vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Pleť po opalování. Tipy, jak o ni pečovat

23. července 2018

Pleť po opalování. Tipy, jak o ni pečovat

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: babská rada Spálení opalování hydratace Slunce pleť

preventan-mimiforum-banner

Pleť po opalování potřebuje speciální péči. A především hydrataci, protože slunce ji vysušuje. Co tedy dělat po opalování a co radí babské rady, když se spálíte?

Mít krásně čokoládově opálenou kůži je snem mnoha žen. Když se v létě tedy vydáte na slunce a snažíte se svému snu přiblížit, nezapomínejte na správnou péči o pokožku nejen před, ale i po slunění.

 

Sprchujte se ve vlažné vodě

Bezprostředně po opalování se nesprchujte horkou vodou, ani si nedělejte vodní lázeň. Vysprchujte se krátce ve vlažné vodě. Horká voda totiž kůži ještě více vysuší, a ta se může rychle začít loupat. Chcete-li opálení déle udržet, používejte i sprchové gely určené přímo na pokožku po opalování.

 

Pozor na peeling!

Peeling je sice příjemná věc a pomůže odstranit odumřelé buňky, ale na čerstvé opálení jej rozhodně neaplikujte. Počkejte alespoň týden po opalování, a poté jej opakujte opět maximálně jednou týdně. Sjednotí vám pak i barvu kůže.

 

Kosmetika po opalování

Tak jako před opalováním používáte krém s UV faktorem, tak po opalování volte vhodnou kosmetiku, která je určena k péči o opálenou pokožku. Po krátké sprše se opatrně osušte – nedřete pleť ručníkem a aplikujte na kůži mléko po opalování. To kůži dodá hydrataci, kterou potřebuje, zklidní ji a opálení vám pomůže déle udržet.

 

Řekněte NE soláriu!

Opálení je sice potřeba udržet, ale tím, že se znovu vydáte na slunce. Největší chybou by bylo jít do solária. A to proto, že opálené kůži tak můžete velmi uškodit. Solárium ji extrémně vysuší, a to je první a podstatný krok k rychlému stárnutí a zbytečnému vzniku vrásek.

 

zdravi-a-krasa-plet-po-opalovani-ii-sh-nahled Tipy MIMIFORA:

Babské rady, když se spálíte

 

-           Pokud to se sluncem přeženete a pokožka je rudá a pálí, je nejjednodušší možností použít obklady – ze studeného silného černého čaje, anebo z octové vody (v poměru 1:10 – voda-ocet). Namočte do odvaru kapesník či ručník a přiložte na pokožku.

-          Velmi dobře fungují obklady z mléčných výrobků (tvaroh, bílý jogurt), které nejen vytahují horkost, ale kůži krásně zklidňují.

-          Vhodný je i odvar z lněného semínka (1,5 lžíce vaříme v 0,5 litru vody). Vlažné obklady přikládejte na postižená místa.

-          Proti bolesti při spálení můžete zkusit lipový odvar (100g květu na 2 litry vody, 3 minuty vařit, 10 minut nechat odstát). V teplém odvaru namáčejte textilii a přiložte na kůži.

-           Dobrou službu proti bolestivějším spáleninám udělá i třezalkový olej, kterým postižená místa potíráme.

 

Text: lju

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse