vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Podkožní akné: Co se s ním dá dělat?

22. června 2018

Podkožní akné: Co se s ním dá dělat?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: mílie děti dědičnost akné kůže

preventan-mimiforum-banner

Mluví se o něm jako o podkožním akné, ale s akné vlastně nemá nic společného. Podkožní hrbolky zvané mílie se rády objevují v okolí očí a likvidovat je není dvakrát příjemné. Navíc se mohou vracet.

DermaX

  • Vlasy – Nehty – Pokožka
  • Komplexní přípravek pro ženy
  • Obsahující směs aminokyseli (L-methionin, cystein), rostlinného extraktu (extr. z natě přesličky rolní), vitaminů a minerálních látek
  • Zinek přispívající k udržení normálního stavu vlasů, nehtů a pokožky
  • Dávkování: 2× denně 1 tobolka
  • Balení: 60+30 tobolek zdarma
    dermax-90-cz

Malé, tvrdé, kuličky v obličeji, které jsou jakoby pod kůží a nejdou vymáčknout. Rády se dělají kolem očí, ale i na lícních kostech. Nevypadají dvakrát hezky a je mnohdy těžké se jich zbavit. Mluví se o nich jako o podkožním akné, správný název je ale mílie. Objevit se mohou nejen u dospělých, ale i u dětí. A dokonce i u novorozenců! Těch se prý s těmito podkožními hrbolky rodí téměř polovina.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Co je to akné?

Akné je nejčastějším chronickým kožním onemocněním a v různě velké míře trápí až 90 % lidí nejčastěji mezi 13 a 25 lety. Nevyhýbá se dívkám ani chlapcům. Za akné může zvýšená tvorba mazových žláz a bakterie, které se v nich usazují. Protože ty zde mají ideální živnou půdu, množí se a vyvolávají záněty, které se pak projeví hnisavými pupínky. Na vzniku akné se podílí více faktorů, nejčastější jsou však hormonální změny a roli hraje i dědičnost. 

 

Mílie nejsou to, co akné

I když se míliích často mluví jako o podkožním akné, nejde o klasické akné, a proto je péče o ně zcela jiná. To je třeba si uvědomit, než se pustíte do experimentů s přípravky proti akné. Za jejich vznik nemůže zvýšená produkce mazových žláz, ale jde vlastně o zrohovatělé zrnko rohoviny pod kůží. Žlutavé pupínky obsahují keratin, zrohovatělou část kůže. Nejčastěji je najdete na obličeji, a to hlavně na víčkách a kolem očí, a dále pak na tvářích.

 

Proč mílie vznikají?

Proč přesně vznikají, se sice přesně neví, ale je jasné, že velkou roli hraje dědičnost. Pokud míliemi trpěly rodiče, pak vás pravděpodobně také neminou.

 

Tipy MIMIFORA:

Jak míliím předcházet?

 

-          Provádět pravidelný peeling obličeje.

-          Omezit sacharidy ve stravě, snížit příjem sladkostí.

-          Dodržovat pitný režim.

-          Nepoužívat na oblast kolem očí krémy, které nejsou pro oční okolí určené. Zvlášť nevhodné jsou živočišné krémy.

-          Jezte dostatek potravin s obsahem vitaminu A, nezapomínejte na ryby a mléčné výrobky, vhodné jsou doplňky stravy s omega3 mastnými kyselinami.

 

Jak se zbavit mílií? zdravi-a-krasa-podkozni-akne-ii-sh-nahled

Pokud se mílie objeví, jak je dostat pryč? Zvládnete to sama, ale není to nic příjemného. Místo je třeba propíchnout sterilní jehlou a mílii vymáčknout. Vše je pak vhodné desinfikovat. Aby šla lépe ven, je dobré předtím obličej napařit. Nelekejte se, že na místě zůstane červený pupínek, sám brzy zmizí. Dejte ale velký pozor v citlivém očním okolí, abyste se neporanila. Aby se další mílie neobjevily, snažte se dodržovat prevenci. Pokud si na odstranění mílií sama netroufáte, zajděte si na kosmetiku a poraďte se s odborníky.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse