vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Podzimní péče o vlasy. Tipy, jak na to

1. října 2013

Podzimní péče o vlasy. Tipy, jak na to

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: padání hydratace Podzim péče vlasy

preventan-mimiforum-banner

Chlad, změny teplot, vítr. To vše na podzim vlasům neprospívá. A ještě horší je situace v tom, že jsou zničené z léta. Jak o ně TEDY nejlépe pečovat?

Začátek podzimu není pro vlasy zrovna ideálním obdobím. Léto jim totiž dalo pořádně zabrat. Jsou dehydrované, lámavé, bez lesku, ztrácejí pružnost, vypadají unaveně, mohou se rychle mastit – a hlavně padat. Jak se tedy o kštici správně starat?

 

Vlasy hydratovat zdravi-a-krasa-podzimni-pece-o-vlasy-ii-sh-nahled

Základem je vhodná vlasová kosmetika. Šampony a kondicionéry volte bez alkoholu a chemikálií, protože vlasy více vysušují. Vhodné jsou přípravky speciálně určené na suché a dehydrované vlasy. Kondicionéry používejte raději bezoplachové, které vlasy zvnějšku chrání, a to i před nepřízní počasí, a navíc vlasům dodávají ztracenou vláhu.

 

Nemýt vlasy denně

Přílišné mytí vlasům neprospívá, zvlášť pokud jsou zničené a lámavé po létě. Dejte pozor na výběr vhodné vlasové kosmetiky a vyměňte také šampon – na chladné měsíce by měl být hydratační a výživný, s obsahem zvlhčujících látek. Neprospívá jim ani horká voda, a tak se doporučuje mýt je pouze ve vlažné.

 

Nefénovat

Další věc, která už tak poničené vlasy ničí, je fénování horkým vzduchem. Pokud to je alespoň trochu možné, nechejte je volně proschnout. Když ale fén či žehličku používat musíte, nesušte vlasy horkým vzduchem, pořiďte si například šetrnější verze s ionizací.

 

Nechodit ven s vlhkými vlasy

Může se vám to zdát jako malichernost, ale chodit do chladna s vlhkými vlasy se nevyplácí. Nejen, že byste mohla velmi rychle onemocnět, ale hrozí, že by se vlasy lámaly a docházelo ke třepení konečků.

 

Dopřát péči padajícím vlasům

Řadu žen na podzim trápí sezónní problém – padání vlasů. Je-li to i váš případ, řiďte se několika radami. Za vypadáváním vlasů může stát nedostatek vitaminu B7 (biotinu). Je-li ho v těle málo, projevuje se kromě padání vlasů také únavou, nervozitou, malátností a slabostí a je třeba jej doplnit. Najdete jej např. ve vejcích, ořechách, sóje, anebo jej tělu můžete dodat pomocí doplňků stravy určených na vlasy a nehty. V lékárně zakoupíte speciální přípravky, včetně různých kúr, na padání vlasů. Některý z nich se v případě potíží vyplatí vyzkoušet.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Babské rady na padání vlasů

-          Vlasy po umytí oplachuje odvarem z kopřivy, případně z lopuchu a přesličky.

-          Na opláchnutí vlasů po mytí můžete vyzkoušet zelený čaj.

-          Růst nových vlasů podporuje cibule. Stačí ji rozkrojit, řez potřít medem a masírovat vlasovou pokožku. Opakujte dvakrát denně, poté vlasy umyjte.

 

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse