vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Podpatky škodí! Pozor, jaké boty nosíte.

3. října 2013

Podpatky škodí! Pozor, jaké boty nosíte.

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: prsty podpatky nohy orgasmus sex zdraví

preventan-mimiforum-banner

O tom, že velmi časté nošení podpatků vyšších než 4 cm nohám škodí, asi není pochyb. Kromě toho, že je deformuje, otlačuje a ničí klouby, je tu ale i jedna věc, které paradoxně prospívají – orgasmu a sexu. 

Vypadají sexy a velmi žensky. Na nohách v silonkách a podpatcích mohou muži často oči nechat. Navíc opticky prodlužují postavu žen, které jsou menšího vzrůstu a trápí je to. Jenže podle odborníků denní nošení podpatků škodí. Nejen nohám, ale i celému tělu a zdraví. Proto je podle nich nezbytné dát pozor na to, jaké boty vlastně nosíte. Optimální výška podpatku je totiž dva až čtyři centimetry.

 

Podpatky škodí kolenům 

Podle odborníků denní nošení vysokých podpatků není vůbec vhodné. Mimo jiné významně stupňuje riziko artrózy kolenních kloubů. Zvyšuje totiž jejich zatížení až o 23% oproti chůzi naboso, nebo v botě zcela bez podpatku. Je tedy jasné, že se díky tomu kolena opotřebují dříve, než by to bylo u žen, které podpatky nenosí, a hrozí jejich výměna či velké bolesti.

 

Škodí prstům i nehtům

zdravi-a-krasa-podpatky-skodi-ii-sxc-nahled

Je toho ale mnohem víc, v čem vysoké podpatky škodí. Kromě bolestí kloubů bývají nejčastějšími problémy rizika deformace prstů u nohou, ale i otlaky, mozoly a zarostlé nehty. Kladívkové prsty, kterých už se nezbavíte, vznikají právě díky nošení nevhodné obuvi na podpatcích a na pohled nevypadají vůbec hezky. Když se pak zujete do sandálů či jiných otevřených bot, nohy na pohled vypadají zničeně – a takové bohužel i jsou. Výsledkem jsou i časté vybočené palce, anebo tzv. příčné plochonoží.

 

Můžou za bolesti páteře i hlavy

Pokud nosíte podpatky vyšší než 4 cm, zdraví to neprospívá. Mění se totiž mimo jiné i těžiště těla, a tak se velmi namáhá i páteř. Nejvíce paradoxně trpí páteř krční, a její bolesti může vyvolat právě nošení neúměrně vysoké obuvi. K těmto potížím se většinou přidává i bolest hlavy, a tak vysoké podpatky způsobí jednoznačně víc škody, než užitku.

 

Mohou za křečové žíly

Vysoké podpatky mohou stát i za vznikem, anebo výrazným zhoršením, křečových žil. Podle odborníků jsou v tomto ohledu nejhorší vysoké jehlové podpatky, které jsou pro nohy pohromou. Navíc v nich většina žen vůbec neumí chodit a místo sexy pohledu působí spíše směšně. Nehorší kombinací jsou pak podle expertů úzké džíny a vysoké podpatky. Upnuté rifle totiž žíly stlačují a omezují cirkulaci krve. A když k tomu přidáte vysoké podpatky, je na pořádné potíže zaděláno.

 

Zajímavost MIMIFORA:

Vysoké podpatky vedou k lepšímu orgasmu

Zdaleka ne všichni odborníci jsou ale přesvědčeni, že vysoké podpatky jenom škodí. Jeden italský vědec totiž přišel na to, že existují věci, kterým naopak prospívají. Vysoké jehlové podpatky totiž podle něj stimulují svaly malé pánve, které jsou odpovědné za orgasmus. Vedou tak nejen k lepšímu vyvrcholení, ale celkově nahrávají ke spokojenosti v milostném životě.


Text: mob

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse