vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Pesticidy: Takto nám škodí!

3. listopadu 2014

Pesticidy: Takto nám škodí!

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: toxicita cukrovka pesticidy rakovina plodnost

preventan-mimiforum-banner

Až na 63 % kousků ovoce a zeleniny zůstanou pesticidy i po tom, co je řádně umyjme. A našemu zdraví mohou řádně uškodit! Snižují plodnost a mohou způsobit cukrovku i rakovinu. 

Ostropestřec Farmax Plus

Ostropestřec Plus Farmax® je přírodní přípravek z rostlinných výtažků. Obsahuje standardizovaný extrakt z plodů ostropestřce mariánského a klanoprašky čínské.

ostropestrec-plus-nahled

Doplněk stravy

 

Více ZDE

Na 3. listopadu připadá každoročně Den bez pesticidů. Jeho kořeny sahají až do roku 1984, kdy v indickém městě Bhopálu došlo k nehodě v továrně s pesticidy, ze které uniklo přibližně 40 tun jedovatých plynů. Během chvíle zemřelo skoro 8 tisíc lidé a téměř půl miliónu dalších má trvalé následky. Jak nám tedy pesticidy škodí?

 

MIMIFORUM zjistilo:

Co jsou to pesticidy?

Jde o přípravky, které jsou určené k hubení rostlinných a živočišných škůdců, a k ochraně rostlin, ale i bytů, domů, výrobních závodů nebo i zvířat a člověka. Nejvíce se používají v zemědělství. Jsou většinou zdraví škodlivé a toxické. Mezi nejdiskutovanější patří pesticid DDT, jehož použití je ale v řadě zemí zakázáno.

 

Cukrovka

Lidé, kteří jsou s pesticidy pravidelně ve styku, mají až 4× vyšší riziko vzniku cukrovky. U těhotných žen, které s pesticidy přišly do styku, se riziko zvýšilo dvojnásobně. Zvlášť nebezpečný je silný pesticid DDT, který tělo těžko metabolizuje, a tak zůstává uložen v játrech a způsobuje nemalé problémy.

 

Alzheimerova nemoc

Člověk, který je v kontaktu s pesticidy, má mnohem vyšší riziko, že se u něj rozvine Alzheimerova nemoc. Jde hlavně o pesticid DDT, který ovlivňuje tvorbu patologických proteinů, jež se ukládají v okolí nervových buněk. Následně způsobují poškození a další zánik nervových buněk a jejich spojů.

 

Rakovina prsu

Až pětinásobně vyšší riziko rakoviny prsu. Za tím prý stojí pesticid DDT, pokud jsou mu dívky vystaveny v pubertě, a to proto, že významně narušuje hormonální systém. Pesticidy ale mohou stát i za rakovinou kůže, prostaty, močového měchýře i některých typů leukémie.

 

Mužská plodnost

Kontakt s pesticidy může výrazně uškodit mužům. A zvlášť těm, kteří chtějí rodinu. Je totiž prokázáno, že snižují kvalitu spermatu, počet spermií a jejich pohyblivost.

 

Nerovová soustava

Pesticidy negativně působí na nerovovou soustavu, dokonce mohou i nenávratně poškodit mozek. Zvlášť nebezpečné jsou u těhotných žen a dětí. Mohou totiž nenávratně poškodit vývoj mozku.

 

tema-tydne-pesticidy-ii-sh-nahled Tip MIMIFORA:

Jezte biopotraviny!

Jde o produkty ekologického zemědělství, při jejichž pěstování a chovu se nepoužívají pesticidy, umělá hnojiva či geneticky modifikované organismy. Zvířata mívají volné výběhy, nejsou utlačována a stresována, ani dopována hormony či antibiotiky. Při zpracování se nepoužívají umělá barviva, konzervanty, dochucovadla či aditiva. Jsou nejen chutnější, ale hlavně zdravější.

 

Text: íno

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse