banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Piercing pro krásu či pro zlost? Hlavní rizika!

7. srpna 2017

Piercing pro krásu či pro zlost? Hlavní rizika!

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: Percing kov Jizva alergie infekce

preventan-mimiforum-banner

Mnoho lidí považuje piercing za sexy módní doplněk. Jenže už nepočítá s tím, že jeho aplikace nese nemalá rizika. Infekce, jizvy, ale i trvalé následky!

Piercing sice patří mezi poměrně oblíbené módní doplňky, avšak může nadělat víc škody, než užitku. Málokdo totiž před tím, než se pro něj rozhodne, zváží potíže, které mu zdánlivě nevinný kroužek může způsobit. Jizvy, infekce, alergické reakce. To jsou hlavní komplikace z piercingu.

 

Dobře zvažte rizika

Líbí se vám piercing a přemýšlíte o něm? Než si jej necháte udělat, zjistěte si všechna rizika. Patříte-li k lidem, kteří mají potíže s hojením, tvoří se jím keloidní jizvy, jsou silní alergici apod., raději na něj zapomeňte. Milá ozdoba by vám s největší pravděpodobností přinesla nemilé problémy.

 

Trvalé následky

I když aplikace piercingu může vypadat nevinně a bezpečně, opak je pravdou. Především při domácí či nezkušené aplikaci si můžete způsobit vážné a trvalé následky. Například při aplikaci do ucha může dojít k poškození mnoha bodů, což může poškodit zrak či miminku. Při propíchnutí obočí se může poškodit nerv a např. způsobit problémy s hybností víčka. Při umístění do genitálií hrozí infekce, protržení kůže, záněty. Některé mohou být bolestivé, protrhávat kondomy apod. U mužů při aplikaci do penisu hrozí potíže s erekcí. A aplikace do nosu může způsobit jeho trvalou deformitu. Po vytažení hrozí vytvoření cysty. U rtů a jazyka zase hrozí poškození zubní skloviny. A tak bychom mohli pokračovat.

 

Alergie

I když jste dosud žádné problémy s alergií neměla, neznamená to, že se neobjeví. A v případě alergie na kovy by to u piercingu byl nemalý problém. Svědění, otok, zarudnutí, vyrážka, ale i hnisání, špatné hojení, bolest. Tak se může tzv. kontaktní dermatitida projevovat. V tom případě je třeba šperk odstranit, anebo vyměnit za jiný materiál. Vše mohou provázet komplikace, špatné hojení, infekce, hnisání. Další postup je třeba probrat neprodleně s odborníkem.

 

Jizvy

Protože po piercingu mohou vzniknout jizvy, nedoporučuje se u lidí náchylných k tvorbě keloidních jizev, anebo u těch, jimž se velmi špatně hojí. Navíc je třeba myslet i na to, že po odstranění piercingu vznikne trvalá jizva, která může, zvlášť v obličeji, nevypadat esteticky pěkně. Jizvy se navíc snadno nezbavíte, často se volí chirurgické naříznutí a následné sešití, ale i tak může zůstat viditelná.

 

Infekce zdravi-a-krasa-piercing-ii-sxc-nahled

Protože infekce se do piercingu dostanou velmi snadno, je třeba vše provádět sterilně a následně se o místo starat přesně dle pokynů. Nejčastější příčinou bývá kontakt s neumytýma rukama, tahání za piercing, kontakt s oblečením, ložním prádlem apod. V počátcích je proto nezbytné sahat na piercing jen čistýma rukama a čistit místo antibakteriálním mýdlem. Během hojení, které může trvat různě dlouhou dobu, je třeba se vyhnout plavání v bazénech, návštěvám solárií, vířivek apod.

 

Text: mob

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi
21:07 08.03.2018 - Zdeňka -

Piercing

Je sice pravda, že se s piercingem v jazyku nebo v okolí rtů můžou pojit různá poškození rtů a dásní, ale pokud se dobře umístí a vybere se pro něj vhodná náušnice, tak k ničemu takovému vůbec dojít nemusí. Více třeba tady – piercing-factory.cz/cs/Pi­ercing-blog/pece-o-piercing/muze-piercing-ve-rtu-poskodit-me-zuby

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa