vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Podzimní trable: Jak předejít chřipkám a nachlazení

31. října 2011

Podzimní trable: Jak předejít chřipkám a nachlazení

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: Podzim nemoc nachlazení chřipka léky

preventan-mimiforum-banner

Nachlazení a chřipky patří k nejčastějším podzimím trápením. Jak se jim pokusit předejít a co dělat, abychom se jim pokud možno vyhnuli úplně?  

Diskutujte: Jaké jsou vaše osvědčené triky, jak předejít chřipkám a nachlazení? 

Jezte vitaminy

Tradiční rada, která asi nikoho nepřekvapí, zní: Jezte vitaminy! Právě na podzim a v zimě je zvýšený příjem ovoce a zeleniny velmi důležitý. Pokud tělo nemá dostatek živin, minerálů a vitaminů, je oslabené. Chřipka či nachlazení zaútočí dřív, než se nadějete.

Velké množství vitaminu C obsahují dobře dostupné citrusy. Často se však objevuje názor, že organismus paradoxně ochlazují, protože nedozrávají v našich zeměpisných šířkách. Z toho důvodu je pro tělo mnohdy vhodnější jíst např. jablka. Skvělým zdrojem vitaminů je i kysané zelí. V zimě je také užívat vitaminové doplňky stravy.

Dopřejte si sex 2× týdně

Vědci přišli na zajímavou věc. Lidé, kteří se milují dvakrát týdně, jsou před chřipkovými bacily nejodolnější. Jejich tělo vylučuje více imunoglobulinu, který pomáhá zlikvidovat zákeřné bakterie. Ale pozor – pokud si myslíte, že si pomůžete, když se budete milovat denně, jste na omylu. Podle expertů totiž častější milování hladinu imunoglobulinu snižuje a tělo je k infekcím ještě náchylnější. Takže v tomto případě platí: 2× týdně a dost.

Teple se oblékejte

Zní to jednoduše a možná vám to připadá samozřejmé, ovšem opak je pravdou. Jen málo lidí na dostatečné oblečení v zimě opravdu dbá. Základem je neprochladnout, a tak si pořiďte kvalitní funkční prádlo jako první vrstvu a do mrazů bez něj nechoďte. Vrstvení je ideální také proto, že si můžete kdykoliv odložit, třeba v místnosti. Nezapomeňte na teplé ponožky a kvalitní obuv, rukavice a hlavně čepici. Ochráníte nejen vaše zdraví, ale i vlasy.

Další tipy, jak bojovat proti chřipce

● V chřipkovém období co nejvíc omezte pohyb v místech, kde se vyskytuje hodně lidí (hromadná doprava, obchodní domy ad.).

Sportujte, ale s mírou. Pokud budete přepínat síly, tělo oslabíte a viry budou mít ihned šanci zaútočit.

Často větrejte. Zvlášť, pokud už u vás doma někdo nachlazením či chřipkou trpí. Doporučuje se otevřít okno dokořán a nechat vyměnit vzduch. Naopak průvan doma nedělejte, protože jím se mohou nemoci jen šířit.

Jezte čokoládu. Ovšem pouze kvalitní, hořkou, s vysokým podílem kakaa. To totiž obsahuje látku, která posiluje imunitu.

Vyzkoušejte měď. Je prokázáno, že pomáhá proti rozmnožování bakterií. Pořiďte si domů něco z mědi – kliku na dveře či kousek nádobí a bakterie u vás dlouho nepřežijí.

 

Text: mob

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
15:38 07.01.2013 - Klára -

echinaceové kapky

Co se týče mě, tak já bojuji proti nachlazení echinaceovými kapkami od Imunitu,v lékárně mi je doporučili kvůli výtažku z kořene, jsou nejsilnější, a měli pravdu, zabírají, takže můžu mít sex i víc krát týdně a nemocem odolávám 

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse