vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Po porodu nechce sex. Prý se mě štítí!

30. dubna 2017

Po porodu nechce sex. Prý se mě štítí!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: vztah těhotenství sex porod dítě

preventan-mimiforum-banner

Případů, kdy partner po porodu začne odmítat sex, je víc, než se zdá. Často za tím stojí traumatický zážitek muže z porodu, kterému byl přítomen. 

„Než jsem otěhotněla, milovali jsme se s partnerem minimálně třikrát týdně. Během těhotenství sice frekvence klesla, ale užívali jsme si poměrně často. Vše se změnilo po porodu. A podle mě je to tím, že u něj manžel byl. Vždycky jsem si přála partnera u porodu, protože jsem si myslela, že mi bude oporou. Jenže to bylo jinak. Nesnesl pohled na krev, omdlel a museli ho křísit. Od té doby se změnil. Je to půl roku a vyhýbá se mi. Sex jsme ještě neměli. Řekl mi, že se mě štítí. Prý se se mnou nemůže milovat, když viděl, jak ze mě vychází dítě,“ vypráví Kamila (29).


Porod – trauma pro partnera

Do podobné situace se dostala nejedna žena. I když řada z nich touží po přítomnosti partnera u porodu, v některých případech to může paradoxně vztahu uškodit. Pro partnera totiž může být porod ještě víc traumatizujícím zážitkem, než pro ženu. Nesnese pohled na krev a na dítě, tlačící se z partnerčina klína. To může mít za následek, že se mu žena sexuálně vzdálí, bojí se jí – a ani se jí nechce – dotknout.


Partner u porodu? To byla chyba!

„Synovi už je deset měsíců a já od jeho narození s partnerem neměla sex. Problém vidím právě v jeho přítomnosti u porodu. Řekl mi, že nesnesl pohled na to, jak se ze mě dere hlavička. Že se se mnou nechce milovat, protože do těchto míst prostě nemůže vstoupit. Prý potřebuje čas a uvidí. Nevím, co mám čekat, ale vím dobře, že mít partnera u porodu byla chyba. Už bych to nikdy neudělala,“ říká Soňa (34).


Nechce orální sex! sex-a-vztahy-po-porodu-nechce-sex-ii-sh-nahled

V podobné situaci se ocitla i Martina (37). „S partnerem jsme byli na sexu doslova závislí. Milovali jsme se i celé těhotenství, prakticky až do porodu. Od té doby jako když utne. Já jsem při chuti, ale partner nemá zájem. Zhruba jednou až dvakrát za měsíc ho sice přesvědčím, ale vidím, že si to vůbec neužívá. Navíc zcela začal odmítat orální sex. Prý potom, co viděl porod, ho přešla chuť. Nevím, jak to bude dál, ale myslím, že partner u porodu by měl být tabu,“ mluví o své zkušenosti Jana (35).


MIMIFORUM zjistilo:
Co dělat, když partner po porodu odmítá sex

-    Promluvit si. Měl by vám říct důvod, proč tomu tak je. Nejčastěji jde o traumatický zážitek z porodu.
-    Netlačit na něj. Dejte mu čas. Partner se s novou rolí a zkušeností potřebuje vyrovnat, a ne každému se to podaří hned. Do ničeho ho nenuťte, důležité je na něj netlačit.
-    Rafinovaně ho svádět. I když vaše postava není po porodu ideální, zkuste partnera svádět. Pořiďte si prádlo, které zakryje nedostatky, naopak zdůrazní vaše přednosti. Zkuste s ním flirtovat, ale do ničeho ho nenuťte. Vytrvejte.
-    Čas jen pro vás dva. Velkým problémem často je, že se muž cítí odstrčený. Veškerý čas věnujete dítěti a komfort, který jste mu do té doby věnovala, je pryč. Zapracujte na tom. Dejte mu najevo, že o něj stojíte. Máte-li možnost hlídání, udělejte si čas jen pro vás dva. Třeba na příjemné chvilky ve vířivce.
-    Poradit se s odborníky. Pokud nic nezabírá a vy jste už zoufalá, je nejlepší svěřit se do rukou odborníků. Ne vždy můžete zvládnout situaci vlastními silami, a pokud nezasáhnete včas, můžete si zničit vztah.

Text: ino
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse