vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Po stopách Ježíška

23. prosince 2016

Po stopách Ježíška

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: Santa Claus Ježíšek Vánoce děti výlet

preventan-mimiforum-banner

Ježíšek bydlí na Božím daru, a tak právě toto město je ideálním tipem na výlet pro všechny, kdo milují Vánoce a české tradice.   

Když se řekne Vánoce, děti si ihned vybaví Ježíška. Ten totiž v nadělování dárků u nás stále výrazně vede nad americkým Santa Clausem a dárky nosí v 87 % domácností. Utužte tradici a vydejte se na výlet po jeho stopách.

Boží dar – Ježíškovo městečko a Ježíškova cesta tip-na-vylet-po-stopach-jeziska-ii-cz_small 

Boží dar v Krušných horách najdete v nadmořské výšce 1 028 m. Pohádková okolní krajina a jedinečná atmosféra jsou důvodem, proč se Ježíškovi zalíbilo právě tady. Městečko Boží Dar je vyhlášeným Ježíškovým městečkem. Ježíšek tu totiž přímo bydlí. Působí zde Ježíškova pošta, která rozesílá po celé zemi dopisy, orazítkované symbolem Ježíška. Několik let je zde také otevřená Ježíškova cesta, která má dva okruhy. Malý okruh, určený těm nejmenším dětem, je dlouhý 5 600 m, velký okruh měří 12 900 m, a je jen pro zdatné chodce. Cesta má třináct zastávek s domečky, ve kterých děti plní zajímavé úkoly a čeká tu na ně Ježíšek, anebo jeho přátelé.

Náš tip: Před začátkem cesty zajděte do Infocentra, kde obdržíte zápisníček. Do něj se zaznamenává splnění úkolů na jednotlivých zastaveních. Za vyplněný zápisníček obdrží děti drobný dárek.

Více na www.jeziskovacesta.cz

MIMIFORUM doporučuje:

Nezapomeňte na Ježíškovu poštu

Od roku 1994 funguje na Božím Daru Ježíškova pošta. Do Ježíškovy speciální poštovní schránky může každý návštěvník během celého roku vkládat svá přání. V prosinci pak přání rozešle Ježíšek adresátům. Ti, kteří se na Boží Dar nedostanou osobně, mohou svá přáníčka zaslat na poštu Boží Dar. Každý rok se na přáních objevuje nové speciální vánoční razítko.

Více na www.bozi-dar.eu

Zajímavosti MIMIFORA:

-          Na Ježíška u nás věří podle průzkumů 18 % lidí. Průzkum však probíhal mezi dospělými.

-          87 % rodin považuje Ježíška za symbol Vánoc a nenahrazují ho Santa Clausem.

-          11 % lidí dává naopak přednost Santa Clausovi.

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse