vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Podzimní prochladnutí: Pozor na močové cesty

19. září 2013

Podzimní prochladnutí: Pozor na močové cesty

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: močový měchýř infekce prochladnutí močové cesty zánět

preventan-mimiforum-banner

Podzim už nad létem převzal nadvládu, a tak pokud podceníte chladná rána, může se vám to vymstít. Snadno prochladnete a zánět močových cest může přijít rychleji, než se nadějete. 

Ostropestřec Plus Farmax® (doplněk stravy) obsahuje kombinaci dvou bylin, ostropestrce mariánského (Silybum marianum) a klanoprašky čínské (Schizandra chinensis), ve formě standardizovaných bylinných extraktů v želatinových tobolkách s obsahem min. 80% silymarinu. Navíc s obsahem cholinu, který přispívá k normálnímu metabolismu lipidů a k udržení normální činnosti jater.

ostropestrec-60-cz-3d-nahled

To, že léto skončilo a podzim převzal nadvládu, na sobě nechávají studená sychravá rána pořádně znát. Pokud počasí podceníte, vyrazíte nalehko, anebo s holými zády, chvíli posedíte na studené lavičce při čekání na autobus, pak jste dokonalou adeptkou na zánět močových cest. Za tím totiž může stát i prochladnutí.

 

Typické příznaky: Pálení a bolest při močení

Za infekcí většinou stojí bakterie E. Coli. Patří mezi běžnou součást stolice, ale díky stavbě ženského těla se velmi snadno dostanou k močové trubici – a páchají zde neplechu. Záhy se objeví pálení, řezání, bolest při močení. Neustálé nutkání, které vás nutí jít často »na malou«, i když z vás vyjde jen trocha moči. Bývá zakalená, tmavší a může zapáchat. Může se objevit zvýšená teplota a bolest či křeče v podbřišku. To jsou všechno známky, že zánět močových cest je tu.

 

První pomoc: Brusinky

Pokud se zánět objeví, na nic nečekejte a řešte ho včas. Na samém počátku mohou pomoct brusinky. Silnější koncentraci najdete v doplňcích stravy. Kromě toho, že mají protizánětlivé účinky, obsahují aktivní látky, proantokyanidy (PAC). Ty pokryjí sliznice tenkým ochranným filmem, a tím zabraňují usazování bakterií na stěnách. Ty se díky tomu močí odplavují z těla ven. Proto je velmi důležité při léčbě zánětu také dostatečně pít. Pokud zánět neustupuje, příznaky se horší, moc zapáchá či se v ní objeví krev, vyhledejte lékaře. Pravděpodobně bude nutné nasadit antibiotika.


Tipy MIMIFORA:

5 tipů, jak neprochladnout

 zdravi-a-krasa-podzimni-prochladnuti-ii-sxc-nahled

Teplé oblečení. Nepodceňujte nízké ranní teploty. Dejte si na sebe raději více vrstev, které můžete v průběhu dne v případě oteplení odložit. 

Žádná holá záda. Stačí kousek holé kůže, na kterou nafouká studený vítr a problém je na světě. Hrozit může nejen infekce močových cest, ale i potíže s ledvinami či ženskými orgány. Neriskujte, vše může skončit až problémy s plodností.

Nohy v teple. Od nohou prochladnete rychleji, než by se vám mohlo zdát. Investujte do kvalitních ponožek, třeba s obsahem merino vlny.

Teplé spodní prádlo. Dbejte na dostatečné oblečení intimních partií – klasické bavlněné kalhotky poslouží mnohem lépe, než krajková tanga.

Žádné sedání venku. Sednout si na lavičku v parku či na zastávce autobusu je sice příjemné, ale ne tehdy, když je venku zima. Močový měchýř prochladne a vás čeká léčba zánětu močových cest.


Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi
19:40 23.03.2014 - Lucie -

Bez nadpisu

Podzim a zima jsou pro záněty močáku hotové žně, sama s tím mám bohužel bohaté zkušenosti :/ Například do práce dojíždím přes půl hodiny autobusem a v zimě ani na podzim si prostě nemůžu v tom buse sednout, protože vím, že bych okamžitě dostala zánět. Ale záněty mívám i když je teplo, většinou třeba po pohlavním styku, takže je to asi jedno, ale určitě je na to člověk v zimě náchylnější. Navíc i ta imunita je na podzim dost oslabená. Já už mám vyzkoušený, že na zánět mi pomáhá uroval akut, ale ráda bych našla něco na prevenci, něco, co by mi posílilo tu imunitu, abych ten zánět nedostala. Slyšela jsem, že na to jsou taky hodně dobrý probiotika, takže možná se kouknu po nich. Letos obzvlášť to bylo dost náročný na všechny možný nachlazení, jak nebyla pořádná zima, takže ty bacily mohly pěkně řádit, aniž by umrzly :/
14:06 05.03.2014 - štěpánka -

Bez nadpisu

Na podzim a přes zimu si na sebe vždycky dávám pozor. Dokážu rychle prochladnout,takže chodím věčně navlečená,aby mi nebyla zima. Jakmile se trochu ochladí,tak začínám automaticky nosit košilky,abych neměla holé záda.Sednout si na autobusovou zastávku nebo na nějaké studené místo je pro mě nemyslitelné, okamžitě bych měla zánět močového měchýře. Hodně v tom období piju čaj z čerstvého zázvoru, pěkně mě prohřeje Když už teda zánět chytnu, tak mám svoji klasiku – být v teple, pít hodně brusinkového čaje a nasazuju uroval akut.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse