. Doporučuje se teplý odvar ze šalvěje, který krk desinfikuje a bolest zklidňuje, navíc je lahodný i chuťově. Nemáte-li šalvěj, můžete si pomoct kloktáním vody se solí – 2 až 3 lžičky rozpustit ve sklenici vody.

5.Cumlejte pastilky

Když někoho rozbolí v krku, většinou vede jeho první cesta do lékárny pro pastilky. Na trhu je jich celá škála, liší se složením, cenou i účinností. Obecně platí, že kvalitní cucavé tablety by měly působit anesteticky (tlumit bolest) a antibakteriálně (ničit původce bolesti).

MIMIFORUM doporučuje:

Další tipy, jak na bolest v krku

● Cibulový sirup: Do hrnku dejte vrstvu cibule, posypte cukrem, dejte další cibuli, a to opakuje, dokud hrnek není plný. Přikryjte a nechejte odstát, sirup jezte po lžičkách.

● Mléko s medem a whisky: Při silnější bolesti v krku prý zabírá dát do ohřátého mléka lžíci medu a přilít trochu whisky.

● Mléko s Vincentkou: Pomáhá vypít sklenici ohřátého mléka s Vincentkou, a to v poměru půl napůl.

Text: lju

Foto: Ingimage.com, SXC

5 Posledních příspěvků v diskusi
18:04 16.03.2016 - Dita -

preventan quatro

Medvědí síla:-)určitě doporučuji vyzkoušet s eukalypto-mátovou příchutí. Chutná a navíc funguje.
07:24 10.03.2016 - Katka -

Re: Preventan

Preventan quattro s eukalypto-mátovou příchutí a zapařovací zábal na krk. Kombinace která opravdu funguje.
13:42 09.03.2016 - Danča -

Preventan

S preventanem mám dobrou zkušenost. Při pravidelném užívání v chřipkovém období spolehlivě zabraňuje vzniku různých viróz. A když se náhodou nějaká objeví, má mnohem mírnější průběh.
07:52 09.03.2016 - Karla -

Preventan quattro

Já ho dáváme dceři přes zimu. Už loni se nám užívání Preventanu osvědčilo. Byla minimálně nemocná. Určitě doporučuji
18:36 08.03.2016 - Dita -

Re: Bolení v krku

Nám ho doporučila paní v lékárně. Prý je dobrý k užívání při snížené imunitě, nachlazení a chřipce. Tak uvidíme:-)

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse