vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Počítače, čtečky, tablety: Takto vám škodí!

17. srpna 2012

Počítače, čtečky, tablety: Takto vám škodí!

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: tablet čtečka počítač neplodnost zdraví

preventan-mimiforum-banner

Dlouhé vysedávání u počítače, tabletu či čtečky může způsobit různé zdravotní problémy. Od špatného vidění až po nekvalitní spánek. Muži, kteří mívají často počítač na klíně, mohou mít problém s plodností. 

OcuMax Lutein 4 Farmax

Přípravek OcuMax Lutein 4 Farmax dodá nezbytné přírodní látky pro oči. Obsahuje vysoce kvalitní přírodní karotenoidy lutein a zeaxantin, které díky svým významným účinkům chrání sítnici oka. Na rozdíl od jiných karotenoidů nemají tyto látky A provitaminovou aktivitu, a proto nemůže dojít k předávkování vitaminem A. Dále přípravek obsahuje standardizované extrakty z borůvky a světlíku lékařského, které podporují rychlou adaptaci oka na noční vidění a odstraňují únavu očí. Spojení těchto čtyř složek v přípravku OcuMax Lutein 4 Farmax má mimořádný význam pro maximální ochranu očí a kvalitu zraku.

ocumax-krabicka-nahled

Doplněk stravy

Více zde

Diskutujte: Potkaly vás někdy zdravotní potíže při používání elektroniky?


Čtení knih a psaní dopisů je v dnešní době čím dál větší vzácností. Papír totiž vystřídaly elektronické čtečky knih, dopisy psaní e-mailů či textových zpráv, telefonování z velké míry nahradily chaty, ICQ, Facebook a další moderní technologie. Všechno však má jedno společné – celý den nás nutí dívat se do monitoru, a tak pomalu ničí náš zrak.

Pálení očí a bolest hlavy

Podle odborníků je situace, kdy celý den sedíte u monitoru počítače podobná, jako byste se dívala do rozsvícené žárovky. Pro oči je pohled do zdroje světla nepříjemný, zornička se zužuje a sítnice je přesvětlená. Následkem toho jsou oči unavené, suché, netvoří se dostatek slz, řežou a pálí. To vše může doprovázet rozostřené vidění a bolest hlavy. Odborníci mluví o tzv. syndromu počítačového vidění.

MIMIFORUM zjistilo:

Syndromem počítačového vidění trpí až 90 % lidí, kteří intenzivně pracují na počítači. Jde o soubor příznaků, které dokážou potrápit, avšak podle odborníků nejsou nebezpečné natolik, že by mohly vést k vážnějším potížím, například k šedému zákalu. Mohou však způsobit podráždění očí, suché oči, rozmazané vidění, bolest hlavy, krční páteře či zad.

Špatné spermie zdravi-a-krasa-pocitace-ctecky-tablety-ii-sh

Pokud váš partner tráví hodně času u notebooku s wi-fi připojením a plánujete miminko, zbystřete. Argentinští vědci jsou totiž přesvědčeni, že jsou jejich spermie v ohrožení. Největší nebezpečí hrozí mužům, kteří často sedí s počítačem na klíně. Elektromagnetické záření, které vychází z wi-fi, totiž poškozuje spermie a snižuje jejich pohyblivost. To vše může vést k neplodnosti.

Nekvalitní spánek

Vědci prokázali, že lidé trávící večer spoustu času u počítače, mívají mnohem méně kvalitní spánek a hlavně se ráno necítí příliš odpočatí. Důvodem ale není fakt, že by spali méně. Podle japonských odborníků dlouhé večerní vysedávání u internetu může vyvolat pocit osobního nevyspání. Druhý den se pak cítíte bez energie a života.

MIMIFORUM zjistilo:

3D filmy odhalí oční vady

U běžného sledování televize, anebo monitoru počítače, na to přijít nemusíte. Stačí se však vypravit do kina na film ve 3D a možná zjistíte, že trpíte vadou zraku. Ve speciálních brýlích prý dobře vidí jen ten, kdo má oči v pořádku. Pokud však přes ně dobře nevidíte, může to znamenat, že trpíte oční vadou, o které jste do té chvíle ani nevěděla a doporučuje se navštívit očního lékaře.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
09:31 09.11.2012 - Gabka S. -

Bez nadpisu

O vlivu PC na plodnost můžů opravdu nevím, ale s vlivem Pc na oči a jak jim pomoci jsem na tom lépe . My, co často pracujeme s počítačem bychom měli svým očím věnovat zvýšenou péči. Vhodné jsou vitamíny a minerály, v doplňcích stravy, které je obsahují a pečovat o oči zevnitř. Mě se velice dobrý projevil doplněk stravy Ocutein Brillant, který obsahuje krom vitamínů také velké množství Luteinu 25mg a Fosfolipidy, a zajišťuje tak ostřejší zrak, regeneraci oka a zamezuje vysychání očí. V monitorech se nevyznám, ale při pálení okamžitě zabírají kapky
19:48 21.08.2012 - Jakub -

Neznalost E-Ink technologie

Zdravím, Jelikož se el.čtečkám aktivně věnuji a zastupuji 2 významné světové značky,dovolím oponovat v tom,že jsou čtečky jakkoliv závadné zraku. Ten,kdo psal tento článek zřejmě nezná dost podstatná fakta o této technické vymoženosti,která se stává populárnější každým dnem. Dovolte mi pár informací: E-Ink = elektronický papír = pasivní displej nijak neničí zrak,ani z něj nebolí hlava. Je to velmi odlišná technologie oproti běžným TFT,LCD,LED a kdo ví jakým dalším displejům s aktivním podsvícením. ANO,běžnou knihu,vůni,šustění stránek to klasickým čtenářům nikdy nenahradí,jen jim tato věc může pomoci na dovolené a co hlavně,tak lidem se zrakovým postižením nebo těm,kteří by rádi četli,ale písmo je moc malé nebo rozmazané, může pomoci dosti výrazným způsobem právě zvětšování písma nebo i také tzv. Audiobooky mohou pomoci nevidomým lidem,stejně tak funkce TTS – text-to-speech = předčítání textu v několika jazycích. výhoda stovek až tisíce knih v jedné krabičce elektronické knihy jsou a budou vždy budou levnější,takže i více dostupné Závěrem…zjistěte si nejdříve,jestli opravdu el.čtečky opravdu škodí zdraví a zraku a pak je kritizujte. Jinak s ostatnim souhlasím…jsem bohužel jeden z těch,kteří za den odlepí oči z monitoru jen na oběd, na spaní nebo pokud zrovna neřídím Jakub

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse