vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Permanentní make-up: Rizika a výhody

3. dubna 2014

Permanentní make-up: Rizika a výhody

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: líčení Make-up alergie oči rty

preventan-mimiforum-banner

Permanentní make-up je u žen stále oblíbenější, protože jim zaručuje dokonalý vzhled kdykoli a za všech okolností. Může však také přinést problémy – otoky, boule či alergické reakce. 

Jednoduše by se dalo říct, že permanentní make-up je něco, jako tetování, protože se do spodních vrstev kůže vpravuje speciální inkoust. Na rozdíl od něj ale nemá doživotní efekt. Mnoho žen jej vyhledává proto, že stále vypadá hezky a upraveně, avšak odborníci varují – může totiž přinášet i nemalá rizika, dokonce i celoživotní komplikace. Mezi ty nejčastější patří otoky, podkožní boule, zarudnutí či nevzhledné pupínky. Objevit se může také alergická reakce, anebo, díky nedostatečně desinfikované jehle, hrozí i přenos infekčních chorob, například žloutenky.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Alergici pozor!

Patříte-li mezi alergičky, provedení permanentního make-upu pečlivě zvažte. Alergickým ženám totiž lékaři zákrok vůbec nedoporučují, a to právě kvůli možné nežádoucí reakci. Existuje nemálo případů, kdy se u žen objevily podkožní boule a otoky, se kterými bojovaly několik týdnů či měsíců. Jako památka jim zůstaly jizvy a další poškození kůže.

 

Vydrží až pět let

Permanentní oční linky a líčení rtů – to jsou nejčastější věci, které si ženy nechávají dělat pomocí permanentního make-upu. Oblíbené je ale také vykreslování plného tvaru obočí. S jeho pomocí lze udělat drobné korekce v obličeji, například mírně zvětšit rty a upravit jejich tvar. Líčení nevydrží napořád – časem bledne a mizí. Průměrně vydrží dva až pět let.

 

Výhody make-upu

Hlavní výhodou permanentního make-upu je, že jste neustále upravená, a to i ráno po probuzení. Ušetříte čas strávený před zrcadlem, líčení se vám nerozmaže a nesetře, a to v žádné situaci. To zvlášť ocení ženy ve středním věku, které trápí rozpíjení make-upu do vrásek. Je ideální také pro ženy, které se přes veškerou snahu samy nalíčit neumějí, a tento způsob jim výrazně zvedne sebevědomí.

 

Předem se informujte zdravi-a-krasa-permanentni-makeup-ii-sh-nahled

Pokud se pro permanentní make-up rozhodnete, vždy se informujte, zda má vámi zvolená kosmetička certifikát z akreditovaného kurzu a s jakými pigmenty pracuje. Vždy by měly být atestované Státním zdravotním ústavem. Kosmetička by měla dobře znát jejich složení a vždy se před zákrokem informovat, zda netrpíte alergiemi. Pokud se vás na nic nezeptá či prostředí nebudí důvěru, raději vše dobře zvažte. Pamatujte také, že zákrok není trvalý, ale lze jej kdykoli obnovit či upravit.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Pro koho se permanentní make-up nehodí?

-          Pro alergiky.

-          Pro osoby, jimž se velmi špatně hojí jizvy a zranění.

-          Pro diabetiky.

-          Pro všechny trpící infekčním onemocněním.

-          Pro těhotné a kojící ženy.

-          Pro osoby trpící kožními nemocemi.

-          Pro všechny, kdo trpí nemocemi krve či špatným srážením.

-          Pro dárce krve. Jeden rok po zákroku je totiž odběr zakázaný.

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi
02:33 22.01.2017 - Petra -

Alergie

Mam silnou alergii na barvy na vlasy.muzu jit na permenentni make up oboci?

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse