vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Peníze za dárky: Kolik utratíme a co partnery vytáčí

23. prosince 2013

Peníze za dárky: Kolik utratíme a co partnery vytáčí

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: stromeček Ježíšek peníze dárky Vánoce

preventan-mimiforum-banner

Zdaleka ne ve všech rodinách panuje předvánoční idylka. Spousta rodin řeší zásadní problém – nemohou se shodnout, kolik peněž investovat do dárků pod stromeček.

I když každá rodina slaví Vánoce jinak, jedno mají stejné. Vánoce jsou pro ně vždycky větším zásahem do rodinného rozpočtu. Jídlo, pití, suroviny na cukroví, anebo kupované sladkosti, stromeček, kapr, ale hlavně dárky jsou nemalou částkou navíc proti běžným měsíčním výdajům.

 

Neshodneme se na počtu dárků

Ne každý má ale o Vánocích stejné představy. A to i v rámci jedné rodiny. Zatímco ženy chtějí připravit hezké Vánoce a dětem splnit jejich přání, muži se většinou na hromadu dárků pod stromečkem moc vstřícně nedívají. „Každý rok se kvůli tomu hádáme. Partnera vytáčí, že dětem kupuji víc dárků, protože podle něj stačí každému jeden, a i to je málem moc. Bohužel tak byl zvyklý z domu a není možné se s ním domluvit. Děti toho dostanou vždycky hodně, a pak přijde hádka,“ stěžuje si na svého partnera Michaela (35).

 

Hádky ohledně dárků sex-a-vztahy-penize-za-darky-ii-sxc-nahled

Hlavní věc, která řadu mužů o Vánocích vytáčí, jsou utracené peníze za dárky. Většina z nich má totiž skromnější představy o nadílce než jejich partnerka. A pak nastává problém – každoroční hádky, u kterých ani jeden nehodlá ustoupit. „Z Vánoc mám vždycky hrůzu. Vím, že se zase nedohodneme a budeme mít tichou domácnost. Manžel si pod stromečkem představuje vždy jen symbolickou maličkost, děti a já ale ne. Peníze na dárky mi dát nechce, a tak vše táhnu ze svého. Ani to ho ale neuklidní. Na Štědrý den dělá vždy scénu, že jsem koupila tablet místo propisky a podobně. Děsí mě to už předem,“ vypráví Kristýna (38).

 

MIMIFORUM zjistilo:

5× vánoční dárky v číslech

-          Lidé průměrně utratí za vánoční dárky 5 000 Kč, ženy ještě o 500 Kč více. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Ery.

-          4 % Čechů přiznávají, že uvažují o půjčce na vánoční dárky.

-          Lidé v průměru shánějí vánoční dárky pro 7 osob.

-          Ženy pod stromeček preferují oblečení, kosmetiku a potřeby do domácnosti. Muži naopak uvítají elektroniku.

-          Stále více lidí nakupuje dárky přes internet. „Překvapivé zjištění je, že na českých internetových serverech nakupuje 70 % lidí všech věkových kategorií, a to i senioři. Zahraniční internetové portály využívají především mladší věkové kategorie, ale starší generace za nimi rozhodně nezaostávají. Větší rozdíl vidíme jen mezi pohlavími, kde jednoznačně vedou muži,“ říká Aleš Pospíšil, výkonný ředitel Řízení segmentů Poštovní spořitelny.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse