vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Pekelné doly a další výlety za čerty

9. srpna 2013

Pekelné doly a další výlety za čerty

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: rokle Čertovka čerti doly ¨Peklo muzeum

preventan-mimiforum-banner

Nebaví vás stálé ležení u vody? Vezměte rodinu a vyrazte na neobvyklý výlet – třeba za čerty. Pekelné doly či Čertova rokle jsou k tomu přímo ideálním místem.

Preventan® Junior obsahuje originální aktivní látku ProteQuine® (aminokyseliny, oligopeptidy, nukleotidy) a inulin. Navíc je obohacen o vitamin C, který přispívá k normální funkci imunitního systému a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Inulin je rozpustná vláknina původem z čekanky, která doplňuje tento přípravek o další aktivní složku. Se sladidlem přírodního původu z rostliny stévie sladké. Určeno k dlouhodobému užívání.

preventan-junior-90-tabl-3d-nahled

Pekelné doly

Největší pískovcové podzemí v Evropě, které se proslavilo natáčením pohádky »S čerty nejsou žerty«. To jsou Pekelné doly, které najdete mezi vesnicemi Velenice a Svitava, v podhůří Lužických hor, blízko rekreační oblasti Máchovo jezero. V jeskyních, kde je celoročně 120C dnes sídlí speciální motorkářský klub, který zde pořádá různé akce. K prohlídce jsou v sezóně otevřeny denně kromě pondělí, mimo sezónu dle počasí.

www.pekelnedoly.cz

Čertova rokle

Na Čekolipsku, nedaleko Holanských rybníků a Máchova jezera, můžete navštívit také Čertovu rokli. Poměrně nově zrekonstruovaná turistická stezka vede podél Dolského potoka a vycházíte na ni z Dřevčic. Nabízí krásnou procházku unikátní přírodou. Protože v Čertově rokli je celoročně ojedinělá vlhkost, daří se zde specifické flóře s mechy, šplhavci, brhlíky apod. Po cestě uvidíte dvě opravené studánky, z nichž jedna nese název Čertova. Pokud se vám procházka bude zdát příliš krátká, pak si ji můžete prodloužit až k Dolskému mlýnu. Stezka se svého otevření po rekonstrukci dočkala před třemi lety a rozhodně stojí za rodinný výlet.

Čertovka

Chobotnice z II. patra, Amadeus, Mission Impossible. To jsou jen některé z filmů, které se točily na pražské Čertovce a v její blízkosti. Tento umělý vltavský kanál se nachází v na Malé Straně a odděluje umělý ostrov Kampa od zbytku Malé Strany. Pro Pražany i návštěvníky metropole je procházka v jejím okolí nezapomenutelným zážitkem. Čerty zde sice nenajdete, ale podle jedné z pověstí sem chodívala prát prádlo žena, kterou označovali za čertovskou bábu. Místní mladíci jí pak namalovali na dům sedm čertů a název byl na světě.

MIMIFORUM doporučuje:

Tipy pro špatné počasí


Pelhřimovské peklo tip-na-vylet-vylety-za-certy-ii-cz-nahled

Pokud počasí nebude přát, zavítejte do podzemí domu č. 10 na Masarykově náměstí v Pelhřimově. V Pelhřimovském pekle se stanete chvíli čerty (nebo zůstaňte obyčejnými hříšníky) a plně si užijte této interaktivní expozice. Zapíšete do knihy hříchů největší lotry ze svého okolí, užijete si pobyt v pekelném kotli, na Záhořově loži nebo na pekelném trůně samotného Lucifera. Nechybí světelné, zvukové a kouřové efekty. Děti se mohou převléct za čertíky, vyfotit a poslat originální pohlednici se svou fotkou.

http://peklo.pelhrimovsko.cz/

Muzeum čertů

Pro všechny děti, které se rády bojí. Muzeum čertů, které je jedinečné v celé střední Evropě, najdete v Pikarské věži v Úštěku. Kromě spousty čertů a čertic na vás zde čeká i pohyblivý Peklém. Setkáte se i se samotným Luciferem, a když vám z prohlídky vyhládne, můžete se občerstvit ve stylové restauraci Pekelna.

www.certi-muzeum.com

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse