vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Podzimní péče o pleť a vlasy

22. září 2017

Podzimní péče o pleť a vlasy

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: hydratace peeling Podzim vlasy pleť

preventan-mimiforum-banner

Podzimní počasí naší pleti ani vlasům nepřeje. Jak o ně správně pečovat a na co nezapomenout, abychom je připravili na příchod zimy?

DermaX

·    Obsahuje biotin, zinek – přispívají k udržení normálního stavu vlasů.
·    Obsahuje niacin, biotin, riboflavin – přispívají k udržení normálního stavu pokožky.
·    Obsahuje zinek – přispívá k normálnímu stavu nehtů
·    Obsahuje thiamin, riboflavin, pyridoxin – přispívají k normálnímu energetickému metabolismu.

dermax-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

 

 

Chladné počasí, vítr, déšť. Přechody z tepla do větrných, chladných dnů. Nic z toho vlasům a pleti neprospívá. Jak se o ně na podzim správně starat a připravit je na příchod zimy?

 

Tipy, jak pečovat o pleť

 

-          Pleť odličujte a čistěte, na péči o ni používejte výživné krémy, pravidelně aplikujte masky. Čistící mléka či tonika by měla být bez alkoholu – ty pleť totiž ještě více vysušují. Obecně platí, že je v tomto období vhodné vyhnout se přípravkům s obsahem alkoholu, stejně jako nadměrné konzumaci alkoholu zevnitř. Pleť dehydratuje, bere jí živiny i kyslík.

 

-          Dejte pozor na peeling. Pokožka je totiž v chladných dnech citlivá. Gelové přípravky vynechejte, pořiďte si raději krémový peeling. Aplikujte ho však maximálně jednou týdně. Ještě méně pak v případě, že máte pleť velmi suchou a citlivou.

 

-          Zvolte vhodný krém. Názory na používání hydratačních krémů v chladných dnech roku se různí. Někteří je nedoporučují, jiní tvrdí, že kvalitní krémy nové generace neuškodí, naopak pleti dodají ztracenou vláhu. Pokud si nejste jistá, pak je nahraďte těmi, které jsou speciálně vyrobeny k péči o pleť v zimě a větru a mívají označení „cold weather“ apod., anebo mastnými krémy.

 

-          Pozor na dlouhé koupele. I když milujete naložit se denně večer do vany, uvědomte si, že své kůži tím neprospíváte. Zkraťte dobu, kterou trávíte ve vodě, přidávejte do ní výživné oleje a hned po koupeli pokožku celého těla promažte výživným tělovým mlékem. Některé z koupelí nahraďte raději sprchou.

 

-          Používejte make-up. Ten může podzimní větrem ošlehanou, mdlou a bledou kůži rozjasnit, dodat jí zdravý vzhled a vyhladit ji. Velmi dobře vypadají bronzové a zlatavé odstíny, avšak vždy závisí na odstínu vaší pleti.

 

zdravi-a-krasa-podzimni-a-zimni-pece-o-plet-ii-sh-nahled Tipy, jak pečovat o vlasy

 

-          Nemyjte vlasy denně. Vlasům v chladném počasí neprospívá ani denní mytí, ani horká voda. Je-li to možné, nemyjte je denně a oplachujte je jen vlažnou vodou. Vyměňte šampon za hydratační a výživný, s obsahem zvlhčujících látek.

 

-          Vlasy nefénujte. Vlasy nechejte přirozeně proschnout. Když je fénovat musíte, nesušte vlasy horkým vzduchem, pořiďte si šetrnější verze s ionizací.

 

-          Nechoďte ven s vlhkými vlasy. Hrozí totiž, že by se v chladném počasí vlasy lámaly a docházelo ke třepení konečků.

 

-          Myslete na zábaly. V chladných dnech vlasům prospěje regenerační zábal, který by se měl provádět každý týden. Vlasy posílí, dodá jim pružnost a ochrání je před vysoušením.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse