vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Pleť po prázdninách: Tipy na nejlepší péči

29. srpna 2013

Pleť po prázdninách: Tipy na nejlepší péči

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: hydratace vrásky péče kosmetika pleť

preventan-mimiforum-banner

Léto není pro pleť ideálním obdobím. Slunce ji totiž vysušuje, a tak po prázdninách často jeví známky dehydratace. Proto je nezbytné jí poskytnout speciální péči.

DermaX

·    Obsahuje biotin, zinek – přispívají k udržení normálního stavu vlasů.
·    Obsahuje niacin, biotin, riboflavin – přispívají k udržení normálního stavu pokožky.
·    Obsahuje zinek – přispívá k normálnímu stavu nehtů
·    Obsahuje thiamin, riboflavin, pyridoxin – přispívají k normálnímu energetickému metabolismu.

dermax-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

 

 

V létě přece pleť nemůže trpět, myslí si nejedna žena. Vždyť opálená vypadá tak dobře a zdravě jako jindy ne! Jenže to je omyl. Sluneční paprsky jí sice dodají hnědý tón, ale také ji pořádně vysušují. Pokud nezasáhnete a nedodáte jí dostatečnou hydrataci, máte na tvorbu vrásek zaděláno.

Začněte s hydratací

Protože pleť tvoří ze 70 % voda, velmi neblaze se na ní její nedostatek projeví. Je mdlá, bez jasu, ztrácí jemnost a pružnost, pne, tvoří se na ní šupiny i drobné vrásky. Pokud se takový varovný signál objeví, není dobré ho podceňovat. Je třeba hned začít s hydratací. Pamatujte také na to, že dehydratovaná a suchá pleť není jedno a to samé. Dehydratace se totiž může týkat všech typů pleti, včetně mastné a smíšené.

MIMIFORUM doporučuje:

3 tipy pro dokonalou hydrataci

1. Správná kosmetika

Základem pro dehydratovanou pleť je správně zvolená kosmetika. Volte přímo takovou, která je určena pro váš typ pleti, a dodá jí vláhu a hydrataci. Neplatí to jen o obličeji, ale o pokožce celého těla. Ihned po sprchování či koupeli do ní vtírejte hydratační tělové mléko. Dokud je pokožka vlhká. To je důležité, protože v ní uzamknete vodu, dodáte jí vláhu a jemnost. Na odlíčení se nedoporučují pleťové vody a tonika, která pleť ještě více vysušují. Vhodná jsou naopak odličovací mléka, anebo odličovací přípravky určené přímo na dehydratovanou pleť (např. micelární vody).

2. Žádné mýdlo, málo vody

O mýdlu je známo, že pleť vysušuje a její hydrataci rozhodně neprospívá. Proto je vhodné ho nahradit přípravky bez obsahu mýdla, například s obsahem olejů, anebo syndety. Na trhu jsou k dostání i jemné sprchové gely bez obsahu mýdla. Pleti neprospívá ani příliš častý kontakt s vodou. Proto se v případě dehydratované pleti nedoporučuje časté koupání a sprchování, a už vůbec ne dlouhé vodní lázně. Kontakt s vodou by měl být co nejkratší. Zcela nevhodné jsou koupele v horké vodě, která má na svědomí vysychání kůže.

zdravi-a-krasa-plet-po-prazdninach-ii-sh-nahled 3. Dostatečný pitný režim

Pokud chcete, aby pleť byla krásná a svěží, je třeba o ni pečovat nejen zvenku, ale i zevnitř. Pitný režim je v tomto případě víc než důležitý. Denně byste měla vypít tři litry nejlépe čisté vody bez bublin. Naopak je třeba omezit kávu a alkohol, které pokožku ještě více dehydratují.

MIIFORUM doporučuje:

Babské rady pro dehydratovanou pleť

-          Domácí sádlo. Je levné, a přitom mastné. Vysušené kůži jen prospívá a zjemňuje ji. Musí však být čerstvé, domácí a hlavně nesolené.

-          Žloutek s mlékem. Přímo hydratační bombou je prý rozmíchaný žloutek ve sklenici mléka. Stačí jemně nanést na pleť, nechat 20 až 30 min. působit, a poté smýt.

-          Čokoláda. Kůži prospívá, dodává jí jemnost, sametový a zdravý vzhled. Neznamená to ale, že byste ji měla jíst. Na pleť je třeba připravit čokoládovou masku, kterou vytvoříte rozpuštěním kvalitní čokolády ve vodní lázni. Obsažené kakaové máslo kůži promašťuje, a navíc podporuje tvorbu kolagenu.

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse