vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Po čem touží ženy po čtyřicítce? V čem jsou nejlepší

19. února 2016

Po čem touží ženy po čtyřicítce? V čem jsou nejlepší

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: krize středního věku fobie čtyřicítka menopauza ženy sex zdraví

preventan-mimiforum-banner

Ženy po čtyřicítce jsou v nejlepším věku, i když si to spousta z nich nemyslí. Podobně jsou na tom i jejich životní partneři, které se často ohlížejí spíše po vrstevnících svých dospělých dětí. Po čem ale ženy po čtyřicítce opravdu touží a v čem jsou nejlepší?

Diskutujte: V čem je podle vás život žen po čtyřicítce lepší než dřív?


O ženách se říká, že zrají jako víno. Čím jsou starší, tím jsou lepší. V očích mužů je to však často jinak. Ženy po čtyřicítce vnímají jako nejlepší kandidátky na menopauzu, a protože na ně samotné přichází druhá míza, rozhlížejí se po o dvacet let mladších slečnách.

Žena po čtyřicítce: Nejlepší sex

Přitom podle odborníků zažívají nejlepší sex právě ženy po čtyřicítce. Podle nedávného britského průzkumu až 81 % žen říká, že se dokáže více odvázat a zažívat věci, na které by si před tím netroufala a 63 % uvádí, že se v posteli cítí sebevědomější po čtyřicítce, než dříve. Pokud už ženy mají dospělé děti, které odejdou z domu, v 60 % se zlepší jejich milostných život. Mají-li však děti v domácnosti, sex s manželem je spíše horší – to tvrdí 91 % dotázaných.

Po čem ženy touží, když je jim 40? sex-a-vztahy-zeny-po-ctyricitce-2-ing

Ženy po čtyřicítce jsou v tom nejlepším věku – mají ještě dostatek sil, zároveň mají řadu životních zkušeností a vědí, co mohou od života – a od mužů čekat. Pokud už mají velké děti, mají čas a možnost užívat život na plno a věnovat se samy sobě, anebo vztahu s partnerem. Abychom se dozvěděli, po čem skutečně ženy po čtyřicítce touží, udělali jsme malou anketu. Zde je deset nejčastějších odpovědí čtyřicátnic.

Ženy po čtyřicítce touží:

1. Po lásce a porozumění od jejich životního partnera.

2. Po tom, aby jim partner dokázal naslouchat a chápal je.

3. Zažít něco, co si celý život odpíraly.

4. Prožít nejlepší sex v životě.

5. Najít práci svých snů a realizovat se v ní.

6. Zažít menopauzu co nejpozději a projít jí bez problémů.

7. Zhubnout a získat zpět sexy postavu.

8. Zkusit v posteli něco, o čem sní a dosud si to netroufly ani vyslovit.

9. Zajet na místa, která je lákají a dodnes je nepoznaly.

10. Potkat muže, pro kterého budou stále přitažlivé a atraktivní. 

MIMIFORUM zjistilo:

Čím trpí ženy po čtyřicítce

  • Krizí středního věku. Vědci potvrdili, že do krize po čtyřicítce upadají ženy i muži, ve větší či menší míře. V tomto věku se také objevuje nejvíce depresí. Krize středního věku ale není trvalá a po padesátce se z ní většinou dostáváme.

  • Zrcadlovou fobií. Velké procento žen po čtyřicítce trpí podle odborníků zrcadlovou fobií, tj. chorobným strachem ze svého vzhledu. Hovoří dokonce až o 90 % z nich. Některé jsou se sebou tak nespokojené, že při pohledu do zrcadla trpí nezvladatelnými pocity úzkosti. Jen 9 % žen kolem padesátky je se svým vzhledem naopak spokojeno.

  • Potížemi spojenými s menopauzou. Ať již jde o premenopauzu, která přechodu u žen přechází, anebo o menopauzu – zkrátka po čtyřicítce řadu žen trápí nepříjemné doprovodné příznaky, jako jsou návaly horka, pocení, zhoršená paměť, nervozita, snížení zájmu o sex a další.

  • Přibíráním na váze. Neplatí to zdaleka u všech, ale jsou ženy, které po čtyřicítce přibírají. Může za to snížená hladina estrogenu a s tím souvisí i místa, kde se tuk ukládá. Většinou ho přibývá na břiše, proto je víc než když dříve důležitý dostatek pohybu a lehké posilování, stejně jako správná životospráva.

 

Text: asm

Foto: Ingimage.com

 

Navšivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse