vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Pocení a skvrny v podpaží: Jak nad nimi zvítězit?

14. května 2018

Pocení a skvrny v podpaží: Jak nad nimi zvítězit?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: podpaží skvrny Pocení

preventan-mimiforum-banner

Když se začnete příliš potit, není to nic příjemného. Nejen pro váš pocit, ale i pro vaše okolí. Jak vyzrát na pocení v podpaží?

Pokud se potíte víc, než je obvyklé, není to nic příjemného. Ani pro vás, ani pro vás, ani pro vaše okolí. První volbou bývá najít vhodný antiperspirant, kterých se vyplatí vyzkoušet víc, než naleznete ten, co vám bude vyhovovat. A když to nepomůže? Pak zkuste třeba šalvěj!

 

Zkuste šalvěj

Šavěj je jednou z nejvyhledávanějších bylin proti pocení, protože podporuje stahování potních žláz. Lžíci sušených lístků dejte do šálku a přelijete vařící vodou. Louhujete deset minut, poté vypijete. Aby kúra byla účinná, měla byste denně vypít šalvěje až jeden litr. Pokud se vám více potí ruce a nohy můžete si z ní připravit lázeň. V tom případě do odvaru ze šalvěje přidejte trochu octa.

 

Užívejte hořčík

Hořčík hraje velkou roli při regulaci vnitřní teploty. Je-li ho v těle nedostatek, projevuje se to právě nadměrným, avšak většinou nočním, pocením. Máte-li tento problém, zkuste hořčík chvíli užívat a uvidíte, zda nepřijde změna k lepšímu.

 

Znáte botulotoxin?

Nepoužívá se totiž jen k vyhlazení vrásek. Zkusit jej můžete i při nadměrném pocení. V tomto případě botox obklopí potní žlázy a dočasně jim zabrání v činnosti. Účinek přetrvává přibližně rok. Další možností je pak chirurgické odstranění potních žláz. Pokud si s pocením nevíte rady, poraďte se s lékařem, který vám poradí nejlepší řešení.

 

Pomoct může iontoforéza  zdravi-a-krasa-poceni-a-skvrny-v-podpazi-ii-sh-nahled

Jde o lékařsky ověřenou metodu, která údajně pomáhá proti nadměrnému pocení. Abyste ji ale mohla provádět doma, budete muset jednorázově víc investovat. Funguje tak, že postižená místa (např. dlaně) ponoříte do nádob s vodou. Do nich speciální přístroj elektrodami přivádí velmi slabý proud. Pocení prý dokáže zastavit během jednoho až tří týdnů a je ideální při pocení dlaní či nohou, ale dá se použít i pro podpaží. Přístroj, kterým iontoforézu provedete, se nazývá Electro Antiperspirant.

 

Tip MIMIFORA:

Potíte se víc, než kdy předtím? Pak zvažte, zda se nevyplatí vyhledat lékaře. Příčin nadměrného pocení může být víc, například poruchy štítné žlázy, hormonální nerovnováha, blížící se menopauza. Svou roli hraje i stres a nervové vypětí. V tom případě je lepší problém řešit s odborníkem, po odstranění příčiny můžete mít klid i od pocení.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse