vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Podvedl mě, teď lituje. Mám ho vzít zpět?

10. září 2014

Podvedl mě, teď lituje. Mám ho vzít zpět?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: milenka vztah nevěra sex partner

preventan-mimiforum-banner

Když zjistíte, že je partner nevěrný, nejraději byste ho už nikdy neviděla. Jenže když toho lituje, prosí a chce se vrátit a vy ho stále milujete, může se celá věc změnit.

„Když jsem zjistila, že je mi partner nevěrný, vyhodila jsem ho z domu. Nedokázala jsem zůstat v klidu, myslela jsem, že mu nikdy neodpustím. Jenže od té doby se vše změnilo. Partner se s ní rozešel, omlouvá se, lituje, snaží se mě udobřit. Tvrdí, že miluje mě a chce se mnou dál žít. Nevím, co mám dělat. Podvedl mě, neudělá to znova? Mám ho vzít zpět?,“ ptá se Anna (36).

 

Nechci děti připravit o tátu!

»Dvakrát nevstoupíš do stejné řeky«, říká se. Řada lidí je proto přesvědčena, že by druhou šanci nedala. Vše se ale může změnit ve chvíli, kdy se do podobné situace dostanou. „Nevěru jsem vždycky odsuzovala a byla přesvědčená, že bych ji neodpustila. Pak se to ale stalo mně. Manžel si našel milenku. Když jsem na to přišla, prosil, ať mu odpustím, že to byl omyl. Nechce kvůli své hlouposti přijít o rodinu. Ze začátku jsem byla proti, ale teď váhám. Nechci děti připravit o tátu. Nevím, zda to s ním zkusit a vzít ho zpět,“ vypráví Karolína (40).

 

Dát mu druhou šanci? sex-a-vztahy-podvedl-me-ii-sh-nahled

Dát nevěrnému partnerovi druhou šanci, anebo ne? Když to udělal jednou, neudělá to znovu? Dokážu mu odpustit? Podobné myšlenky prolétnou hlavou každé ženě, která se do této situace dostane. Rozhodnout se správně ale není jednoduché. Zvlášť, pokud máte malé děti a moc dobře víte, že by takto přišly o tátu. Dobře zvažte pro a proti, ale nikdy nejednejte emotivně. Vezměte si čas a nechejte si vše projít hlavou, abyste nelitovala unáhleného rozhodnutí.

 

Tipy MIMIFORA:

Jak se zachovat, když odpustíte nevěrníkovi

 

-          Udělat tlustou čáru. To je základ. Vztah nebude dobře fungovat dál, pokud to nedokážete a budete mu při každé sebemenší příležitosti jeho pochybení připomínat.

 

-          Věřit mu. Velký problém mezi vámi bude i tehdy, pokud partnerovi po jeho chybě nebudete schopná věřit. Budete-li mu prohledávat kapsy, zkoumat telefon a tajně číst maily, je vztah předem odsouzen k zániku.

 

-          Nehrát si na stíhačku. Snažíte se partnerovi věřit, ale stále ve vás hlodá červíček pochybností? Vyřešíte to snadno – budete ho hlídat. Neustále mu budete v patách, bez vás neudělá ani krok. Posezení s kamarády o samotě pro něj bude sci-fi. Je to dobrý plán? Vůbec ne! Pronásledováním si jeho pozornost a věrnost nezískáte, naopak se bude dívat jinde.

 

-          Domluvit si pravidla. Vztah po nevěře může fungovat, pokud si domluvíte pravidla. Sedněte si a proberte, co je pro vás přijatelné a co ne. Nebudete si vypínat telefony, trávit v noci v práci apod. Na všem se dá domluvit, pokud budete chtít oba.

 

Text: ino

Foto: Shuttestock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse