vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Pleť v zimě: Tipy, jak o ni pečovat

26. prosince 2016

Pleť v zimě: Tipy, jak o ni pečovat

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: mráz hydratace zima pokožka pleť

preventan-mimiforum-banner

V zimě naše pleť velmi trpí. Neprospívá jí ani mrazivé počasí, ani prudké přechody z tepla do zimy. Jak o ni správně pečovat, aby vypadala co nejlépe a zimu přežila bez úhony?

Hydratovat a vyživovat. To je základ zimní péče o pleť. Naše pokožka v mrazech totiž velmi trpí. Chladné počasí, rychlé přechody z tepla do zimy. Nic z toho jí neprospívá. Je vysušená, hrubá, rudne, praská, svědí a bolí. Proto je potřeba jí věnovat speciální péči.

Obličej trpí nejvíce

Nejvíce ohrožený je obličej. Zatímco ostatní části těla můžeme zakrýt, tvář neschováme. Proto zde pleť rychle podlehne dehydrataci a ztrátě elasticity. Správnou volbou je pořídit si kvalitní výživný krém. Ten dodá výživu, zamezí ztrátě vody, ochrání před vnějšími nepříznivými vlivy. Zvlášť vhodné jsou mastné krémy, anebo i kvalitní hydratační krémy. I když se dříve na zimu nedoporučovaly, dnes se od tohoto názoru ustupuje.

Nezapomínejte na rty zdravi-a-krasa-plet-v-zime-ii-sh_small

Jedním z míst na obličeji, které v mrazech trpí víc, než by se mohlo zdát, jsou rty. Kůže na nich je tenká a chybí jí mazové žlázy. Proto je náchylná k popraskání, které je nejen nepříjemné a bolestivé, ale k tomu všemu nevypadá dobře. Nejhorší chybou je olizování rtů. Voda se z nich totiž začne vypařovat a výsledkem je, že se vysušují ještě více, loupou se, praskají a jsou náchylné k tvorbě oparů. Pořiďte si proto kvalitní balzám na rty, který noste neustále u sebe a rty jím pravidelně potírejte.

MIMIFORUM zjistilo:

3 tipy, co pomáhá na pleť v zimě

-          Urea a kyselina mléčná. Dvě látky, které v zimě oceníte. Jejich výhodou totiž je, že na sebe vážou vodu, a zároveň ji udržují. Informujte se v lékárně o nejvhodnějším přípravku pro vaši pleť.

-          Bambucké máslo a oleje. Bambucké máslo vyživuje, hydratuje, zjemňuje a chrání pokožku. To je také důvod, proč je ideální i na zimní péči o pleť. Vhodné jsou i krémy na olejové bázi, například s obsahem avokádového, anebo mandlového oleje.

-          Odličovač je základ. V zimě nepoužívejte pleťové vody a tonika, které pokožku vysušují. Raději volte odličovací mléka, která jsou v péči o pleť šetrnější.

Pečujte i o ruce

Kromě obličeje v zimě nejvíce trpí další odhalené části – ruce. Praskají, bolí, štípou a hojí se jen velmi těžko. Proto i jim je třeba v mrazivých dnech věnovat zvláštní péči. Několikrát denně je natírejte výživným a ochranným krémem určeným speciálně na ruce a hlavně – noste rukavice. Nejen, že vám nebude zima, ale pokožka bude méně trpět a bude to na ní znát. Pokud se ráda a často myjete, v zimě to omezte. Voda ruce vysušuje, a tak trpí ještě mnohem víc. Po umytí je důkladně osušte a natřete krémem.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse