banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Pleť v zimě: Tipy, jak o ni pečovat

26. prosince 2016

Pleť v zimě: Tipy, jak o ni pečovat

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: mráz hydratace zima pokožka pleť

preventan-mimiforum-banner

V zimě naše pleť velmi trpí. Neprospívá jí ani mrazivé počasí, ani prudké přechody z tepla do zimy. Jak o ni správně pečovat, aby vypadala co nejlépe a zimu přežila bez úhony?

Hydratovat a vyživovat. To je základ zimní péče o pleť. Naše pokožka v mrazech totiž velmi trpí. Chladné počasí, rychlé přechody z tepla do zimy. Nic z toho jí neprospívá. Je vysušená, hrubá, rudne, praská, svědí a bolí. Proto je potřeba jí věnovat speciální péči.

Obličej trpí nejvíce

Nejvíce ohrožený je obličej. Zatímco ostatní části těla můžeme zakrýt, tvář neschováme. Proto zde pleť rychle podlehne dehydrataci a ztrátě elasticity. Správnou volbou je pořídit si kvalitní výživný krém. Ten dodá výživu, zamezí ztrátě vody, ochrání před vnějšími nepříznivými vlivy. Zvlášť vhodné jsou mastné krémy, anebo i kvalitní hydratační krémy. I když se dříve na zimu nedoporučovaly, dnes se od tohoto názoru ustupuje.

Nezapomínejte na rty zdravi-a-krasa-plet-v-zime-ii-sh_small

Jedním z míst na obličeji, které v mrazech trpí víc, než by se mohlo zdát, jsou rty. Kůže na nich je tenká a chybí jí mazové žlázy. Proto je náchylná k popraskání, které je nejen nepříjemné a bolestivé, ale k tomu všemu nevypadá dobře. Nejhorší chybou je olizování rtů. Voda se z nich totiž začne vypařovat a výsledkem je, že se vysušují ještě více, loupou se, praskají a jsou náchylné k tvorbě oparů. Pořiďte si proto kvalitní balzám na rty, který noste neustále u sebe a rty jím pravidelně potírejte.

MIMIFORUM zjistilo:

3 tipy, co pomáhá na pleť v zimě

-          Urea a kyselina mléčná. Dvě látky, které v zimě oceníte. Jejich výhodou totiž je, že na sebe vážou vodu, a zároveň ji udržují. Informujte se v lékárně o nejvhodnějším přípravku pro vaši pleť.

-          Bambucké máslo a oleje. Bambucké máslo vyživuje, hydratuje, zjemňuje a chrání pokožku. To je také důvod, proč je ideální i na zimní péči o pleť. Vhodné jsou i krémy na olejové bázi, například s obsahem avokádového, anebo mandlového oleje.

-          Odličovač je základ. V zimě nepoužívejte pleťové vody a tonika, které pokožku vysušují. Raději volte odličovací mléka, která jsou v péči o pleť šetrnější.

Pečujte i o ruce

Kromě obličeje v zimě nejvíce trpí další odhalené části – ruce. Praskají, bolí, štípou a hojí se jen velmi těžko. Proto i jim je třeba v mrazivých dnech věnovat zvláštní péči. Několikrát denně je natírejte výživným a ochranným krémem určeným speciálně na ruce a hlavně – noste rukavice. Nejen, že vám nebude zima, ale pokožka bude méně trpět a bude to na ní znát. Pokud se ráda a často myjete, v zimě to omezte. Voda ruce vysušuje, a tak trpí ještě mnohem víc. Po umytí je důkladně osušte a natřete krémem.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa